"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#121 2010-07-08 18:40:48

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Nasze Powolanie

Teraz bardzo trudno jest podjąć decyzję w sprawie swojego powołania. Mało ludzie są dojrzali, do podjęcia tak dojrzałej decyzji jakim jest zakon czy małżeństwo.
Nie bójmy się powiedzieć TAK ! Jezusowi.

Offline

 

#122 2010-07-31 17:18:31

Nadzieja

Gość

Re: Nasze Powolanie

Ja mam 16 lat i od jakiegos czasu mysle o wstapieniu do klasztoru. Moja rodzina nie jest zbyt przychylna temu. Myslalam o klasztorze dominikanek poniewaz z nim mam do czynienia od dziecka. Duzo czasu spedzam z siostrami i one pokazuja mi jak kroczyc droga Chrystusa.

 

#123 2010-07-31 18:08:07

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Nasze Powolanie

Zycze Ci takiego cudownego zapatrzenia sie na Jezusa i wzrastania w powolaniu.
Dobrze,ze Pan postawil na Twojej drodze Siostry,ze mozesz poznawac ich charyzmat i w malej czastce uczestniczyc w ich zyciu


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#124 2010-07-31 22:00:09

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Nasze Powolanie

Nadzieja młodziutka jesteś, więc masz jeszcze czas by przemyśleć i dobrze rozważyć swoje powołanie. Nie przejmuj się rodzicami, najlepiej nic nie mówić, dla nich jesteś z byt młoda by mówić o takiej decyzji. Skończysz szkołę wtedy powinnaś wiedzieć gdzie twoje miejsce.

Offline

 

#125 2010-08-01 11:46:59

Rita

Gość

Re: Nasze Powolanie

Zgadzam się z Rubinką- nie ma co za wcześnie uświadamiać rodziców ale nie warto też mówić dzień przed wyjazdem "Mamo, tato, idę do zakonu" (chociaż znam z opowiadań takie przypadki). Jesteś młoda, ja jestem niewiele starsza, więc nie pochwalę się jakimś większym doświadczeniem, ale powiem tylko jedno, co powtarzam zawsze- nie zamykaj się na inne powołania, spokojnie kształć się i rozmawiaj z Bogiem a On pokieruje Twoim życiem

Pozdrawiam.

 

#126 2010-08-01 14:48:54

Dominika

Gość

Re: Nasze Powolanie

To ja wkleję to, co napisałam wczoraj na innym forum. W sumie to trudno mi powiedzieć czy jestem powołana do życia zakonnego. Niedługo będę obchodziła dopiero swoje 16 urodziny. Kiedy myślę o przyszłości jedyne co widzę to gęsta mgła. Nie mam nawet sprecyzowanego zawodu. Coś mnie ciągnie do zakonu, ale nie potrafię określić co. Być może to te bezgraniczne oddanie się Chrystusowi, ta radość wypływająca ze szczególnej więzi z Zbawicielem. Nie mam pojęcia. W każdym razie ta droga łączy się z wysiłkiem, pozostawieniem pewnych rzeczy, wygód. Nie wiem czy byłabym gotowa na taki krok. Nie umiem powiedzieć czy tak będzie kiedyś, być może zmienię swój tok myślenia. Jeszcze 2 lata temu nie chciałam chodzić do kościoła. Chciałabym się jakoś bardziej religijnie rozwijać, doskonalić. Chciałabym mieć kontakt z jakąś osobą duchowną, której mogłabym się poradzić, porozmawiać. W przyszłe wakacje postaram się znaleźć jakieś rekolekcje na które mogłabym pojechać. Moja mama mówi, że powołanie do życia zakonnego jest tak silne, że nie sposób go nie odczuć i na nie nie zareagować. Kiedyś przeczytałam takie słowa: ''Bóg da ci wyraźny znak do czego cię powołał''. Ufam, że z czasem i ja odkryję jaką drogę przygotował dla mnie Pan.

 

#127 2010-08-02 06:38:19

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Nasze Powolanie

Jesli zaufasz tak jak napisalas bezgranicznie Bogu i bedziesz sie modlic o plany na zycie to Pan napewno da Ci znak jaka jest Twoja droga.
A po za tym jesli masz mozliwosc jezdzenia na rekolekcje to korzystaj bo one bardzo ubogacaja,mozna poznac fajnych ludzi.


