"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#41 2011-06-08 05:35:51

lenka16

Gość

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Nie wiem czy tutaj pasuje to pytanie ale napiszę.

Wczoraj przed snem oglądałam horror. Przyrzekam sobie, że definitywnie kończę z horrorami, bo nie są dla mnie. Jestem po nieprzespanej nocy. Gdyby film był o jakiś dziwnych stworkach albo o szaleńcach, to raczej nie myślałabym o nim długo. Ale nie. Był o duchach. Niedawno rozmawiałam z koleżanką o tym filmie i powiedziała mi, że jej znajoma jest medium. Że widzi dusze, które chodzą po ziemi. Że z nimi rozmawia i pomaga im. Nie lubię takich tematów. Nie cierpię kiedy muszę z kimś rozmawiać o czymś, o czym nie mam i raczej nie chcę mieć większego pojęcia. Może dusza błądząca po ziemi to nic nienormalnego ale jednak jakiś strach we mnie teraz jest. Przez film i koleżankę. Często słyszę o tym, że ktoś widział kogoś bliskiego po jego śmierci. Czasem słyszy się o "nawiedzonych domach". Moje pytanie brzmi: Czy mamy się czego bać? Dlaczego Bóg pozwala na to żeby duchy zmarłych ludzi miały jakiś tam udział w naszym życiu?

 

#42 2011-06-08 09:48:08

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

duchy zmarlych nie moga nam nic zrobic. zdarza sie podobno ze maja poprostu jakies niedokonczone sprawy na ziemi dlatego tu sa. a jak to jest naprawde nie mam pojecia. pamietam tylko historie z jakies ksiazki o kobiecie ktora nigdy nie przyjela nikogo do domu i potem zmarla jej duch zostal na ziemi i pewnego razu spotkala jakas kobiete ktora zaprosila ja do domu gdy tylko weszla za prog krzyknela jestem zbawiona i znikla z jej oczu. to tak mniej wiecej chyba ale nie mam na to gwarancji ile w tym prawdy. ale mysle ze dusze zmarlych ludzi sa miedzy nami.


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#43 2011-06-08 16:48:20

salli

Gość

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Ja ostatnio prosiłam naszego Ojca żeby powolił przyjśc do mnie mojejmu przyjacielowi i był słyszałam jak chodził po pokoju. Prosiłam żeby mnie przytulił i przytulił wiem że to był On. Chwała za to Bogu.

 

#44 2011-06-08 19:49:19

dzidziuś

Gość

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

moja katechetka opowiadała nam kiedyś o takiej sytuacji, że do pewnej rodziny przyszedł duch zmarłego, który wskazał im jakąś starą kurtkę, w której były pieniądze, które przeznaczyli na Mszę Św. w tej intencji i te przyjścia ducha ustały. Albo do niej ponoć przychodzi duch małego chłopca z moich okolic, który nie tak dawno umarł. Ale ja szczerze się boję takich tematów i staram się o nich nie myśleć...

 

#45 2011-06-09 08:55:48

salli

Gość

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Ja się boje o takich rzeczech, ale jest taka prawda nachodzą nas kiedy chcą

 

#46 2011-06-09 14:02:18

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Te duchy, które nas nachodzą to dusze cierpiące w czyśćcu szukają pomocy i Bóg im pozwala na to, ale nie zawsze mogą. Np. z tym panem co wskazał a pieniądze by przeznaczyć je na Mszę św.... Ludzie wierzą, że jak już ktoś ich nawiedza to nic nie robią tylko się boją. No są niby nawiedzone domy, ale to nie muszą być duchy zmarłych tylko złe duchy, które zostały strącone na ziemię (Apokalipsa).
Więc jeżeli oglądacie programy tego typu, to nie wierzcie w jakiekolwiek medium, czy właśnie złośliwe duchy. To tylko złe duchy i dusze od tak nie mogą się kontaktować z nami, tylko za pozwoleniem Boga.
W czyśćcu nie mogą się za siebie modlić, ale za nas się modlą i pragną naszej modlitwy.
A jeżeli już zobaczycie jakiegoś zmarłego, pomódlcie się za niego. A jeżeli będzie was nachodził, zapytajcie się go czego od was chce. To na tyle.

