"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2014-05-17 15:17:01

thin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-19
Posty: 20
Punktów :   

wierzyć w ..... znachora

Wydaje się że XXI wiek powinien być wolny od wielu dziwnych postaw ludzkich, które teoretycznie wynikają z zacofania i braku wiedzy. Nie chodzi mi o wiarę w Amber Gold, wiarę w uczciwość Rosji, ale prostą wiarę w umiejętności lekarza, a raczej jej brak, który wypełnia wiara w znachora. W zasadzie w szamana, bo tylko oni łączyli elementy nadane od boga i uzdrowiciela. Pomyśleć, że taką to właśnie funkcję nadali Polacy znachorowi z Nowego Sącza. W ich głosach słychać, że oni traktują tego człowieka jako wysłannika boga, który ma moc uzdrawiania. Tak naprawdę jednak doprowadzał on swoją terapią chorych do zwykłego zakwaszenia organizmu (http://wylecz.to/pl/zdrowy-styl-zycia/d … izmu.html#) a w rezultacie do śmierci. Jak wiec to pogodzić z przypadkiem Floribeth Mora Diaz. Przede wszystkim szaman z Nowego Sącza nie działał poprzez dar od boga i tylko tak sobie tłumaczą ci "uzdrowieni" nawet jeżeli mówią to z przekonianiem. On działał przez cudowne diety. Nakazywał zerwanie kontaktów z lekarzami i nie przyjmowania lekarstw. Floribeth Mora Diaz nawiązała przez modlitwę kontakt z Janem Pawłem II. Uwierzyła, że ON może jej pomóc, że zawierzenie MU i modlitwa do NIEGO może jej pomóc i tak się stało. Potoczne jest powiedzenie "wiara czyni cuda", ale nigdzie nie jest napisane że do tego potrzebny jest szaman, zwłaszcza z Nowego Sącza.

Offline

 

#2 2014-05-18 13:45:08

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: wierzyć w ..... znachora

Ludzie pchają się w kłopoty, bo nie zgłębiają swojej wiedzy katolickiej. "Zerwanie kontaktów z lekarzami i nie przyjmowania lekarstw", przecież to już jest podejrzane, a ludzie często nieświadomie w to wchodzą.
Wszelkie takie praktyki uzdrawiania są bardzo niebezpieczne dla człowieka (joga, homeopatia, seanse spirytystyczne, bioenergoterapia, wahadełka i inne rzeczy, przez które wpada się w sidła szatana). Watro poczytać o uzdrowieniach okultystycznych, zobaczyć co na to kościół, a nie pchać się w to na ślepo, a później przez własną głupotę cierpieć. Katolik trzyma się nauki Kościoła.

"Kościół nie kwestionuje też istnienia sił cudotwórczych w człowieku (przykładem z naszych czasów jest choćby święty Ojciec Pio), lecz posiadane przez ludzi charyzmaty muszą być poddane pod ocenę Kościoła, który stwierdza, czy są ludzkie, boskie, czy demoniczne. Kościół prowadzi dogłębną ocenę takich charyzmatów i weryfikuje ich prawdziwość, pamiętając, że każdy charyzmat jest ściśle połączony ze świętością, a owoce uzdrowień są zawsze trwałe, pewne i związane z wiarą w Boga".

więcej w świadectwie poniżej:

http://www.katolik.pl/uzdrowiciel,2058,416,cz.html


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
programy do pozycjonowania stron http://centrumlazienkowe24hat.eu sztukateria