"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-07-15 22:09:31

Rita

Gość

Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

Nie znam tych Sióstr, ale często je widzę "na mieście"- szczególnie na ryneczku, niedaleko którego mają swój dom
Jako ciekawostkę mogę napisać, że założycielka najpierw była w Zgromadzeniu SS. Serafitek, a dopiero później założyła Pasjonistki.


http://www.siostrypasjonistki.livenet.pl/  (podobno ta strona działa, ale mi się nie otwiera-)

http://www.halat.pl/jhalat.html

http://dziedzictwo.ekai.pl/text.show?id=3918

http://www.parafia-rzeczyca.pl/!nowa/index.php?page=196 <- tutaj można zobaczyć kilka fotek

 

#2 2009-07-15 22:29:40

Szukająca

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

Rita napisał:

http://www.siostrypasjonistki.livenet.pl/  (podobno ta strona działa, ale mi się nie otwiera)

Mnie też się nie otwiera. Dziękuję za poszerzenie mojej wiedzy .

 

#3 2009-07-16 16:12:35

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

A mnie tak


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#4 2009-07-16 16:17:14

Rita

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

Wiesz co, mi też sie teraz otworzyła

 

#5 2009-07-16 16:40:04

Szukająca

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

Rita napisał:

Wiesz co, mi też sie teraz otworzyła

Heheheh. Teraz mnie też . Może były prace nad stroną i dlatego się nie otwierała...

 

#6 2009-07-22 12:33:24

Helena

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

od kwietnia 2008 stronka nie jest uaktualniana niestety

 

#7 2009-09-25 20:50:57

Nikola

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

Nie bardzo mogę nawiązać bliższy kontakt z tym Zgromadzeniem, a ponieważ myślę, że to ten właściwy, czy ktoś mógłby mi podać jakieś namiary, ewentualnie informacje o rekolekcjach?

 

#8 2010-02-22 15:30:12

Rita

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

Dostałam dzisiaj taką wiadomość, zgodnie z prośbą przekazuję ją dalej


,, Siostry Pasjonistki organizują w dniach 27 lutego do 6 marca br. modlitwę różańcową tzw. "Jerycho" tj. nieprzerwana, rotacyjna przez siedem dni i nocy modlitwa - odmawianie różańca w intencjach:
- Kościoła w Polsce
- wynagradzanie Bogu za grzechy własne, Zgromadzenia, Polski i świata
- wynagradzanie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za wyrządzone przez ludzi zniewagi
i o powołania do życia konsekrowanego.
    Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się do tej modlitwy i poinformowania nas o włączeniu się do modlitwy "Jerycho".  Modlitwa różańcem to ogromna siła i nadzieja.... Niech Bóg błogosławi wszystkim ludziom dobrej woli. Szcześć Boże! Pozdrawiam    s.Anita "


Pozdrawiam jeszcze zimowo

 

#9 2010-02-22 16:13:31

ama109

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

Dziękuję bardzo za umieszczenie informacji o modlitwie "Jerycho". Ta modlitwa naprawdę czyni cuda, jej siłą jest łańcuch połączonych serc ludzkich z sercem Matki Bożej. Trwajmy na modlitwie i błagajmy Boga o Boże miłosierdzie nad światem. s.Anita

 

#10 2010-02-22 17:02:31

ama109

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

Osoby zainteresowane Zgromadzeniem Sióstr Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa - Siostry Pasjonistki odsyłam na stronę www.siostrypasjonistki.livenet.pl  Nasze Zgromadzenie czci w sposób szczególny Jezusa Ukrzyżowanego i stara się wynagradzać Bogu za grzechy świata, prosząc Boga o miłosierdzie. Nasza Matka Założycielka żyła w tym samym czasie co św. Siostra Faustyna i przez jakiś spotykały się w Płocku, mieszkały prawie że po sąsiedzku. Jesteśmy zgromadzeniem franciszkańskim o duchowości pasyjnej. Jeżeli ktoś chciałby bliżej poznać duchowość i charyzmat prosimy o kontakt a takze zapraszamy do Warszawy, ul Husarii 55/57, tel.22 858 87 61 lub do Płocka, ul. Sienkiewicza 24

 

#11 2011-02-13 19:28:40

aga_myszka

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

Jeśli ktoś by chciał, mogę służyć informacjami o Siostrach Pasjonistkach. Utrzymuję z tym zgromadzeniem stały kontakt, byłam kilka razy na rekolekcjach i w ogóle

 

#12 2011-02-13 20:57:37

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

O, te Siostry są też u mnie w mieście Ale niestety są raczej postrzegane za wredne... Znam tylko jedną z nich i jest w porządku


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#13 2011-02-14 09:20:34

szukajaca Boga

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

ama109 napisał:

Nasza Matka Założycielka żyła w tym samym czasie co św. Siostra Faustyna i przez jakiś spotykały się w Płocku, mieszkały prawie że po sąsiedzku.

ojej to musiały być ciekawe spotkania

 

#14 2012-02-23 21:48:10

Sara58

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

Jezu, daj poznać światu wartość Twojej Męki i Śmierci
                                                 Sł. Boża M. Józefa Hałacińska