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#128 2010-08-04 21:30:31

Rita

Gość

Re: Nasze Powolanie

Szukaj swojej drogi, popieram Marzenkę- rekolekcje i skupienia to świetna sprawa, ja dzięki takim wyjazdom poznałam wspaniałych ludzi, ale przede wszystkim zaczęłam uczyć się odkrywania Boga... I nawet jeśli okaże się że zakon nie jest Twoją drogą to i tak wiele skorzystasz.

Trzymaj się Jezusa.

 

#129 2010-08-05 23:18:41

Nadzieja

Gość

Re: Nasze Powolanie

Rita nie zamykam sie Jest pewien chlopak, nie jestesmy razem ale dobrze nam sie rozmawia nie czuje jednak ze z nim moglabym sie zwiazac ...

 

#130 2010-08-06 07:53:25

Rita

Gość

Re: Nasze Powolanie

Nadzieja napisał:

Jest pewien chlopak, nie jestesmy razem ale dobrze nam sie rozmawia

To już połowa sukcesu

No, a teraz już poważniej...

Z tym zamykaniem sie to ostatnio często powtarzam każdemu Moje komentarze to też zazwyczaj refleksje nad samą sobą
W każdym wypadku Bóg najlepiej zna serce człowieka i zawsze daje wolną wolę. I u mnie tu pojawia sie problem- co wybrać? Potrafię wyobrazić sobie siebie w każdym ze stanów- jako zakonnicę, żonę i matkę albo jako osobę samotną. Mam jednak nadzieję że w odpowiednim momencie Pan da mi poznać swoją wolę.

 

#131 2010-08-06 09:29:01

Nadzieja

Gość

Re: Nasze Powolanie

Na pewno da Ci znak I wtedy bedziesz szczesliwa

 

#132 2010-08-06 20:12:59

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Nasze Powolanie

Ritulko jestem pewna,ze odnajdziesz swoje powolanie i bedziesz sie w nim pieknie realizowac.
Ja otaczam Cie modlitwa i sciskam serdecznie


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#133 2010-08-06 23:15:40

Nadzieja

Gość

Re: Nasze Powolanie

Mam do Was pytanie, co o tym myslicie... Pewnego wieczoru jak rozmawialam z Chrystusem zapytalam go  Panie, czy chcesz zebym w przyszosci wstapila do klasztoru? Otworzylam Pismo Swiete na takim  fragmecie : Gdy Jezus ukazał sie swoim uczniom i spożył z nimi śniadanie, rzekł do Szymona Piotra: "Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci? Odpowiedział Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś baranki moje. I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie? Odparł Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś owce moje. Powiedział mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Czy kochasz Mnie? I rzekł do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego Jezus: Paś owce moje. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz. To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to rzekł do niego: Pójdź za Mną! (Ewangelia. (J 21,15-19)" To bylo cos niesamowitego ...

 

#134 2010-08-07 14:50:41

Lusi

Gość

Re: Nasze Powolanie

Bóg działa i daje nam różne znaki. Ważne jest by umiejętnie je odczytywać. Nie można jednak zapominać, że Szatan nie śpi i nawet podczas modlitwy próbuje mieszać w naszej głowie, ale to inna kwestia. Pismo święte daje nam odpowiedź na wiele pytań i należy  z tego korzystać. Warto jednak zastanowić się co przez te słowa Bóg chciał Ci powiedzieć. 
Kiedyś mój proboszcz powiedział mi, że aby odkryć swoje powołanie muszę pytać sama siebie: "Dla Kogo bije moje serce?" "Dla Kogo chcę by biło?" Czytając Twoje świadectwo od razu fragment Ewangelii skojarzył mi się z tą wypowiedzą mojego proboszcza. Pytaj się każdego dnia "Dla Kogo bije moje serce " i jeżeli czujesz że jest ono wyłączną własnością Boga to będziesz pewna gdzie jest Twoje miejsce:) Jezus 3 razy pytał się Piotra czy go miłuje- nas też pyta każdego dnia jaka jest nasza Miłość i oczekuje odpowiedzi. Dopiero gdy Piotr pewnie potwierdza swoją miłość do Jezusa, Ten mówi do niego "Pójdź za mną".
Rozpisałam się a nie wiem czy jeszcze bardziej nie namieszałam:D
Przepraszam za brak składni w mojej wypowiedzi, ale niestety nie mam talentu do pisania:)
Życzę Ci byś dobrze odczytała Bożą wolę względem Ciebie, a wtedy będziesz szczęśliwa

