"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-08-25 15:21:05

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Czy Bóg istnieje?

Witam was
Nie było mnie tu w sumie 4 lata i u mnie tez sie wiele pozmienialo wstąpiłam co prawda do zakonu ale długo tam nie byłam a potem to w sumie tak się potoczyło że trochę a raczej wiele się u mnie pozmieniało. Dzis sama niewiem czy wierze, Próbowałam tydzien temu do niego wrócic ale nie trwało to długo. Jak można go znaleść na nowo, jak znalesc siły by przy Nim być jesli on wogole jest, Kiedys byłam tego pewna teraz moje życie kręci się głównie wokół wszelakich używek, alkoholu a Bóg zszedł na drugi plan. w zeszłą niedziele po poł rocznej nieobecnosci w kosciele i połtorarocznej u spowiedzi przystąpiłam do konfesjonalu i uczestniczyłam w mszy, starałam sie wierzyc ale z dnia na dzien wiara słabła i dzis znów w moim życiu góre wziely uzywki. Może wy pomozecie mi ponownie go znalesc bo w sumie to nie mam do kogo sie z tym zwrócic a wczoraj przypomniałam sobie o forum które kiedys tam założyłam


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#2 2013-08-25 17:26:47

szukajaca Boga

Gość

Re: Czy Bóg istnieje?

Nie trzeba "znaleźć sił" - jak piszesz by przy Nim być bo to On sam przy nas jest pierwszy i ON nas szuka a my mozemy jedynie odpowiedzieć albo nie na tą relację. Proś o łaskę wiary - wiara jest łaską

 

#3 2013-08-25 19:46:39

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Czy Bóg istnieje?

Tereska czytałaś książkę: niebo istnieje naprawdę? Jeśli nie polecam. Mnóstwo siły...ściskam

Offline

 

#4 2013-08-25 19:59:41

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: Czy Bóg istnieje?

Wiara nie jest dzisiaj w modzie, ale każda istota szuka tej głębi, czegoś, czym zapełni pustkę, pustkę, którą wypełnić może tylko Bóg. Sama doskonale wiem jak trudno jest wrócić. BARDZO TRUDNO. Ale gdy już kiedyś odnalazło się Boga, pustki w  sercu nie da się zapełnić czym innym, bo to już nie to, czegoś brakuje, do czegoś nasze serducho dąży. Jestem w podobnej sytuacji, tak wiele się zmieniło. Potrzeba cierpliwości i spokoju wewnętrznego. Wiara to wybór, nie uczucie 'latania dwa metry nad ziemią'. Ten kapłan, u którego byłaś ostatnio u spowiedzi - był w porządku? Jeśli tak - idź, pogadaj, poszukaj wspólnoty, jaka by nie była, ludzi, którzy będą wsparciem. I pamiętaj przede wszystkim, że nie jesteś w żadnym wypadku gorsza, bo masz takie problemy, nie! Po prostu miałaś taki etap życia, wyjdziesz z niego i będziesz silniejsza. Ściskam.


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

#5 2013-08-27 14:30:12

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Czy Bóg istnieje?

Jak widzę sporo się pozmieniało u ciebie... Nie wiem z jakich względów wyszłaś ze Zgromadzenia w którym byłaś, pewnie z zupełnie innych powodów niż ja, zresztą każdy przypadek jest bardzo indywidualny... ale wiem jaka trudna jest wiara w Boga, gdy wraca się do codzienności... w zakonie jest łatwo - Bóg jest prawie namacalny, masz Go pod ręką, kiedy tylko chcesz, idziesz do kaplicy i jesteś z Nim, to właściwie jedyne co masz do roboty... ale gdy wracasz do normalności, o wiele trudniej jest Go znaleźć, zdecydowanie trudniej niż przed pójściem do zakonu... przynajmniej dla mnie każdy dzień jest walką i odpowiadaniem sobie nieustannie na pytanie, które zadałaś w temacie... nie znam odpowiedzi, chociaż bardzo mocno wierzę że tak, choć czasami wydaje mi się, że bardziej przekonuję samą siebie niż rzeczywiście to wiem... i mam świadomość, że jeśli choć na chwilę pozwolę sobie zwątpić, wszystko momentalnie się rozleci... i nie raz miałam taką chwilę, że myślałam, że to koniec, kiedy było naprawdę ciężko i miałam serdecznie dość tego wmawiania sobie, że On mimo wszystko jest, nawet jeśli Go nie czuję... i wtedy z pomocą zawsze przychodziło Pismo Święte... zawsze, ZAWSZE, bez względu na to jak się czuję, bez względu na to, co przeżywam, zawsze odnajdę tam siebie... w Hiobie, który przeżywał wszystkie możliwe nieszczęścia... w Narodzie Wybranym, który wędrował przez 40 lat i nieustannie wątpił w istnienie Boga... w Abrahamie, który musiał zostawić to, co kochał, poświęcić to, co najważniejsze... w Piotrze, który choć był tak szczególnie wybrany przez Jezusa zwątpił podczas burzy na jeziorze, zaczął się topić, gdy próbował chodzić po wodzie... w Księdze Psalmów, gdzie odnajdę wszelkie moje możliwe uczucia od nieskończonej euforii, do totalnego dna... ZAWSZE, gdy otworzę Pismo Święte wraca sens wszystkiego... bo ci ludzie ostatecznie byli szczęśliwi, DZIĘKI BOGU... może przypomnij sobie o TEJ Książce... może ona odpowie ci na te wszystkie pytania i wyciągnie z bagna, w które wpadłaś...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#6 2013-08-28 21:12:06

