"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-09-21 23:09:48

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Dlaczego wierzycie?

Chciałabym Wam się zapytać, co sprawia, że wierzycie w Boga? Co przekonuje Was, by jednak ciągle, bez względu na wszystko przy Nim trwać ?


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#2 2013-09-22 01:15:22

ministrantka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-22
Posty: 59
Punktów :   

Re: Dlaczego wierzycie?

Ciekawe pytanie i trudne. Myślę, że jest wiele takich powodów, ale najważniejsze są te chwile, gdy szczególnie doświadczyłam Jego obecności, miłości, mocy. Gdy mam jakieś wątpliwości, wracam do tych chwil pamięcią i sercem. Wtedy uświadamiam sobie, że Bóg jest obecny w moim życiu ze swoją miłością. I to mi daje kopa do trwania przy Nim. I jeszcze coś. Pomaga budowanie z Nim bliskości, więzi tak na co dzień, w prostych sprawach. Takie jakby "zżycie się" z Bogiem w zwykłej codzienności (ględzienie Mu o różnych sprawach, wydarzeniach, radościach i smutkach, sakramenty, akty strzeliste) pomaga mojej wierze przetrwać również w tych trudnych chwilach. Nie twierdzę oczywiście, że zawsze się udaje Ale już wiem co mi osobiście może pomagać i staram się z tego korzystać.

Offline

 

#3 2013-09-22 13:24:13

 Beatrice

Użytkownik

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 75
Punktów :   

Re: Dlaczego wierzycie?

Dlaczego wierzę hmmm? Dosyć trudne pytanie, ale spróbuję odpowiedzieć. Wierzę ponieważ poznałam wielu ludzi, w których widziałam Chrytusa, którzy świadczyli o nim i żyli Jego słowem. Wierzę, ponieważ Bóg był zawsze przy mnie wtedy, gdy wszyscy mnie opuścili. A przede wszystkim wierzę dlatego, ze wiem, że On mnie kocha i dał dwoje życie za mnie

Offline

 

#4 2013-09-22 20:10:52

Rita

Gość

Re: Dlaczego wierzycie?

Odpowiem przewrotnie: wierzę, bo... to wyniosłam z domu.
I nie chodzi o to, że moja rodzina jest mega pobożna (bo nie jest), ale z domu wyniosłam nawyk chodzenia do kościoła co niedzielę. Czy mi się chce, czy nie chce, czy mi po drodze, czy nie- kościół musi być w niedzielę ,,zaliczony". Kiedyś tego wymagali ode mnie rodzice, którzy sami nie zawsze dopełniali tego obowiązku. Dzisiaj nikt mnie już nie kontroluje, czy byłam w kościółku czy nie. A jednak jestem tam co niedziela. A czasem nawet częściej.
Kiedyś wiara to była dla mnie wieczna sinusoida. Teraz jest constans ;-) On po prostu jest, i ja to wiem- a nie czuję. Dla mnie ,,czucie" Boga to tylko krótkotrwałe momenty- codzienność nie zawsze dostarcza mi spektakularnych dowodów na Jego wielkość. Po prostu każdego dnia widzę, że troszczy się o mnie przez zwykłe rzeczy- pozwala mi się obudzić, wstać, żyć- często bez refleksji nad tym, że przecież mogłam się nie obudzić, czyli że ten dzień jest kolejnym prezentem i kolejną szansą.
Oczywiście, nie ma tak, że nie mam wątpliwości, czy On rzeczywiście jest. Czasem pytam: ,,Boże, jesteś tam w ogóle?" i zwykle odpowiada mi... milczeniem I wtedy zaczynają się próby układania życia po mojemu, które kończą się mało szczęśliwie, i wtedy po raz kolejny myślę, że jednak trzeba było zaufać Temu, który ogarnia rzeczywistość
I jeszcze tak myślę, że takim ,,wskaźnikiem" Boga są ludzie, których spotykam- i ci, od których otrzymałam wiele dobra, i ci, którzy byliby gotowi mnie utopić w łyżce wody słowem wszyscy, bo tak sobie myślę, że każdy człowiek nosi w sobie oblicze Boga- bez względu na wyznawaną religię, pochodzenie, światopogląd.
I chyba na tym skończę, bo zaraz skończy się to jakaś herezją

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz