"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#61 2009-04-13 23:27:06

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Nasze Powolanie

tak, tak Moniczka znasz ją?


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#62 2009-04-14 07:45:29

NajlepszaCorka

Gość

Re: Nasze Powolanie

no pewnie, że znam Wszystkie Postulantki znam Moniczkę, Madzię, Kasię... Super dziewczyny są, teraz aktualnie mają przerwę Świąteczną i do 22 są w domach A muszę się przyznać, że na łopatki rozkłada mnie Moniki śmiech taki czadowy jest
A swoją drogą to mamy wspólną znajomą
<><

 

#63 2009-04-14 11:46:26

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Nasze Powolanie

wiem, że Monika w domu jest nom mamy wspólną znajomą jak będziesz się widziała z Moniką to ją wyściskaj ode mnie


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#64 2009-04-14 11:57:26

NajlepszaCorka

Gość

Re: Nasze Powolanie

wyściskam i to bardzo, a Ona będzie wiedzieć, że to od Ciebie, jeśli jej powiem Twój nick ? ;D

 

#65 2009-04-14 12:40:40

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Nasze Powolanie

chyba wiesz co jej powiedzieć bo po nicku to nie da rady PW

Ostatnio edytowany przez Służebnica Pana (2009-04-14 12:41:31)


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#66 2009-04-14 20:24:33

NajlepszaCorka

Gość

Re: Nasze Powolanie

okej najprawdopodobniej będę się z Nią w maju widzieć, chyba, że mnie szybciej serce zaciągnie do Częstochowy

 

#67 2009-04-14 20:35:55

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Nasze Powolanie

to już niedługo


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#68 2009-04-15 13:19:19

NajlepszaCorka

Gość

Re: Nasze Powolanie

niom niby niedługo, ale jak dla mnie to jeszcze cała wieczność heh kurcze, tam mi tak szybko czas ucieka a tu w szarej rzeczywistości się dłuży ;(

 

#69 2009-04-20 22:37:14

Caritas

Gość

Re: Nasze Powolanie

Służebnica Pana napisał:

moja koleżanka wstąpiła do zgromadzenia Honoratek 

hm... moja też
a i znam kogoś, to tam był 3 lata...

 

#70 2009-04-21 15:42:17

Agnieszka

Gość

Re: Nasze Powolanie

miałam okazję być w Łagiewnikach sobotę przez Niedzielą Miłosierdzia ... do tego miejsca mam sentyment, pomimo, że to nie moje Zgromadzenie

 

#71 2009-04-21 19:32:15

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Nasze Powolanie

a ja bardzo bym chciala odwiedzić to miejsce- może uda mi się 


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#72 2009-04-21 20:11:16

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Nasze Powolanie

Ja też byłam w Łagiewnikach w piątek i wczoraj.. też czuję tesknotę i jakbym została wygnana z Domu...

 

#73 2009-09-20 18:57:16

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Nasze Powolanie

To może trochę o mnie, jak to się zaczęło, jak ja to widzę itp.

Tak jak już wcześniej wypowiadała się siostrzyczka zaczęło się w I gimnazjum. Mój katecheta ze szkoły (Franciszkanin, znajomy mojej koleżanki) opowiedział mi trochę o wspólnocie Rycerstwa, zrobił to dlatego, bo wiedział, że jestem znajomą tej dziewczyny. Ja jednak zbytnio nie chciałam go słuchać, nie kręciło mnie to. Myślałam: "Ja i kościół?! To nie jest idealne połączenie...". Jednak wtedy nie umiałam nikomu odmówić i zgodziłam się na przyjście do tej wspólnoty. Wzięłam koleżankę i poszłyśmy. Spodobało mi się, ale tylko dlatego, że jeździli w fajne miejsca, mieli fajne "imprezy" itp. W sumie bardziej wzięłam pod uwagę tą szatę rozrywkową niż duchową. Później wkręcili mnie w rolę św.Jana podczas wystawiania Drogi Krzyżowej. W sumie to później przestało mi się to podobać, bo czułam się "inna" w takim sensie, że nic nie wiedziałam. Oni operowali jakimiś dziwnymi słowami, a ja nie miałam zielonego pojęcia co to jest. Jednak coś mnie tam trzymało i głupio mi było odejść, więc trwałam. Poznałam wszystko to, o czym wcześniej nie miałam pojęcia.
Jednak kiedyś trzeba było wybrać się na rekolekcje. Moje pierwsze poza wspólnotowe rekolekcje odbyłam u ss.Pallotynek. Nie powiem-było fajnie i owocnie jednak nie czułam się tam dobrze. Wiedziałam, że to nie dla mnie. Z czasem zaczęłam iść w stronę św.Klary. To ona zapoczątkowała we mnie zamiłowanie do duchowości franciszkańskiej. Za Klarą gdzieś tam podążał Franciszek. Dzisiaj traktuje ich jako najlepszych przyjaciół i wiem, że chce kroczyć ich drogą.
Gdzieś tam od czasu do czasu pojawiają się myśli o małżeństwie i na mojej drodze mogę doświadczać relacji chłopak-dziewczyna jednak po takiej dłuższej i bardziej szczerej znajomości czuję, że to nie jest to. Jest mi źle, nie jestem szczęśliwa. Natomiast gdy usłyszę słowo "Klara", "klarownie" itp. to buzia sama się śmieje i nie umiem nad tym zapanować
Zobaczymy jak to dalej będzie, może kiedyś spotkam się z kimś z Was spełniając moją posługę


