"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2012-08-03 19:12:16

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Który przekład Pisma Św. wybrać?

Pax et Bonum!

Właśnie przymierzam się do zakupu nowego Pisma Świętego (ST i NT). Zastanawiam się który przekład powinnam wybrać (przyznajcie, że wieeeelki dylemat ). Jaką Biblię Wy posiadacie? Jesteście z niej zadowoleni? Jakie plusy, minusy, chociażby ze strony technicznej?
Może temat nie jest jakiś znaczący, ale przydadzą mi się Wasze spostrzeżenia .
Jedyne kryterium, które jest pewne to takie, że ma być małego formatu . Chętnie wysłucham opinii .

Pozdrawiam .

Ostatnio edytowany przez Ania (2012-08-03 19:14:36)


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

#2 2012-08-03 19:49:21

barbara75

Gość

Re: Który przekład Pisma Św. wybrać?

Ja od czasu postulatu mam Pismo Św w wydaniu Benedyktynów Tynieckich. Bardzo je lubię. Uszyłam kiedyś okładkę z jeansu, i siostry się ze mnie śmiały, że mam Pismo Św w jeansach, to ja im na to, że one mają Pismo Św w skórze. No i był ubaw.
Moje Pismo Św jest średniej wielkości, Stary i Nowy Testament. Nie wiem dlaczego, ale bardzo je lubię, przede wszystkim czytać

 

#3 2012-08-03 19:59:22

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Który przekład Pisma Św. wybrać?

Paulińskie z edycji sw. pawła ma bardzo fajne przypisy na marginesach http://www.edycja.pl/produkty/biblia-i- … aly-z-etui


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#4 2012-08-03 20:16:45

barbara75

Gość

Re: Który przekład Pisma Św. wybrać?

Zgadzam się z kamcią, przypisy są rewelacyjne, takie, że człowiek współczesny może więcej zrozumieć.

 

#5 2012-08-03 21:17:13

Rita

Gość

Re: Który przekład Pisma Św. wybrać?

Również słyszałam wiele dobrego o przekładzie paulińskim, podobno przypisy są śwetne (tak jak napisały moje przedmówczynie).
Ale chyba nadal najpowszechniejszym przekładem jest Biblia Tysiąclecia Pallotynów (na pewno wiecie jaka, taka niebieska ). Sama taką mam i nie narzekam (bo może mało do niej zaglądam?).
I rzeczywiście, jeśli chodzi o wybór, to jest dylemat, i to wcale nie taki mały. Na jednych z rekolekcji mieliśmy odczytywać fragmenty Pisma Świętego i były różnice w brzmieniu poszczególnych fragmentów w różnych wydaniach i robił się lekki zamęt.
Jeśli masz możliwość, to poszukaj sobie w księgarniach różnych wydań i popatrz, jakie Ci najbardziej odpowiada, bo np. nie wszyscy lubią ,,Tysiąclatkę" bo ma bardzo mały druk, porównasz sobie i zdecydujesz, które wydanie najlepiej Ci odpowiada

 

#6 2012-08-03 23:25:10

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Który przekład Pisma Św. wybrać?

ja osobiscie mam wlasnei niebieska ale format A4 prawie


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#7 2012-08-05 22:49:10

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: Który przekład Pisma Św. wybrać?

Ja dotąd zawsze pracowałam z Biblią Tysiąclecia, III wydanie. Przez ostatni rok zawsze przy mnie był Nowy Testament, który solidnie zniszczyłam nosząc w torbie . Ale nie o sam fakt zniszczenia chodzi,  po prostu chciałabym mieć moje własne, prywatne Pismo NT I ST, na którym mogłabym mazać, zaznaczać i trzymać wszystkie sekretne zakładki . NT i ST (granatowa Tysiąclatka standardowego formatu), którego dotąd używałam jest własnością rodzinną i teoretycznie mogą korzystać z niego wszyscy domownicy .
Biblia Tysiąclecia, jak już ktoś zauważył, jest najpopularniejszym przekładem, z którym najczęściej spotykam się na rekolekcjach; używany jest też w liturgii. Zawsze byłam jego wielką zwolenniczką, ale ostatnio wpadła mi w oko Biblia Poznańska, którą ma moja siostra. Tłumaczenie jest całkiem w porządku i rozmieszczenie tekstu jest przyjazne dla oczu. Na edycję paulińską chyba się nie zdecyduję.

