"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-02-24 22:11:54

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Post

Post czyli tak teraz troche na czasie
Na tej stronce wiele fajnych informacji na ten temat


http://www.krolowapokoju.alleluja.pl/te … umer=10663


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#2 2009-02-25 10:52:42

carla

Gość

Re: Post

W mojej parafii zaczęły się już właśnie dzisiaj rekolekcje wielkopostne. Jestem w pierwszej klasie liceum i pierwszy raz byłam na rekolekcjach dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Bardzo smutno mi było bo Kościół wypełniony był na maksa młodzieżą a nikt w mszy nie uczestniczył. Tzn. prawie nikt nie odmawiał, strasznie mało osób przystąpiło do Komuni Św. To jest takie trochę przykre. Nie znam połowy z tej młodzieży ale widzę ich nieraz na ulicy i widzę jak sie zachowują, więc nie powinno dziwić mnie to że przychodzą do Koscioła tylko po kontrolkę, zeby katecheta nie mial potem problemu. Wiem rowniez ze ten problem nie jest tylko w mojej miejscowosci, zdaje sobie z tego sprawe, ale mimo wszystko jest mi strasznie przykro. Bo przeciez to My jestesmy tym mlodym pokoleniem, ktore bedzie kiedys budowac nasz naród. Tez odczuwacie to samo co ja?

 

#3 2009-02-25 14:03:00

szukajaca Boga

Gość

Re: Post

Tak...tez pamiętam moje rekolekcje w technikum mało śpiewu i same śmiechy a nikt sobie z kazań itp nic nie robił żeby czasem się nie ośmieszyć przed innymi:( bardzo smutne to

 

#4 2009-02-25 16:25:54

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Post

U nas dla szkoł ponadgimnazjalnych rekolekcje są nieobowiązkowe z tego własnie wzgledu ze uczniowie mieli wolne od szkoły a na rekolekcje mało kto trafiał. Tera jest nieobowiazkowe więc przychodzi około 20 może 30 osób ale i z tym rożnie bywa.
A co do postu to u nas w klasie jedna dziewczyna ładnie wyskoczyła dzisiaj, kupiła sobie wode mineralną i sucharki i powiedziała ze bedzie poscic przez 40 dni a jak ktos sie tam zasmiał ze on by nie wytrzymał czy coś to szybko dodała że to po to zeby sie odchudzić troche....


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#5 2009-02-25 17:03:48

Agnieszka

Gość

Re: Post

O, o tym prawie nasz ksiądz mówił na kazaniu - że sam post to nie - nikt nie jest chętny, ale żeby się odchudzić to od razu... tylko to mało odpowiednia motywacja... - tak mi się skojarzyło
A co do Wielkiego Postu, to dla mnie trudny czas i nie bardzo wiem, jak go przeżywać, to okropnie trudne.. Może ktoś z Was podzieli się tym jak "wewnętrznie" przeżywa ten czas?
Pozdrawiam w Panu!

Właśnie znalazłam ciekawą stronę - codziennie podczas Wielkiego Postu mają być umieszczane komentarze do Ewangelii, z dnia dzisiejszego bardzo mi się podoba, jest akurat o Środzie Popielcowej, komentarz dający nadzieję, takie nowe, inne spojrzenie na początek Wielkiego Postu, zachęcam do odsłuchania, to tylko niecałe 4 min. - http://dominikanie.pl/w_strone_slowa.php

Ostatnio edytowany przez Agnieszka (2009-02-25 17:29:42)

 

#6 2009-02-26 17:39:23

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Post

Zgadzam się, to bardzo trudny okres szczegolnie dla Ducha
Co do wewnetrznego przezycia go to chyba kazdy przezywa to inaczej wiec trudno było jakos tak poradzic


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#7 2009-02-26 18:28:57

Rita

Gość

Re: Post

Postaram się coś napisać, ale to może w weekend, teraz jakoś nie bardzo myślę...

Dziękuję Wam za Wasze przemyślenia...

 

#8 2009-02-28 16:00:30

carla

Gość

Re: Post

Ja staram sie w ten post wypelniac jeszcze sumienniej wszystkie moje obowiązki. Nie odkladac niczego na pozniej. Ograniczyc tez slodkosci:) Ale przyznaje sie, ze nie do minimum. Poza tym postanowilam pomagac bliznim nawet wtedy gdy tej pomocy ode mnie nie oczekuja:)

 

#9 2009-02-28 16:35:35

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Post

ja w tym roku postanowiłam, w czasie Wielkiego postu skupić się na 3 filarach: poście, modlitwie i jałmużnie... zobaczę jak mi to wyjdzie... mam nadzieję że Bóg pozowli mi w tym wytrwać...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#10 2009-02-28 18:17:58

Caritas

Gość

Re: Post

ja zamierzam regularnie modlić się na brewiarzu i... przestać się spóźniać do szkoły, ale jakoś ciężko mi z tym idzie...

 

#11 2009-02-28 22:20:15

Rita

Gość

Re: Post

W tym roku postanowiłam skupić się głównie na wymiarze duchowym Wielkiego Postu, bo wydaje mi się, że za bardzo skupiam się tylko na tym, co zewnętrzne, czyli ograniczenie jedzenia mięska, słodyczy, czy korzystania z komputera. To ważne, ale nie najważniejsze. Przez te 40 dni chciałam się zastanowić trochę nad sobą- jak przygotowuję się do zbliżających się radosnych świąt i czy w tym wszystkim nie zgubiłam Najważniejszego...

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.berlin-hotel.pl