"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2009-01-07 17:50:42

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Powolanie a Swiat

ja kiedy poszłam w tym nowym roku szkolnym do liceum, do nowej klasy, to pierwszego dnia dowiedziałam się sama o sobie od połowy klasy, że jestem zakonnicą bezhabitową, więc bez komentarza...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#22 2009-01-07 19:13:15

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Wiecie co? Ostatnio nasza siostra organistka poprosiła mnie, żebym została chwilkę po Mszy.
I ludzie się rozeszli, a ona tak: nie będę z tego robiła takiej niedostępnej tajemnicy, skoro to jest taka tajemnica, że wszycy wiedzą o twoich zamiarach życia klasztornego..
a ja wystawiłam takie oczy i mnie zatkało... i stałam jak wryta, bo ludzie, przecież ja nikomu nie mówiłam o tym z naszej parafii, a mama przecież nie chodzi od domu do domu i mówi: moja córka chce iść do klsztoru...
Duża robota jest tutaj tych "starszych pań"...
heloł, poddaję się...

 

#23 2009-01-08 12:20:52

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Justyś...nie ukrywaj tego.... starsze panie często plotkują(ale to akurat jest prawda:) Świadczysz życiem,że kochasz Boga i to widać- mogę potwierdzić:) Nie masz się czego wstydzić

Ja miałam taka sytuację jak szłam do bierzmowania:
Ksiądz którego wówczas nie znałam(teraz znam bardzo dobrze) powiedział mi kilka słów które widzę,że jak tak dalej pójdzie się spełnią. Szłam podpisać kartkę do bierzmowania po różańcu, a, że miałam sporo tych podpisów to ks.Marek jak mi podpisywał powiedział przy wszystkich moich koleżankach: "Ja Ci to mówię! Czeka Cię świetlana przyszłość. Wstąpisz do zakonu...Ja Ci to mówię"... Trochę mnie zatkało... spytałam Go;"czy ksiądz jest jasnowidzem, czy prorokiem?". A On na to jeszcze raz powtórzył:"Czeka Cię świetlana przyszłość!"... Muszę przyznać,że trochę mi było głupio i byłam zakłopotana, a koleżanki potem gadały między sobą.... a ja mówiłam im"on jest głupi"...ale teraz sądzę inaczej Teraz dużo osób mi to mówi, ale jak się staram to ani nie potwierdzam ani nie zaprzeczam

 

#24 2009-01-08 12:53:38

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Powolanie a Swiat

ja kiedyś uczestniczyłam w modlitwie wstawienniczej i księdz który się nade mną modlił po prostu nuie mógł TEGO wiedzieć, a ja przed tą modlitwą prosiłam Boga, żeby dodał mi w niej siły do realizacji powołania... i ten ksiądz w pewnym momencie powiedział (ma dar poznania), że widzi wokół mnie druchny, które przygotowują mnie na zaślubiny z Oblubieńcem, a tym jedynym Oblubieńcem ma być Jezus... To było takie niesamowite usłyszeć coś takiego w momencie, kiedy akurat tego potrzebowałam... to działanie charyzmatów Ducha Świętego, ale taka świadomość... to było takie dziwne, trudne, ale z drugiej strony tak nieskończenie piękne...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#25 2009-01-08 13:00:28

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Bog naprawdę jest wspaniały...to musiało być niesamowite przeżycie..... ja miewam różne sny dotyczące ZMBM ze mną w roli głównej...mam nadzieją,że się spełnią ...ale mówią,że sny sprawdzają się odwrotnie

 

#26 2009-01-08 16:59:16

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Powolanie a Swiat

ja snów tez mam wiele dotyczących salezjanek, ale niektóre już się spełniły i to wcale nie odwrotnie więc trzeba myśleć pozytywnie ale jednak taki zewnętrzny znak był naprawdę niesamowitym przeżyciem...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#27 2009-01-09 15:24:42

