"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2009-06-19 08:36:37

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

19 czerwca                           Miłość
Tylko w miłości rodzi się najszlachetniejsze zjednoczenie z Bogiem.

Jeszcze raz zachęcam do komentarzy i przemyśleń

 

#22 2009-06-20 10:52:15

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

20 czerwca                                              Dusza
Dusza, w której Bóg gości, mieszka, jest zawsze pogodna.

 

#23 2009-06-20 13:04:10

szukajaca Boga

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

Promyczek dla Nieba:) napisał:

20 czerwca                                              Dusza
Dusza, w której Bóg gości, mieszka, jest zawsze pogodna.

To prawda szczególnie odczuwam to po spowiedzi-wtedy jestem taka szczęśliwa...
Ale trzeba tez umieć "utrzymać" w niej Pana Boga, trzeba uczynić swoje serce miłym dla Niego mieszkaniem...

 

#24 2009-06-20 19:06:57

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

Wiesz co.. ja też tak mam I czuję się takim prawdziwym Promyczkiem

 

#25 2009-06-20 20:29:40

Rita

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

No, ja też sie z Wami zgadzam   Ludzie, którzy żyja Bogiem są zawsze pogodni

 

#26 2009-06-20 22:03:12

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

Niby taka prosta myśl a jednak pełan głębi

 

#27 2009-06-21 11:18:45

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

21 czerwca                                           Najświętszy Sakrament
Moim jedynym źródłem życia i szczęścia jest Jezus utajony w Najświętszym Sakramencie.

 

#28 2009-06-21 14:05:44

Rita

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

Bardzo podobnie mówi nam o tym bł. Sancja Szymkowiak:
,,Moje życie mam przeżyć całkowicie przed Tabernakulum"...
Jezus powinien stać w centrum naszego życia, ponieważ to On jest Dawcą życia i Źródłem zbawienia...

 

#29 2009-06-22 08:39:31

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

22 czerwca                                                       Pogoda ducha
Bóg w duszy- pogoda ducha w człowieku.

 

#30 2009-06-23 11:59:12

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

UWAGA!!!
W związku z tym,iż jutro wyjeżdżam, anie wiem jak to będzie z moim dostępem do neta( raczej nie będzie go)... wstawiam myśli sł.B. Pauli Zofii Tajber na najbliższy czas Mam nadzieję,że będziecie na bieżąco komentować
Liczę na was!

23 czerwca                             Świętość
Świętym być to znaczy tyle, co szczęśliwym i szczęście wokół siebie roztaczać.

24 czerwca                              Miłość
Kochaj sam siebie- to znaczy:
nie brudź ducha duszy swojej;
ona tak piękna być może.
Powstań, a ujrzysz piękno
włożone ręką Bożą w duszę twoją.
Tą pięknością jest obraz
i podobieństwo twoje do Boga.

25 czerwca                           Imię
Zapisz imię swoje głęboko w księdze żywota przez swe święte czyny ofiarowane Bogu.

26 czerwca                           Miłość Boga
Kochać Boga to znaczy wszystko Mu ofiarować.

27 czerwca                           Trwanie w Panu
Pragnę żyć jedynie Jezusem we mnie żyjącym, gdyż po to to jedynie On z Nieba do mojej duszy zstępuje, by dać mi Siebie.

28 czerwca                           Nicość i mizerność
Moją wielkością jest być niczym, by Jezus mógł być we mnie Sobą.

29 czerwca                           Dusza
Bóg żyje w duszy, by dusza promieniowała Nim.

30 czerwca                           Cnota
Kto jest wierny Bogu i powołaniu swemu, ten jest triumfem Boga!

1 lipca                                 Duch Pana
Duch Chrystusa to duch wyrozumiałości, to duch przebaczenia.

2 lipca                                 Miłość
Chrystus pragnie miłości świętej, gorącej, żywej, jasnej jak słońce.

3 lipca                                  Pragnienie
Pragnę wielce odrodzenia duszy własnej. Pragnę żyć jedynie Jezusem we mnie żyjącym.