Offline

 

#47 2011-06-10 10:05:12

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

ja słyszałam o takich sytuacjach, że dusze zmarłych przychodzą np. w chwili gdy zostały niedokończone Msze święte gregoriańskie... bo czasami coś się zdarza że jest jakaś nagła intencja i wtedy taka Msza wypada i czasami zapomina się o jej nadrobieniu i nie wychodzi równo miesiąc... i były takie sytuacje, gdy wtedy pojawiały się te duchy i nikt nie wiedział o co im chodzi i wtedy któryś ksiądz polecił sprawdzic ile zostało odprawionych Mszy gregoriańskich... i okazało się że było za mało i wtedy odprawiono dodatkowe i ten duch już się nie pokazywał... i takie sytuacje miały miejsce niejednokrotnie...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#48 2011-06-10 10:15:02

anija87

Gość

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

a ja mam pytanie co do brewiarza sorry, że zmieniam wam temat o duchach
tygodni zwykłych przed wielkim postem było 9 a po okresie wielkanocnym zaczynamy od tygodnia 11.
Dla mnie logicznie byłoby zacząć od 10 a dlaczego tak nie jest?? Pytałam się o to znajomego, ale on też nie wie.
Zna ktoś może odpowiedz?

 

#49 2011-06-10 13:33:45

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

przede wszystkim jesli czuje sie czyjas obecnosc w pokoju najlepiej jest wtedy sie pomodlic i czesto wtedy taka osoba odchodzi. i warto sie modlic za dusze w czysccu cierpiace poniewaz one moga sie za nas modlic ale za siebie juz nie co wypada nam aby sie za nich wzajemnie modlic.

ja na chwile obecna nie wiem skad ta zasada ale sprobuje cosik wyszperac na ten temat.


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#50 2011-06-10 14:19:17

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Elu,twój post przypomniał mi o książce,którą mam:"Maria Simma,moje przeżycia z duszami czyśćcowymi".
Tam jest wszystko o duszach potrzebujących pomocy,i właśnie to,że potrzebują naszej modlitwy,bo same nie mogą już się za siebie modlić,ale mogą wstawiać się za nami.
Polecam.

A tu co nieco o Marii Simma:http://www.angelus.pl/index.php?option= … Itemid=790

Offline

 

#51 2011-06-10 15:37:37

Lusi

Gość

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Jeśli chodzi o to że zaczynamy od 11 tygodnia to jest to związane z tym, iż rok liturgiczny (w zależności od długości okresu Bożego Narodzenia który trwa zawsze do niedzieli po 6 stycznia, a także w zależności od wystąpienia I niedzieli adwentu ) ma 33 lub 34 niedziele zwykłe. Związku z tym, że w tym roku tych niedziel jest 33 istnieje konieczność aby czytania liturgiczne jednej z niedziel brzydko mówiąc "wyciąć" najłatwiej zrobić to na przełomie okresu Wielkanocnego i okresu zwykłego. W ten oto sposób pozostałe teksty liturgiczne przeznaczone na kolejne niedziele układają się już w logiczną całość.  Mam nadzieję że choć trochę się rozjaśniło, aczkolwiek nie do konca potrafię obliczyć na jakiej zasadzie działa to że raz jest 33 a raz 34 tygodnie zwykłe. 
Jeżeli się mylę to prosze mnie poprawić, ale wydaje mi się że chodzi o to (bynajmniej tak kojarzę z liturgiki)

Ostatnio edytowany przez Lusi (2011-06-10 15:39:20)

 

#52 2011-06-10 16:31:00

anija87

Gość

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Lusi dziękuję Ci bardzo:) postaram się jakoś to zajarzyć... rozjaśniłaś mi tą sytuację może kiedyś nauczę się to liczyć i nie będę musiała korzystać z internetu, żeby się w tym połapać

 

#53 2011-06-10 18:39:40

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Lusi to Ty jestes po teologii?


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#54 2011-06-11 13:33:28

Lusi

Gość

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Nie, ale mam liturgikę w szkole organistowskiej

 

#55 2011-06-12 06:50:29

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

aha w sumie tez fajna fucha to "rąbiesz" na organach na Mszy Swietej?


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#56 2011-06-12 18:29:53

Lusi

Gość

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

No tak jakos wyszło że już brzdękam tak 7 lat i to też duża część mojego powołania i jego wzrostu

 

#57 2011-06-13 09:47:29

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

zazdroszcze ja to typowe beztalencie

cosik sie pytanska wyczerpaly


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#58 2011-06-23 21:33:46

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Ela G., nie martw się, ja mam - i to bardzo nie nurtujące ;]


Czy tylko mnie denerwuje, gdy użytkownicy forum piszą w tylko sobie znanym języku, nie uznają zasad interpunkcji a ortografię mają tam, gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę ?!
Jestem w stanie zrozumieć, że można mieć wszystkie dys(mózgowia), jakie tylko istnieją, ale czy skopiowanie swojej wypowiedzi i wrzucenie jej do Worda w celu sprawdzenia, czy aby na pewno nie podkreśli mi jakiegoś słówka, jest takim heroicznym wysiłkiem ? Albo powstrzymanie się przed kliknięciem na wyślij - i przeczytanie tego, co przed chwilą napisałem/napisałam - to sprawia ból ? Nie wiem, ktoś zabije małego, rozkosznego kotka, jeśli zastanowię się, czy aby na pewno nie zrobiłam w tym albo tym wyrazie błędu?
Niektórych postów nie da się czytać ... na szczęście - nie mam tutaj na myśli tylko użytkowników tego forum, ale też i innych.
Z drugiej strony- NA SZCZĘŚCIE ?! Ludzie, nie tylko to, co piszecie, ale i JAK PISZECIE świadczy o Was ...

Offline

 

#59 2011-06-23 22:33:17

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Nie każdy jest polonistą i ma talent formułowania zdań w taki sposób żeby to miało jakiś super wydźwięk. Jeden pisze tak, drugi inaczej. Sama z resztą piszę bardziej w języku potocznym niż takim oficjalnym.

Mi by się nie chciało wklejać tego wszystkiego do Worda tylko po to, żeby podkreśliło mi błędy. A jeżeli już tak bardzo to niektórych razi to raczej polecam ściągnąć Mozillę Firefox, która sama podkreśla błędy (może nie wszędzie, ale na forach raczej tak).

Co masz na myśli mówiąc, że "użytkownicy forum piszą w tylko sobie znanym języku"? Nie uważam, żeby ktokolwiek z nas pisał po Chińsku czy po jakiemuś tam żeby gość przypadkowy przeglądający forum nie mógł odczytać jakiegoś postu. Fakt faktem - nad niektórymi z nich trzeba zatrzymać się na trochę dłużej, ale przy większym skupieniu i uwadze naprawdę da się to odczytać.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#60 2011-06-24 09:19:39

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Wszystko, o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Sobie znany język - chodzi mi o głupie i niepotrzebne literówki.
Ja też mam Mozillę i podkreśla mi ewentualne błędy - ale może ktoś korzysta z innej przeglądarki, więc podałam inny sposób na skorygowanie błędów.
Jeżeli Tobie by się nie chciało - to świadczy tylko o Tobie i podejściu do osób czytających Twoje wypociny. Ja rozumiem, że wszyscy są tylko nickami, sama mam takie podejście i życie staje się łatwiejsze ;] - ale jakiś szacunek musi być, no ludzie kochani !

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa České Velenice konkurenční ceny worldhotels-in.com Hotely Lagoa przegrywanie kaset vhs