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Powolanie a Swiat

A mi sie zakon jeszcze chyba nigdy nie snil choc ciagle o tym mysle wiec niewiem


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#28 2009-01-10 16:28:56

Caritas

Gość

Re: Powolanie a Swiat

mi się kiedyś śniło moje przyjęcie do aspiratu czy postulatu jakiegoś misyjnego (afrykańskiego) zgromadzenia. i się okazało, że następnego dnia werbista miał w mojej rodzinnej parafii prymicję

tydzień temu w sobotę był u mnie ksiądz po kolędzie, taki starszy, który mnie w ogóle nie zna i nie kojarzy (z rodzinnej parafii, w której rzadko kiedy się pokazuję i rzadko kiedy się do niej przyznaję...), po rozmowie z mamą-pielęgniarką o służbie zdrowia zauważył mnie i się pyta co robię, czy studiuję, ja mówię, że w liceum jeszcze jestem, a mój tatuś wspaniałomyślnie wystrzelił, że właśnie wróciłam od sióstr, no to ksiądz się pyta od jakich, no to ja, że od Nazaretanek z Łukowa, a ten się pyta "No to może do zakonu pójdzie?", i jak tu nie zaprzeczyć??

 

#29 2009-01-10 16:32:26

Nomines

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Ja tak miałem w zeszłym roku i też ojciec wypalił, że wróciłem z seminarium. ale w tym roku zabroniłem cokolwiek mówić, bo powiedziałem, że więcej się nie pokaże w rodzinnej parafii Zadziałało

 

#30 2009-01-10 17:56:05

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Powolanie a Swiat

ja tam miałam odwrotną sytuację trochę, jak ksiądz (który mnie ledwo zna, bo ja w mojej parafii jestem raz na pół roku, albo rzadziej) 2 lata temu po kolędzie przyszedł i powiedział moim rodzicom, że skoro ja chcę iść do zakonu, to powinni mnie częściej na różne rekolekcje puszczać i że nie muszą się o mnie martwić , bo jeśli Bóg mnie powołał to będzie mnie strzec...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#31 2009-01-10 17:57:14

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Powolanie a Swiat

Ja tez zabronilam mowic mamie i modlilam sie zeby ksiadz na koledzie nie zapytal co chce robic po szkole bo nie chcialam klamac. i sie udalo bo o to akurat nie pytal.


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#32 2009-01-10 18:21:44

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Ja nie nawidzę po prostu jak ktoś mnie pyta: a co po liceum? pewnie studia...
A mój ksiąd jest taki:
jak ktoś przy nim mówi(czytaj: starsze panie): Justynka, a może ty do zakonu pójdziesz, to on odpowiada: eeeeeee, Justyna? Niiiiiieeeeee. Znajdziemy jej jakiegoś kawalera...

 

#33 2009-01-10 18:31:29

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Powolanie a Swiat

hehe to fajny ksiadz musi byc...


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#34 2009-01-10 18:36:50

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Powolanie a Swiat

A księża z mojego otoczenia w większości już się pytają: no to kiedy wstepujesz?
A mój katecheta ostatnio powiedział mi,że mi to nie jest potrzebny kurs przedmałżeński tylko opinia katechety

 

#35 2009-01-10 18:38:47

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Powolanie a Swiat

tez nienawidzę pytania co po liceum... ale podobało mi się jak mój kolega z tego wybrnął w zeszłym roku kiedy szedł do nowicjatu... zapytałam go kiedyś(zaraz po maturze jego niedługo) co będzie treaz robił, powiedział takim oczywistym tonem że na studia idzie... a potem zapyatała na jakie a mi  "salezjańskie, bo wiesz do nowicjatu wstępuję"... po takim początku rozmowy tego bym się po nim nie spodziewała... cóż nie skłamał,a nie wszyscy zapytają na jaki kierunek się wybiera


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#36 2009-01-10 20:01:43

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Ciekawe rozwiązanie jak się nie chce kłamać:D

 

#37 2009-01-10 20:12:27

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Jak mnie ktoś pyta co po liceum, to mówię, że się jeszcze zobaczy... i taki niewinny uśmieszek

 

#38 2009-01-10 20:29:31

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Ty i niewinność

 

#39 2009-01-10 20:31:37

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Powolanie a Swiat

O Ty... własna Siostra...

 

#40 2009-01-10 20:38:41

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Kto się czubi ten się lubi
A kto Ci powie prawdę jak nie rodzeństwo

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
lis Nie trwoń ani chwili więcej tylko przegrywanie kaset vhs łódz zaproszenia komunijne usuwanie adblue case