O Zgromadzeniu:
Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa – w skrócie: Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek, oparte jest na III Regule Św. Franciszka Serafickiego. Jest Zgromadzeniem na prawie papieskim, kontemplacyjno-czynnym, habitowym, założonym przez Matkę Joannę Józefę Hałacińską.
Charyzmat: Charyzmatem Zgromadzenia, przekazanym przez Założycielkę, jest miłość do Chrystusa Ukrzyżowanego, wyrażająca się w kulcie Męki Pańskiej. Kult ten koncentruje się na kontemplacji Tajemnicy Odkupienia: męki, śmierci i uwielbienia Chrystusa.
Duchowość Zgromadzenia: Duchowość pasyjną streszcza hasło Zgromadzenia: „Miłość Ukrzyżowanego przynagla nas” (2 Kor 5,14), a ilustruje herb: narzędzia Męki Pańskiej – cierniowa korona, gwoździe, włócznia i gąbka na trzcinie.
Przeżywanie treści duchowości pasyjnej przybiera różne formy:
•  kontemplacja cierpiącego Chrystusa,
•  współczucie cierpiącemu Chrystusowi,
•  podziękowanie Chrystusowi za całe dzieło zbawienia,
•  wynagrodzenie i zadośćuczynienie za grzechy świata,
•  apostolstwo cierpienia i apostolstwo nabożeństwa Męki Pańskiej.

Zewnętrznym wyrazem duchowości pasyjnej jest codzienna Msza Święta, codzienne rozmyślanie Męki i Śmierci Chrystusa połączone z Drogą Krzyżową, codzienna bolesna część różańca, Koronka do Ran Chrystusowych i Godzina święta w każdy czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca od godziny 23.00 do 24.00. W Wielkim Poście również Gorzkie Żale i Godzinki o Męce Pańskiej.

Ostatnio edytowany przez Sara58 (2012-02-25 13:45:59)

 

#15 2012-02-24 07:28:34

Sara58

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

WIELKI POST przygotowuje nas do przypatrywania się i rozważania wydarzeń Męki i Śmierci Jezusa. W piątki Wielkiego Postu, kiedy szczególnie wspominamy Wielki Piątek Chrystusowego Odkupienia, możemy rozważać wydarzenia tego dnia, zebrane razem w tradycyjnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
Matka Józefa Hałacińska mówiła:
"Kto rozważa Mękę Pańską, dojdzie do wielkiej doskonałości" . Zachęcam do modlitwy, rozważania na  stronie

http://siostry-pasjonistki-plock-d-m.manifo.com/

Ostatnio edytowany przez Sara58 (2012-03-03 16:30:15)

 

#16 2012-02-24 11:54:04

szukajaca Boga

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

Dziękuję Saro za adres strony i informacje, wątek taki już istnieje

http://www.naszepowolanie.pun.pl/viewtopic.php?id=204

proponuję je połączyć

 

#17 2012-02-24 21:47:45

Sara58

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

„Pan Bóg chciał,
bym założyła zgromadzenie, którego członkinie będą wynagradzać Bogu
za grzechy świata i własne
całym swoim życiem: modlitwą, pracą,
a szczególnie cierpieniem
w połączeniu z rozważaniem
Męki Jezusa Chrystusa.”

Sługa Boża Matka Józefa Hałacińska

 

#18 2012-02-25 11:17:26

Sara58

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

Apostolstwo
                                Miłość Ukrzyżowanego przynagla nas
    Zgromadzenie stara się odpowiadać na aktualne potrzeby Kościoła i społeczeństwa, wiedząc, że Męka Jezusa Chrystusa jest zawsze skutecznym lekarstwem na wszystkie problemy, trudności i cierpienia.
     Siostry wypełniając Boże wezwanie do życia w Zgromadzeniu pasyjnym, poświęcają wszystkie swoje siły duchowe i fizyczne na modlitwę i działalność zewnętrzną:
•  nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży w szkołach, przedszkolach, domach dziecka i katechizacji parafialnej;
•  pielęgnowanie chorych w szpitalach, w domach opieki dla dorosłych, domach dla dzieci specjalnej troski;
•    praca przy parafiach, jako kancelistki i zakrystianki
•  prowadzenie pracy charytatywnej, w zależności od potrzeb społeczeństwa.
    Siostry Pasjonistki pracują na 20 placówkach w Polsce oraz na 7 placówkach za granicą w Kanadzie, w Niemczech i we Włoszech oraz na misjach w Kamerunie (Afryka).

 

#19 2012-02-26 19:00:37

krystyna

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

Jak wygląda Sióstr strój zakonny? Pozdrawiam, krystyna

 

#20 2012-02-26 21:32:34

Sara58

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Pasjonistki)

Siostry Pasjonistki noszą habit koloru czarnego, przepasany czerwonym sznurem lub czarnym paskiem, na którym zawieszony mają różaniec.  Głowę okrywa biały czepek, do którego mają przypięty welon koloru czarnego. Te siostry, które złożyły śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa noszą krzyżyk z wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego. Siostry po ślubach wieczystych noszą srebrną obrączkę na palcu prawej ręki.
W okresie letnim Siostry Pasjonistki można zobaczyć w beżowym habicie i białym welonie.

Ostatnio edytowany przez Sara58 (2012-03-03 13:15:54)

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
NabĂ­zĂ­me samonosnĂŠ betonovĂŠ nĂĄdrĹže vhodnĂŠ Burundi Palace Boutique Hotel https://www.hotels-world.pl/ hotels-world.pl Stylish loft apartment moments from beach by...