"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#41 2012-01-28 18:09:52

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: salezjanki

rodzice mają to do siebie, że dorastają, dojrzewają razem z nami... nie tylko my się uczymy od nich ale też odwrotnie, oni od nas... byś może przyjdzie czas, że zrozumieją wszystko... bo to trzeba zrozumieć nie umysłem lecz sercem... a dla rodziców dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo, pewny byt i szczęście córki jest to często bardzo trudne... trudno jest też przyjąć to że córka już nie jest dzieckiem, że nie są oni jej niezbędni... na to potrzeba czasu i nie ma co się rodzicom dziwić tylko być w stosunku do nich cierpliwym i modlić się w ich intencji... a co do RdD to w czasie jego trwania na pewno nie będzie czasu na wyjście, bo to bardzo intensywny czas... ale po drodze na pewno będziesz przejeżdżać przez dzierżoniów, więc wtedy możesz wstąpić. Jeśli jedziesz PKSem to i tak do samych Pieszyc nie dojedziesz tylko musisz w dzierżoniowie wysiąść, a jeśli jedziesz samochodem to możesz poprosić kogoś kto cię wiezie, żeby cię wysadził w dzierżoniowie. Od nas jeżdżą do pieszyc autobusy miejskie, więc dojazd potem nie stanowi najmniejszego problemu... ale zrobisz jak uważasz


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#42 2012-01-31 09:56:03

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: salezjanki

spódnice ma się swoje, takie normalne, bo w takich się chodzi na codzień, a takie "firmówki" salezjańskie są dla nas szyte. brewiarz dostajemy, choć jeśli ktoś ma swój to może przywieźć, można też mieć własne książki, nie ma ograniczeń


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#43 2012-02-01 16:47:56

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: salezjanki

dziękuję za życzenia kładziemy się o 22.00 (choć już od 21.00 jest milczenie kanoniczne) a wstajemy o 5.30, w weekendy o 7.00


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#44 2012-02-27 11:05:37

szukajaca Boga

Gość

Re: salezjanki

Boża Wariatko - post się zaczął, myślę, że z  tego powodu Siostrzyczka miała ograniczony dostęp (z własnej lub nie woli) do internetu. Zgromadzenia na pewno mają 40-godzinne adoracje przed Srodą Popielcową no a potem już piątek, niedziela i nabożeństwa pasyjne

Ostatnio edytowany przez szukajaca Boga (2012-02-27 11:06:12)

 

#45 2012-02-28 15:11:11

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: salezjanki

przepraszam że dopiero teraz odpisuję, ale tyle się dzieje, że zwyczajnie nie miałam czasu skorzystać z komputera... i nie ma to nic wspólnego z postem ani z 40-godzinnymi nabożeństwami (bo u nas akurat takiego nie było)... ale nasz dom wiecznie jest pełny dzieci i młodzieży dlatego nasz czas wolny często staje się pojęciem bardzo abstrakcyjnym co do twojego pytania Boża wariatko, aspirantat trwa minimum rok, ale bywa przedłużony w zależności od potrzeb. Trwa dłużej np. gdy ktoś nie zrealizuje zadań formacyjnych przewidzianych na ten okres albo gdy jego pobyt w Zgromadzeniu np. ze względów zdrowotnych jest pod znakiem zapytania...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#46 2012-03-11 19:55:33

Boża wariatka

Gość

Re: salezjanki

Pousuwałam wszystkie moje wpisy,bo wyszła z tego bardzo niefajna sytuacja. Prosze też usunąć cytowane z moich wpisów cytaty dobra? Bardzo dziękuję.

 

#47 2012-06-09 21:07:59

natalia_1308

Gość

Re: salezjanki

Salezjanki to faktycznie mają coś w sobie. Takie uśmiechnięte, dobre dla tych najmniejszych. Zresztą dzieci bardzo lgną do tych Sióstr.
I myślę, że taki charyzmat jest bardzo potrzebny. Zwłaszcza teraz gdy rodzice nie bardzo mają czas dla swoich pociech, a już one (widać to bardzo w oratorium) potrzebują zwyczajnego przytulenia, ciepła i trochę uwagi.
Nie wiem jak to teraz wygląda w oratorium w Dzierżoniowie, ale "za mnie" dzieci były bardzo kochane