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Czy Bóg istnieje?

Teresko, najważniejsze, że walczysz,że próbujesz wrócić do Pana Boga- jest nadzieja! pamiętaj, że On zawsze z Tobą jest a tym bardziej w takim trudnym momencie Twojego życia. Mamy rok wiary, warto modlić się o wiarę. Rozumiem Cię, że ciężko wrócić, sama przeżywałam trudny moment w swoim życiu, gdy brakowało mi sił, ale właśnie wtedy zaczęła działać łaska Boża, z czasem Pan wyciągnął mnie z bagna, w którym siedziałam. Teraz moje życie odwróciło się do góry nogami Mam wspaniałą wspólnotę, uczę się dziękować Bogu, a jest za co Także powiem Ci szczerze, nie poddawaj się, walcz, nie pozwól złemu, by rządził Tobą, by Cię tarzał w błocie, nie pozwól mu na to, jesteś skarbem Boga, Jezus odkupił Cię, oddał życie za Ciebie. Pytasz czy Bóg istnieje- istnieje i jest z Tobą, szczególnie teraz walczy o Ciebie, daj Mu szansę, nie opuszczaj niedzielnej Mszy św., nie zostawiaj kościoła, bo jeśli człowiek zerwie kontakt z Bogiem, sam blokuje się na Niego. Pozwól Bogu na działanie, pozwól by przyszedł ze swoją łaską, badaj myśli, złe odrzucaj, to szatan robi wszystko, by człowieka odciągnąć od kościoła. Jeśli nie zostawisz kościoła, przejdziesz ten etap i na pewno Pan Cię wyciągnie.Daj Bogu szansę. Póki co proponuję jakieś rekolekcje, a jeśli nie możesz, to chociaż byś słuchała konferencji np. ks.Pawlukiewicza, o.Pelanowskiego itd. Wiara rodzi się ze słuchania. Pozdrawiam:)


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#7 2013-08-29 12:31:01

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Czy Bóg istnieje?

Dzięki, za wsparcie, może uda mi sie jakos zmobilizowac i wrócic do Niego za jakis czas, nie wiem sama już czy wierze, w niedziele znow sie odwróciłam od Niego i czuje  pustkę, jakby czegoś brakowało taki bezsens..
Niewiem, postaram sie w niedziele wybrać do koscioła może to cos zmieni


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#8 2013-08-29 14:10:38

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Czy Bóg istnieje?

Nawet, jeśli nie zmieni się od razu, to nie odłączaj sie od kościoła, z czasem jesli pozwolisz na to Panu Bogu i nie będziesz uciekać, zobaczysz zmianę. Pamiętaj, że nie ważne są nasze uczucia, "jeśli czuję Boga jest ok., a jeśli czuję pustkę to już jest daleko", tak nie jest. Bóg jest i to niezależnie od naszych uczuć.


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#9 2013-08-29 16:31:27

szukajaca Boga

Gość

Re: Czy Bóg istnieje?

Trwaj w modlitwie, a jeśli nie potrafisz się modlić - trwaj przy Bogu, jakbyś Mu mówiła "jestem, choć nie umiem się modlić, dopomóż mi"

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.ehotelsreviews.com/ Noclegi Ukraina