 

#135 2010-08-07 21:46:30

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Nasze Powolanie

Jeżeli widzicie w swoim życiu znaki, które was dotykają i waszego powołania. Z pewnością tak Bóg chce. Od nas samych zależy czy Bogu powiemy Tak.... Powołanie może dojrzewać przez lata, lub iść na żywioł.
Bóg do mnie mówił także przez Słowo  21 I poślubię cię sobie [znowu] na wieki, poślubię przez sprawiedliwość i prawo, przez miłość i miłosierdzie. (22) Poślubię cię sobie przez wierność, a poznasz Pana. (Ozeasza 2)
Wciąż pamiętam te słowa. Ale także sama św. Tereska ma wpływ na moje powołanie, Bóg dla mnie już przygotował miejsce, jak dla każdej z was. Tylko nie stójmy w zawieszeniu.

Offline

 

#136 2010-08-15 21:40:14

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Nasze Powolanie

To może ja teraz coś napiszę o sobie.

Ostatnio czuję się jakoś dziwnie. Czuję, że On woła mnie, ba, nawet krzyczy do mnie, a ja po prostu kłócę się z Nim i wmawiam Mu i sobie samej, że to nie moja droga, że nadejdzie ten czas i znajdę sobie chłopaka, pomimo tego, że nie pragnę życia w małżeństwie, a jak nie to przecież życie w samotności też jest fajne. Ale On krzyczy i mówi, że mam wybrać Jego drogę. A ja jak zwykle znów się kłócę i mówię: "Panie, daj spokój. Gram na perkusji, a przecież w zakonie nie będę mogła tego robić. Do tego jest wiele więcej rzeczy, których nie mogłabym od tak sobie porzucić, poza tym nie mam kontaktu z żadnym zgromadzeniem, a do tego mam dopiero 17 lat i przede mną 3 lata nauki." W sumie to ucieka od Niego, pomimo tego, że bardzo chcę być blisko Niego.

No, to tyle ode mnie...


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#137 2010-08-16 06:59:25

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Nasze Powolanie

Mysle Sanderko,ze czasem w zakonie perkusja tez sie przyda )))))))).
Tak jak piszesz przed Toba jeszcze 3 lata nauki,wiec moze przez ten okres rozgladnij sie za zgromadzeniami,ktorych charyzmat Ci odpowiada,zglos sie na rekolekcje napewno skorzystasz.
I pros o swiatlo Ducha Swietego,bys mogla odczytac wole Boza.
Trzymaj sie dzielnie.


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#138 2010-08-16 19:01:48

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Nasze Powolanie

w tym co napisałaś bardzo ważne jest to że się kłócisz bo kiedy człowiek słyszy powołanie i się na nie zamyka, to może to mieć złe skutki... ale jeśli wciąż kłócisz się z Bogiem... to jeśli naprawdę będzie od ciebie chciał byś podążała drogą życia zakonnego to w końcu złagodzi ten krzyk w tobie i powoli będzie sprawiał że sama będziesz wybierała tą drogę... ale póki co jest jeszcze na to trochę czasu... w ciągu którego On na pewno będzie działał


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#139 2010-08-26 21:46:06

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Nasze Powolanie

Dzięki za słowa wsparcia Zobaczymy co z tego wyjdzie Ale też proszę o modlitwę


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#140 2010-08-28 20:52:20

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: Nasze Powolanie

modlitwę masz gwarantowaną!


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa https://www.berlin-hotel.pl Majoitus Asnières-sur-Seine Hôtels Blackheath Hoteller Slovakia