 

#48 2012-09-04 23:43:36

Milena

Gość

Re: salezjanki

Nigdy nie miałam okazji zobaczyć sióstr Salezjanek, ale chętnie bym je poznała:) Kto wie, może kiedyś do nich wstąpię:D

 

#49 2012-09-17 13:35:18

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: salezjanki

najlepiej poznac je na jednym ze zjazdów młodzieżowych które organizują najbliższy to już  w piątek warsztaty muzyczne, ale jest też wiele innych, odsyłam na www.cmw.osw.pl/mgs do zakładki "kalendarz" może wkrótce się na jednej z takich akcji spotkamy


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#50 2012-09-17 17:01:56

ania_5559

Gość

Re: salezjanki

Tak patrzę na siostrzyczki profil i widzę miejscowość Lubin. Znam jedną siostrę salezjankę z Lubina   Siostry sa świetne! Pozdrawiam

 

#51 2012-09-20 12:44:52

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: salezjanki

zdradzisz mi tajemnicę jaką siostrę znasz? widzę że bliskie rejony legnica - lubin


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#52 2012-09-20 14:07:06

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: salezjanki

Siostrzyczko czy orientujesz sie ile jest aspirantek w tym roku?


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#53 2012-09-23 22:07:22

Milena

Gość

Re: salezjanki

Dziękuję Siostrzyczko za informację:) Z chęcią się kiedyś tam wybiorę, jak będę miała wolne:) Pozdrawiam:)

 

#54 2012-09-27 20:21:47

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: salezjanki

Dwie z zeszłorocznych aspirantek zostało na drugi rok w aspirantacie i przyszła jedna nowa, także łącznie są w tej chwili 3 aspirantki. Jest jeszcze jedna, która wstępnie się zgłosiła, ale nadal się zastanawia, powierzam ją waszej modlitwie, by miała odwagę wejść na drogę, którą Bóg ją prowadzi...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#55 2012-09-27 20:46:25

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: salezjanki

Dziekuje i obiecuje wsparcie modlitewne


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#56 2013-02-22 22:04:49

karmolcia

Gość

Re: salezjanki

aktualnie uczę się w szkole u tych sióstr fajne są, bardzo miłe i radosne, chętnie rozmawiają chociaż w ciągu tych trzech lat duchowość księdza Bosko mnie nie pociągnęła... Szukam jednak czegoś bardziej "poważnego"

 

#57 2013-04-21 16:53:40

 olga

szukająca,rozeznająca

Skąd: świat
Zarejestrowany: 2013-04-21
Posty: 56
Punktów :   

Re: salezjanki

Bardzo wszystko mi się podoba,ale to jeszcze Pan zadecyduje

Offline

 

#58 2013-04-21 18:15:20

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: salezjanki

jaki masz ładny "stopień" wpisany olga


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#59 2013-04-22 18:07:43

 olga

szukająca,rozeznająca

Skąd: świat
Zarejestrowany: 2013-04-21
Posty: 56
Punktów :   

Re: salezjanki

No się zdarza. Przecież to nikt nie wie jak to będzie

Offline

 

#60 2013-05-10 14:43:53

nathanaela

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-10
Posty: 5
Punktów :   

Re: salezjanki

Jeśli chodzi o Salezjanki i Salezjanów to mogę powiedzieć że jest to bardzo fajne o ile można tak określić zgromadzenie. Jestem w Wspólnocie Salezjańskiej więc mam ich na co dzień. Ksiądz jest oddany na 100%, żyją tak jak zalecił Jan Bosco. My z naszym Księdzem to codziennie coś mamy. Jak nie formację to modlitwę uwielbienia ( nie którzy nazywają to spotkanie wesołe piątki ) razem jeździmy w  góry, gramy w kosza, jemy ulubiną przez wszystkich pizze. Jak potrzeba to można z Księdzem popisać na gg. Codziennie mamy od Księdza komentarz do Ewangelii. Nie wiem co mym mogła jeszcze napisać. Może tak, jeśli chcesz służyć młodym to Salezjańska rodzina jest w tym najlepsza po założycielu oczywiście


Bóg jest jak wiatr nie widzisz Go ale czujesz!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset hi8 digital8 video 8 z kamery d