4 lipca                                  Przynależność
Wiedziałam jedno- mam należeć do Boga! To jest moim szczęściem wiekuistym.

5 lipca                                  Radość
Dopiero wtedy mogę być szczęśliwą, widząc szczęście w innych.

6 lipca                                  Obraz Boga
Wpatrując się w Boga, sam coraz bardziej przybliżasz się do Niego, z Nim się zjednoczysz, w Niego się przemienisz.

7 lipca                                  Spojrzenie Boga
Bóg w pracy swej sumiennej, którą wykonujesz doskonale z miłości do Boga i bliźniego, spogląda z umiłowaniem na ciebie, darząc cię siłą błogosławieństwa.

8 lipca                                  Poświęcenie=chwała Pana
Gdzie poświęcasz się Bogu, tam rośnie chwała Boża.

9 lipca                                   Życie duchowe
Spokojnie, z wielkim taktem i rozwagą postępuj naprzód w życiu duchowym.

10 lipca                                  Modlitwa
Kochaj modlitwę ustną i wkładaj w nią całą swą duchową siłę, by ona była nie tylko usty odmawiana, lecz całą twoją istotą i wszystkie władze niech będą przez nią przejęte.

11 lipca                                  Boża wola, a łaski
Zrozumiałam, że nie tylko od Pana Boga, od łaski Jego zależą losy całej ludzkości , lecz też w bardzo wielkiej mierze od tego, w jakim stopniu damy tej Bożej woli przeniknąć nas samych- zapalić, zapłodnić, spotęgować, by trwać w tej wszechmocy Boskiego życia, prawa mocy i siły trwania i Jego chcenia.

12 lipca                                   Podłość
Jest to podłością prawdziwą, Boga do siebie zapraszać, łączyć się z Nim przez Sakrament Przenajświętszy, a później obrażać Go lekkomyślnie słowami.

13 lipca                                 Modlitwa
Nie znoszę wprost innej modlitwy, jak w pełnym skupieniu świadomie rozważając to, co mówię i do kogo mówię.


Mam nadzieję, że na razie starczy
Proszę o komentowanie codzienne pod nieobecność Mistrzyni Nowicjatu

 

#31 2009-06-26 09:58:24

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

Coś tak pusto tu Czemu nie komentujecie????

Ta miłość Boga do człowieka sprawia, że powinniśmy mu być za to wdzięczni... I bezwzględnie mu wszystko ofiarować...

 

#32 2009-11-04 22:01:15

Caritas

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

Pomyślałam, że podzielę się z Wami tym, co nam zostawiła bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, założycielka Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu Zachęcam do zapoznania się z jej życiorysem i do modlitwy za jej wstawiennictwem - wyprasza łaski w rodzinach
teksty będę wybierać sama z dostępnych mi źródeł...
powiedźmy, że od dzisiaj


4 listopada
"Nie zapominajcie, coście przyrzekły Panu Jezusowi, do czegoście się zobowiązały. Oddałyście się Jemu, a więc do Niego należycie, Jego jesteście. On jest jedynym Panem, Królem, Oblubieńcem dusz waszych, więc wszystkie wasze myśli, wszystkie uczucia, wszystkie pragnienia i działania mają mieć na celu Jego chwałę świętą i spełnienie Jego woli."
z listu do sióstr w Ameryce, 1886 r.

 

#33 2009-11-05 18:50:58

Caritas

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

5 listopada
"Uważam to wszystko, co przechodziłam za cud wielki Miłosierdzia Bożego. Wszystko Pan Jezus uciszył w mej duszy, a dał to jedno pragnienie: miłowania Go i pełnienia Jego Najświętszej Woli."
z listu do o. A. Lecherta, 1900 r.