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#74 2009-09-25 20:43:12

Nikola

Gość

Re: Nasze Powolanie

Witam was:)
Tak pięknie piszecie o swoich powołaniach, a jak to było ze mną? Wszystko zaczęło się w III klasie gimnazjum, kiedy to przygotowywałam się do przyjęcie Bierzmowania. Nie myślałam, że ten Sakrament będzie dla mnie aż tak "odczuwalny". Współpraca z ks., który nas formował otworzyła mnie na Kościół i Boga - wcześniej pojawiałam się w nim tylko wtedy, gdy musiałam. To pogłębienie mojej wiary, choć nie wiedziałam, że następuje bardzo mi się podobało, znalazłam wreszcie soje miejsce i wtedy nadszedł moment, w którym nie wyobrażałam sobie nie zaprowadzić sobie osobistego przygotowania na ten wielki dzień. W mojej parafii odbywał się akurat biały tydzień, podczas którego ja zrobiłam sobie prywatne rekolekcje. Właśnie podczas jednego z tych  dni poczułam bliskość Boga wewnątrz siebie. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale od tego czasu nie wyobrażam sobie innego życia, jak służba Bogu. A Zgromadzenie, cóż myślę, że będą to Pasjonistki, choć może Pan zawiedzie mnie gdzie indziej:) Na razie jeszcze 2 lata szkoła i pewnie studia (piszę penie, bo bywają chwile, kiedy nie chcę czekać i najchętniej wstąpiłabym natychmiast).
Pozdrawiam Panu:)

 

#75 2009-09-25 21:24:13

Rita

Gość

Re: Nasze Powolanie

Dzięki dziewczyny za Wasze świadectwa

 

#76 2009-09-26 16:36:56

boza_tancerka

Gość

Re: Nasze Powolanie

ja chciałam się podzielić z wami moją radością, jestem teraz u moich sióstr już od 3 tygodni, bo odbywam w pobliskim przedszkolu praktyki, miałam rozmowę z S. Mistrzynią i ten rok ma być dl mnie bardzo ważny gdyż, możliwe jest, że będę próbować szybciej zdać  licencjat i wskoczyć na 4 miesiące do postulatu a potem zaraz nowicjat z obecną grupą postulatu, jestem taką jakby ,,ukrytą" postulantką, to dla mnie wielka radosć, ale też lęk czy jestem gotowa, o wszystkim zadecyduje lekarz ( mój stan zdrowia) i Siostra Prowincjalna, jeśli ten plan nie wypali ( jak On chce, uda się) to i tak wrócę, ale na cały postulat, choć S. Mistrzyni twierdzi, że nie potrzebuję już tego, proszę więc o modlitwę, was wszystkich.

 

#77 2009-09-26 17:51:08

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Nasze Powolanie

boiecuję modlitwę tancerko a z tego co czytałam to w sumie twoja historia powołania sanderko faktycznie mam sporo wspólnego z moją... co prawda zupełnie inna duchowość itp. ale jednak metody Bóg miał w naszym  przypadku podobne ciebie też zwerbował jakby przez przypadek, przez pomyłkę... cieszę się że o tym napisałaś


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#78 2009-09-26 18:35:08

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Nasze Powolanie

siostrzyczka nie ma przypadków, a w szczególności w takich sprawach
Jak ja to powtarzam: "Nie należy planować zbyt dużo na przyszłość, bo Ten z Góry może wszystko zmienić"


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#79 2009-09-26 19:03:49

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Nasze Powolanie

dlatego napisałam "tak jakby przez przypadek" też w nie nie wierzę... wiem tylko, że gdyby istniały moje powołanie byłoby z pewnością jednym z nich... ale na szczęście nie jest


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#80 2009-09-26 21:54:00

Agnieszka

Gość

Re: Nasze Powolanie

Boża Tancerko! - modlę się za Ciebie i cieszę się razem z Tobą! +

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wskrak.pl https://klinikastonava.cz/