Biorę więc pod uwagę te 2 opcje:
http://www.liturgiczny.pl/pl/p/Biblia-T … twarda/454
http://www.tolle.pl/pozycja/pismo-swiete-wojciech-male

Ktoś jeszcze chciałby się wypowiedzieć? Zawracam Wam troszkę głowę tym moim dylemacikiem, ale chciałabym, by ten zakup służył mi przez lata, był praktyczny. Będę też wykorzystywać go w posłudze animatora, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie . Dosyć dużo obcuję z Pismem Świętym i nie będzie ono leżało na półce, lecz będzie solidnie użytkowane .


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

#8 2012-08-06 11:05:11

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Który przekład Pisma Św. wybrać?

Ja mam Poznańską - mama mi kupiła 5 lat temu i nie miałam nic do gadania ja jestem bardzo zadowolona, choć jeżeli chciałabym "ubrać" je w skórę , to pewnie byłby problem, bo to Pismo formatu trochę mniejszego niż zeszyt jest baaardzo grube.  Ale im dłużej na wszelkich rekolekcjach porównuję sobie 1000latkę a Poznańską, tym bardziej jestem zadowolona z wyboru mamy jeżeli chciałabyś porównać brzmienie poszczególnych cytatów - to pisz.

Offline

 

#9 2012-08-06 11:17:25

Promyczek dla Nieba

Użytkownik

402525
Zarejestrowany: 2011-08-05
Posty: 79
Punktów :   

Re: Który przekład Pisma Św. wybrać?

Hebronka napisał:

Ja mam Poznańską - mama mi kupiła 5 lat temu i nie miałam nic do gadania ja jestem bardzo zadowolona, choć jeżeli chciałabym "ubrać" je w skórę , to pewnie byłby problem, bo to Pismo formatu trochę mniejszego niż zeszyt jest baaardzo grube.

Co do pokrowca to może nie był by to aż tak wielki problem Polecam stronkę:


http://www.halzbi.com/c/pl/9/1/1/0/long … iblie.html
Trzeba tylko trochę poszperać w opcjach. I jak sie zamówi to trzeba się w cierpliwość uzbroić


Miłość mi wszystko wyjaśniła.....

Offline

 

#10 2012-08-06 23:51:14

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Który przekład Pisma Św. wybrać?

Ja po zapoznaniu się z Poznańską, Tysiąclecia, Paulińską i Jerozolimską wybieram JEROZOLIMSKĄ ma odsyłacze, wyjaśnienia, tablice chronologiczne i inne ciekawe wiadomości które ułatwiają poznanie Słowa. polecam, baaardzo.


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#11 2012-08-07 13:06:20

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: Który przekład Pisma Św. wybrać?

Jerozolimska ma chyba tekst Tysiąclatki, dobrze kojarzę? Spotkałam się z nią, również uważam, że jest baaardzo fajna, ale.... wymiary ma bynajmniej nie kompaktowe .


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

#12 2012-09-07 18:12:10

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: Który przekład Pisma Św. wybrać?

Muszę się pochwalić, że dzisiaj (w końcu! ) zakupiłam niebieską Biblię Tysiąclecia (5 wydanie) małego formatu. Przez pewien czas poważnie zastanawiałam się nad Biblią Poznańską, jednak po przeczytaniu połowy Księgi Wyjścia stwierdziłam, że jednak Tysiąclatka . Niech mi dobrze służy . Dziękuję wszystkim za udzielone tutaj rady .


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Alojamento Santa Teresa Gallura