"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2015-08-25 23:20:19

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Wizerunki Matki Bożej

Tak myślę, że warto byłoby porozmawiać o naszej Matce. Jest Ona przedstawiana w różnych wizerunkach, dlatego też temat ten będzie szeroki. Myślę, że wigilia imienin Królowej Polski jest odpowiednim dniem, aby rozpocząć ten wątek. Kolejnym powodem, dla którego piszę ten post, jest rok jubileuszowy, który obchodzą redemptoryści: mija 150 lat pd przekazania naszemu Zgromadzeniu ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

http://www.google.pl/search?q=mb+nieustaj%C4%85cej+pomocy&tbm=isch&oq=mb+n&gs_l=mobile-heirloom-serp.1.0.0l2j0i30l3.854.2508.0.8222.7.4.0.0.0.0.749.749.6-1.1.0....0...1c.1.34.mobile-heirloom-serp..6.1.730.v8U3t9dCYFo

Oto krótka historia tej ikony:

Oryginał obrazu jest wschodnią ikoną, przedstawiającą Matkę Bożą Bolesną. Ikona ta została namalowana, by pobudzić naszą nadzieję i ożywiać modlitwę. Jej duchowe przesłanie jest więc ważniejsze od jej piękna artystycznego.
Historia Obrazu sięga XII wieku i okryta jest tajemnicą. Ten rodzaj ikony był bardzo rozpowszechniony w średniowieczu na terenach greckich, serbskich i na Rusi. Jedni twierdzą, że obraz powstał w Bizancjum, inni, że w klasztorze Hilmadar, na świętej górze Athos. Wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy został namalowany na desce o wymiarach 54 cm x 41,5 cm.
Stare podanie mówi, że obraz wiózł na statku do Europy bogaty kupiec i w czasie burzy, kiedy tonął statek, wyciągnął go z kufra i ukazał podróżnym, z zaleceniem modlitwy. Nadzieja zrozpaczonych uratowała podróżnych od morskiej katastrofy. Po dramatycznej podróży Obraz znalazł się w Rzymie w kościele św. Mateusza. Po zdobyciu Rzymu przez Francuzów kościół, w którym znajdował się Obraz, został zniszczony i rozebrany. Po latach Michał Marchi (Redemptorysta) odnalazł Obraz i zaczął czynić starania o jego przeniesienie do kościoła O.O. Redemptorystów. Za zgodą papieża Piusa IX dokonano tego 26 kwietnia 1866 r. Ojciec Święty przekazał ikonę Redemptorystom ze słowami: "Uczyńcie ją znaną całemu światu". Obecnie oryginał tej ikony znajduje się w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Alfonsa przy via Merulana w Rzymie, a jej kult szerzy się na świecie cały czas. Więcej o obrazie: http://www.redemptor.pl/kult-matki-boze … ej-pomocy/

Zachęcam do dzielenia się refleksjami na temat różnych wizerunków Maryi - tych bardziej lub mniej znanych, a może w ogóle nieznanych... - najlepiej, jeśli będą to tytuły, które są szczególnie bliskie waszym sercom.

Ostatnio edytowany przez GP (2015-08-29 11:08:09)


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#2 2016-04-12 20:20:33

s.Anawim

Gość

Re: Wizerunki Matki Bożej

ja  bardzo lubię wizerunek Matki Bożej którą mam w avatarze, to obraz Madonny Consolaty z Turynu

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ホテル バルバドス Brise de Mer https://www.worldhotels-in.com/