"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#81 2009-04-08 09:41:34

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Dziękujemy za piękne świadectwo

O...MBM Miło mi..ja też pragnę tam wstąpić I wybieram się na "przyjdź i zobacz" jeśli mnie s.Sara dopuści Mam nadzieję,że podzielisz się z nami coś niecoś tymi dniami w wątku Siostrzyczek I na pewno złapę Cię na gg

Twoje świadectwo dało mi wiele do myślenia

 

#82 2009-04-28 17:12:19

Rita

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Opowiem Wam fajną historyjkę z dzisiejszego dnia
W szkole stoimy w grupce koło wychowawczyni, rozmawiamy o technicznych aspektach dni otwartych naszej szkoły i tak się zbierałyśmy już, idziemy do ławek, a to wychowawczyni łapie mnie za rękaw i z tajemniczą miną mówi, że musimy kiedyś porozmawiać, znaleźć godzinkę i umówić sie na "randkę ". Przewertowałam w myślach na szybko czym znowu podpadłam, ale chyba niczym, więc pytam się o co chodzi. A tu mi kobieta wyjeżdza z tekstem, że musimy pogadać- ma w rodzinie 3 siostry zakonne, i ona mnie pokieruje właściwie, skoro chcę "tam iść", bo inaczej mnie "zniszczą" i jeszcze coś, jakieś trudne słowo, ale o podobnym znaczeniu. 
Prawie zawału dostałam, nigdy sie nie wyróżniałam na tle klasy (przynajmniej mi sie tak wydaje), podchodzę do większości ludzi z rezerwą, a nieliczni wiedzą, co robię poza szkołą nie wspominając już o tym, że nie opowiadam na lewo i prawo o moich dylematach czy wątpliwościach...
Nie wiem, skąd moja wychowawczyni wpadła na to... Przecież nie mam wypisane na czole "Chcę iść do zakonu"... Fakt, kobieta jest bardzo religijna, ale strasznie mnie to męczy, skad ona wie...

 

#83 2009-04-28 19:58:32

Rita

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Fakt, takie małe zderzenie z betonową ścianą

 

#84 2009-04-28 20:09:30

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Powolanie a Swiat

ciekawa historia
porozmawiaj z nią może Ci pomoże skoro ma siostry zakonne w rodzinie


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#85 2009-04-28 21:31:49

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Ja też tak ostatnio miałam z dwiema osobami
Moja babka od historii kazała mojej koleżance aby mi przekazała żebym nie myślała dłużej tylko po maturze od razu wstąpiła do zakonu A ja jej nic przecież nie mówiłam....
No i wczoraj byłam umówiona na rozmowę z pewną siostrą... i nie wiedziałam jak zacząć na co ona :to kiedy chcesz wstąpić???? No ułatwiła mi zadanie

 

#86 2009-04-28 21:46:04

Szukająca

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Hoho. Ciekawie . Może jakoś po cichu o Tobie rozmawiali (bardzo nieładnie) i wiadomość doszła do Twojej Pani Wychowawczyni. W sumie fajnie z Jej strony, że chce pomóc- pogadać.

 

#87 2009-04-29 08:11:07

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Powolanie a Swiat

Owieczko - u mnie jest podobnie,   On  sam wystarczy


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#88 2009-04-29 16:59:30

Rita

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Ja nie wiem, skąd ludzie takie rzeczy wiedzą Naprawdę, nigdy nie obnosiłam się ze swoim zamiarem, nikomu o tym nie mówiłam, a tu taka niespodzianka Podobno rozmawiała z moim tatą na mój temat, ale ten się wszystkiego wyparł, więc ktoś tu coś kręci

 

#89 2009-04-29 17:59:09

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Hmm..Rita widzisz nie jesteś sama Ja też nic nie mówiłam tym dwóm osobom ;/

 

#90 2009-04-29 19:34:08

Meredith

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Czyli nie jestem sama. Tez miałam taką sytuację, kiedy ksiądz podczas mszy świętej o powołania zakonne i kapłańskie z naszej parafii przez całą mszę sie na mnie patrzył jak w obrazek...
Ale to jeden z wielu przykładów na ten temat. Kiedyś zaczepiłam taką siostrę franciszkankę na ulicy (jak to ja ), a Ona mi później powiedziała, że to po oczach widać, że myśle o wstapieniu do zakonu. A ja Jej nic nie mówiłam...