 

#34 2009-11-07 13:55:47

Caritas

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

6 listopada
"Dusza moja cała uniesiona była przy Nim. Po Komunii Świętej miałam gorące pragnienie i prośbę do Pana Jezusa, aby raczył na wieki duchownie zaślubić duszę moją. Ach! na wieki być oblubienicą Pana, Jego wyłączną własnością, mieć Boga za Oblubieńca, co za szczęście! Zdało mi się, ze Go mam, lecz rozważając co to jest być oblubienicą Pana, a patrząc na siebie nie śmiałam o to prosić, tylko upokarzałam się, uniżałam, a w duszy czułam to: Wszystko, co teraz czyni dla ciebie, to są zaślubiny, bo zaślubiam Sobie, jednoczę ze Sobą twą duszę."
z Dziennika, 1885 r.

7 listopada
"Co zaś do lęku, abyście przy waszych obowiązkach nie zeszły z drogi, jaką was Pan Jezus prowadzi, to zdaje się, że lęk niepotrzebny, bo te obowiązki włożył na was Pan Jezus, spełniacie je dla Jego chwały i z miłości ku Niemu. Więc żadna praca, której od nas Pan Jezus żąda, którą z miłości ku Niemu spełniamy, nie może nas oddzielić od Pana Boga, ale raczej zbliża ku Niemu i z Nim jednoczy."
z listu do m. Laurety, 1886 r.

 

#35 2009-11-08 01:21:37

Caritas

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

8 listopada
"Panie mój, czyż mogłabym opisać, jakie było nade mną miłosierdzie Twoje w owych chwilach, spędzonych przed Najświętszym Sakramentem Miłości! Przychodziłam do Ciebie, Panie, jako do Ojca, do jedynego Skarbu, do jedynej Miłości mojej i tylko tam, w tych chwilach przy Tobie czułam się spokojna, bezpieczna, do Ciebie jednego, jedynego wszystko mówiłam, bo wiedziałam, że Ty, Panie mój, wszystko przyjmiesz, wysłuchasz, poratujesz, a nie zdradzisz, nie zawiedziesz. Toteż te chwile były dla mnie ochłodą, pokrzepieniem, pociechą, pomocą na dalszą walkę."
z Autobiografii

 

#36 2009-11-09 20:25:43

Caritas

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

9 listopada
"O, Panie, oto mnie masz całą na wszystko, ze wszystkim na wieki. Czyń ze mną, co chcesz, jak chcesz i co się Tobie podoba. Ja nie chcę nic innego... Chcę być Twoim dziełem, Twoim narzędziem, które bierze impuls od  Ciebie i z Tobą żyje, a raczej znika, byś Ty żył, Ty w nim czynił, co chcesz! Moje chcenie, najlepsze nawet, byłoby moje, a ja proszę Cię i błagam: TY JEDEN ŻYJ, PANUJ we mnie na wieki."
z Dziennika, 1891 r.

 

#37 2009-11-10 20:41:41

Caritas

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

10 listopada
"O Panie, przy świetle Twoim i za łaską Twoją poznałam i zrozumiałam, że jedynym szczęściem potrzebą duszy jest oddać się tak Tobie, aby nie mieć innego poruszenia wolnej woli, jaką Ty dać raczyłeś człowiekowi, tylko aby spełnić wolę Twą Najświętszą i z nią się jednoczyć jak najściślej, jak najdoskonalej, a to z miłości ku Tobie, Panie, wierząc, rozumiejąc i czując, że Miłość Twoja, jaką umiłowałeś nas, wymaga z naszej strony najcałkowitszego oddania się, najzupełniejszej miłości, w której jest najwyższe szczęście nasze."
z Dziennika, 1899 r.

 

#38 2009-11-11 12:46:05

Caritas

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

11 listopada
"O Panie mój, Królu mój, miłości odwieczna, nieskończona, błagam Cię, racz mi dać łaskę, o niech nie żyję ja, ale Ty żyj we mnie. Oczyszczaj, wyrzuć, wyniszcz, zgładź wszystko, napraw wszystko, o Jedyny Naprawicielu mej duszy! A potem nie dopuść, nie pozwól mi wracać do dawnego życia."
z Dziennika, 1899 r.

 

#39 2009-11-11 14:54:24

szukajaca Boga

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

Bł. Maria jest moja patronką na ten rok...

 

#40 2009-11-11 15:00:39

Caritas

Gość

Re: Mysli swietych i blogoslawionych

cudnie

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl