"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2012-05-05 20:54:41

karolkamo

Gość

Re: ZGROMADZENIE SIÓSTR BENEDYKTYNEK SAMARYTANEK KRZYŻA CHCRYSTUSOWEGO

hmm, przedział wiekowy? myślę, że tak od gimnazjum, liceum w górę
nie masz się czego bać! sama nie będziesz na dzień dzisiejszy wiem, że jest już sporo zgłoszeń, więc decyduj się szybko! nic nie stracisz, a wiele zyskasz

nie są to rekolekcje powołaniowe. patrząc po haśle: "Powierz się Matce..." podejrzewam, że s Anuncjata zaplanowała przybliżyć postać Maryi, może też zawierzyć Jej nasze życie i nasze sprawy, wyczuwam tu generalnie wątek maryjny

 

#22 2012-05-06 09:45:10

szukajaca Boga

Gość

Re: ZGROMADZENIE SIÓSTR BENEDYKTYNEK SAMARYTANEK KRZYŻA CHCRYSTUSOWEGO

Jak widzę Jasna Góra to spotkanie modlitewne, powołaniowe są w Kirach więc bez obaw. Wiem, gdzie jest Dom Sióstr - tuż przy Jasne Górze i chyba nawet po sąsiedzku z Zawierzankami No i w dalszym sąsiedztwie - kilka innych zgromadzeń

 

#23 2012-05-06 09:52:34

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: ZGROMADZENIE SIÓSTR BENEDYKTYNEK SAMARYTANEK KRZYŻA CHCRYSTUSOWEGO

chciałbym pojechać, ale nie wiem co na to rodzice.
mało czasu i mało miejsc...


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#24 2012-05-12 22:19:52

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: ZGROMADZENIE SIÓSTR BENEDYKTYNEK SAMARYTANEK KRZYŻA CHCRYSTUSOWEGO

juz wiem, że do tych Sióstr nie jade


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#25 2012-05-13 08:39:33

karolkamo

Gość

Re: ZGROMADZENIE SIÓSTR BENEDYKTYNEK SAMARYTANEK KRZYŻA CHCRYSTUSOWEGO

oo to może na inne skupienie w innym terminie?

 

#26 2012-05-13 11:18:25

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: ZGROMADZENIE SIÓSTR BENEDYKTYNEK SAMARYTANEK KRZYŻA CHCRYSTUSOWEGO

niestety nie
ale jeśli wypali to pojadę do zmartwychwstanek, na razie są 2 osoby więc nie wiadomo jak to będzie


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#27 2012-06-11 09:11:10

karolkamo

Gość

Re: ZGROMADZENIE SIÓSTR BENEDYKTYNEK SAMARYTANEK KRZYŻA CHCRYSTUSOWEGO

kamcia i pozostali zbliża się kolejne skupienie u Sióstr Samarytanek

Bielawki k. Pelplina (22-24 czerwca). (liczba miejsc: 20, koszt: 40zł)
Spotkanie pod hasłem: "Serce Jezusa naszą nadzieją..."
Siostra Anuncjata czeka na Wasze zgłoszenia do 15 czerwca... (dla spóźnionych do 20)

kontakt:
s.anuncjata@samarytankiosb.pl

ja jadę, razem z przyjaciółką i właśnie z S. Anuncjatą może ktoś jeszcze się do nas dołączy?

 

#28 2012-06-11 14:45:02

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: ZGROMADZENIE SIÓSTR BENEDYKTYNEK SAMARYTANEK KRZYŻA CHCRYSTUSOWEGO

ja nie dam rady
jedynie co to do Częstochowy mogę...
może cos zmartwychwstanki zorganizują, ale raczej wątpię


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#29 2012-08-13 14:08:21

Amadea

Gość

Re: ZGROMADZENIE SIÓSTR BENEDYKTYNEK SAMARYTANEK KRZYŻA CHCRYSTUSOWEGO

karolkamo napisał:

Jestem pierwszą kandydatką od 3 lat i jak na razie jedyną, chociaż możliwe, że to się zmieni.

Trzy lata temu też wstępowała jedna Karolina i sama przebrnęła przez postulat i nowicjat i teraz jest szczęśliwa

Wiem, że jednego roku było 6 postulantek.

Jest kryzys powołań, ale mam nadzieję, że nie będę sama (a nawet jeśli, to jakoś dam radę )

Karolko,

były kandydatki, ale odeszły. Ja odeszłam w maju 2010 roku po 9 miesiącach, była ze mną jeszcze postulantka, która była w Samarii ok. 4 miesięcy. Od października zaczynam 3 ostatni rok na filologii włoskiej i myślę o pewnym włoskim zakonie, który ma jeden mały dom w Polsce (Franciszkanki Niepokalanej) a siostry odprawiają też Brewiarz po łacinie i Mszę Wszechczasów - Missa Tridentina (Samarytanki tylko Mszę w rycie zwykłym). Mam nadzieję, że dasz radę i że będzie więcej powołań Jeśli masz jakieś pytania to pisz na priv. Z Bogiem.

 

#30 2012-08-14 16:43:09

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: ZGROMADZENIE SIÓSTR BENEDYKTYNEK SAMARYTANEK KRZYŻA CHCRYSTUSOWEGO

Amadea jak nie te zgromadzenie to inne. Faktycznie jako postulantka jedna w postulacie nie jest tak łatwo samej. Po za tym nie ma kryzysu powołań, ale kryzys powołanych. To od nas zależy czy pragniemy iść za głosem powołania czy go stłamsić.
Życzę Tobie Karolko abyś wytrwała w swoim postanowieniu, i nie zrażała się ciężkimi dla siebie chwilami. W zakonie jest  nie lekko podobnie i w świecie.

Ostatnio edytowany przez Ana (2012-08-14 16:43:47)

Offline

 

#31 2013-04-15 21:12:35

In Spe Postulantka

Gość

Re: ZGROMADZENIE SIÓSTR BENEDYKTYNEK SAMARYTANEK KRZYŻA CHCRYSTUSOWEGO

Przepiękny charyzmat Kochane Siostry,piękne ich dusze zakochane w naszym Panu! <3 Sama po studiach mam zamiar wstąpić do Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego Niech Wola Boża spełnia się w naszym życiu...!

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com/