Ostatnio edytowany przez Meredith (2009-04-29 19:34:46)

 

#91 2009-04-29 19:53:57

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Powolanie a Swiat

ja też próbuje zaczepić siostrę od dłuższego czasu bo są akurat siostry tam gdzie chodzę do szkoły ale jakoś nie mam odwagi

Miałam podobną sytuację tylko jak byłam na naukach przedmałżeńskich  to ksiądz mówi, że Bóg powołuje do wszystkiego do życia w rodzinie w zakonie i patrzy się na mnie

Ostatnio edytowany przez Służebnica Pana (2009-04-29 19:55:27)


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#92 2009-04-29 20:25:28

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Powolanie a Swiat

to ja jak powiedziałam, że może poszukam sobie chłopaka, a ksiądz na to: wiesz co przemilcze to
i ostatnio mówił o mnie księdzu rekolekcjoniście, że jestem kandydatką do zakonu


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#93 2009-04-29 20:41:10

boza_tancerka

Gość

Re: Powolanie a Swiat

ja mam tak, że ludzie często mi mówią, ze mam dobro w oczach- faktem jest, że można nie zapamiętac mojego imienia ale oczy pamiętają wszyscy bo podobno aż zaglądają w duszę- ale serio nigdzie nie zaglądam:-), są siostry które już kiedys mi mówiły że chyba będę siostrą, ale są też ludzie ktorzy poznając mnie bliżej widzą że jestem osobą skorą do śmiechu i wesołą mówią że nie widzą mnie jako siostry i żebym miała wrócic- po tym widac jak stereotypowo patrzy świat, na szczęscie nie jest ważne dla mnie co mówią ludzie.

 

#94 2009-04-29 22:25:07

Szukająca

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Jestem ciekawa Twojego prawdziwego imienia, bo jakoś nie wiem. A jak takie trudne do zapamiętania, to może ciekawe. Mój bratanek ma Kasjan. Urodził się w dzień pogrzebu Jana Pawła II, jak większość dawała imie Karol itp. to oni dali Kasjan: Ka- pierwsze litery Kasjan; s-spójnik; jan- Jan Paweł II. Wyszło jakoś tak. Później wszyscy na to wpadli, ze te imię można tak podzielić .

Ostatnio edytowany przez Szukająca (2009-04-29 22:27:39)

 

#95 2009-04-30 13:16:45

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Powolanie a Swiat

ja też powiedziałam na początku tylko dwóm osobom a potem nagle wiedziel;i już wszyscy chociaż wiem że one nikomu tego nie wygadały... na początku mi to nie przeszkadzało ale kiedy zaczęli o tym mówić moi nauczyciele, albo kiedy zadzwonili do mnie z "Rozmów w toku" mówiąc że będą nagrywali program o dziewczynach młodych które chcą isć do zakonu i bardzo chcieliby żebym tam wystąpiła to zaczęłam dochodzić do wniosku że zaszło to chyba trochę za dlaeko i jest coś nie w porządku skoro wiedzą o tym WSZYSCY... ludzie często nuie wiedzą nawet jak mam na imię a już wiedzą że chcę zostać siostrą zakonną... dlatego jak teraz poszłam do liceum to staram się trochę bardziej traktować to na dystans żeby wszyscy dookoła o tym nie tr ąbili... obecnie u mnie w wszkole wie o tym niewiele osób... i niech tak pozostanie przynajmniej nie muszę się tłumaczyć różnym osobom, które niekoniecznie muszą to wiedzieć...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#96 2009-04-30 15:20:35

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Powolanie a Swiat

no u mnie naszczęscie w szkole narazie nikt niewie tylko nie którzy podejrzewaja choc dzis to bym sie wygadała przez przypadek..
a co do tych rozmów w toku to leciało to juz wogole czy narazie jest w planach...


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#97 2009-05-01 13:29:42

Vera

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Wiesz, na pewno był już jeden taki program ale chyba przygotowują nowy bo dostałam maila z zapytaniem czy zgodze się na udział ale w mojej sytuacji telewizja to nie najlepszy sposób by informować o swoim powołaniu.

 

#98 2009-05-01 18:14:27

boza_tancerka

Gość

Re: Powolanie a Swiat

ja też dostała,m znów e-maila z propozycją udziału w programie i znów się nie zgodziłam, już wystarczy mi to co widziałam ostatnim razem jak robili program tego typu, ta zaproszona dziewica konsekrowana i ta bardzo emocjonalna dziewczyna, która na podstawowe pytania siostry Urszulanki nie potrafiła odpowiedziec wykrzywiają obraz osób powołanych i tylko powodują to, że się je jeszcze bardziej szufladkuje.

 

#99 2009-05-01 18:19:21

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Powolanie a Swiat

Zgadzam się w 100% z Tobą boża tancerko Ale ta Urszulanka znała się an rzeczy..widać że tamta dziewczyna nie miała powołania....

 

#100 2009-05-01 19:16:56

Rita

Gość

Re: Powolanie a Swiat

oglądałam fragment tego programu i również zapamiętałam tą dziewczynę, miałam wrażenie, że uciekła do klasztoru przed życiem i chyba miała jakieś problemy rodzinne (ale nie jestem pewna, być może pamięć mnie zawodzi...), może chciała od nich uciec...? Hm, nie mnie to osądzać, ale spodobała mi się postawa siostry urszulanki, która mówiła szczerze, co myślała, nie słodząc, tylko przedstawiając konkretne fakty.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ciekaweteksty.pl