"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-11-30 21:27:57

Wroclawianka

Gość

Która z Sióstr chciałaby się podzielić swoimi przeżyciami?

Witam serdecznie,

zacznę od tego, że moją pasją i zajęciem "z doskoku" jest dziennikarstwo. Ostatnio jechałam sobie pociągiem i zauważyłam naprzeciwko dwie siostry zakonne. Przyglądałam się im przez dłuższą chwilę i pomyślałam, że mimo bycia praktykującą katoliczką, nic o życiu w zakonie nie wiem. I nie tylko ja.

Zainspirowana tym "spotkaniem" stwierdziłam, że byłby to cudowny temat, który mógłby wprowadzić i przybliżyć zwykłym śmiertelnikom życie zakonne, jego blaski i mroki. Chciałabym się dowiedzieć, czy na tym forum znalazłyby się jakieś siostry zakonne, postulantki, nowicjuszki i osoby, które po dłuższym pobycie w zakonie zrezygnowały z niego, chcące się ze mną podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem.
Najchętniej osoby z Wrocławia lub okolic, z którymi mogłabym się spotkać i porozmawiać. Ale będę wdzięczna za każdy odzew... Szukam osób z powołaniem, chętnych i gotowych odpowiedzieć na przeróżne pytania...

Podkreślam, że nie jestem osobą szukającą taniej sensacji. Jestem po prostu ciekawym świata człowiekiem, który lubi przenosić swoje pomysły na papier. To moja wielka pasja. I jeśli zbiorę ciekawy materiał, to z chęcią zawalczę o jego publikację, za zgodą i przyzwoleniem osób, które będą jego bohaterami. Nie będę wtrącać do tekstu nazwisk czy innych informacji, jeśli zechcecie pozostać anonimowe... Chciałabym po prostu zgłębić ten świat, który choć teoretycznie tak bliski, jest dla mnie wielką tajemnicą.

Będę szczęśliwa, jeśli znajdę tutaj osoby chętne i gotowe, by mi pomóc.

 

#2 2009-11-30 21:36:13

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Która z Sióstr chciałaby się podzielić swoimi przeżyciami?

Droga Wrocawianko to forum jest naszym swiadectwem milosci do Jezusa,ludzie ktorzy tu zagladaja maja obraz kim jestesmy,siostra zakonna to tez czlowiek dlaczego wiec nie porozmawialas z Nimi one napewno nie odmowilby Ci rozmowy.Pozdrawiam i zycze Ci owocnego bycia z nami


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#3 2009-12-01 06:42:14

Wroclawianka

Gość

Re: Która z Sióstr chciałaby się podzielić swoimi przeżyciami?

Marzenak napisał:

siostra zakonna to tez czlowiek dlaczego wiec nie porozmawialas z Nimi one napewno nie odmowilby Ci rozmowy.

Chyba naszło mnie tyle pytań, że nie wiedziałabym od czego zacząć, a poza tym niektóre z nich wydały mi się tak... naiwne. Kto pyta nie błądzi, rzeczywiście, ale ... Teraz dzięki lekturom, poukładałam sobie pewne informacje, ale to jeszcze bardziej rozbudziło moją ciekawość i chęć podzielenia się tą wiedzą z innymi. Więc po cichutku liczę, że moja prośba spotka się tu z pewnym odzewem.

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów gorąco i serdecznie .

 

#4 2009-12-01 07:34:48

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Która z Sióstr chciałaby się podzielić swoimi przeżyciami?

Napisz prosze z jakej jestes gazety,radia badz telewizji?Z tego co sie orientuje we Wroclawiu jest duzo Zgromadzen-odwagi idz zapukaj napewno Twoje pytania nie zostana bez odzewu.


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#5 2009-12-02 06:34:14

Wroclawianka

Gość

Re: Która z Sióstr chciałaby się podzielić swoimi przeżyciami?

Z zadna nie jestem zwiazana na stale . Najpierw pisze, pozniej staram sie o publikacje. Dzieki temu daje sobie czas na wszystko. W kazdym razie gdyby ktos mial ochote sie skontaktowac, to bardzo prosze o prywatna wiadomosc. Bede wdzieczna za kazdy odzew.

 

#6 2009-12-02 08:54:47

Szukająca

Gość

Re: Która z Sióstr chciałaby się podzielić swoimi przeżyciami?

A mnie ciekawi, co Ciebie ciekawi . Myślę, że warto zapukać do któregoś klasztoru i zapytać albo nawet pierw zadzwonić, bo Siostry czasami są zabiegane (książka telefoniczna).

 

#7 2009-12-02 21:27:55

Wroclawianka

Gość

Re: Która z Sióstr chciałaby się podzielić swoimi przeżyciami?

Pytań tysiące ). Ale dziekuje slicznie za informacje .

 

#8 2009-12-03 14:07:13

boza_tancerka

Gość

Re: Która z Sióstr chciałaby się podzielić swoimi przeżyciami?

dokładnie taką samą informację rok temu dostałam na naszą klasę, że byłam w zakonie i że ze mną będzie łatwiej rozmawiać itp. a potem okazało się , że to dziewczyna pracująca dla TVN, choć podkreślała na początku, że tak nie jest, także odsyłam do konkretnego zakonu.

 

#9 2009-12-03 15:47:55

Szukająca

Gość

Re: Która z Sióstr chciałaby się podzielić swoimi przeżyciami?

Media szukają tematu, sensacji?

 

#10 2009-12-03 17:43:45

boza_tancerka

Gość

Re: Która z Sióstr chciałaby się podzielić swoimi przeżyciami?

widocznie. Nie rozumiem jednego, moją pasją tak jak Wrocławianki jest pisanie, ale nie mogłabym opisać w gazecie przeżyć którejś z osób, jej doświadczenia tak delikatnego i osobistego i nie chodzi tu o blokowanie świadectw, ja proponuję udanie się do Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus we Wrocławiu Widawie i porozmawianie z nimi, zobaczysz droga Wrocławianko jak rozmowa, może na pozór uboga w sensacje i nie nadająca się do gazety ( bo może zbyt nudna) może ubogacić.

 

#11 2010-03-12 13:28:44

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Która z Sióstr chciałaby się podzielić swoimi przeżyciami?

ja też mam niemiłe doświadczenia  dziennikarzami z TVNu... jakieś dwa lata temu się do mnie przyczepili i przez ponad miesiąc nie było dnia, w którym nie nękaliby mnie telefonami... ale tak to jest gdy dla kogoś ważniejsza jest sensacja niż drugi człowiek... czasami osoby rozeznające powołanie stają się dla mediów jak eksponaty w muzeum, zwierzątka w ZOO... nie normalny człowiek ale jakiś okaz do oglądania...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl