"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2009-01-13 20:19:57

rabarbar

Gość

Re: powołanie?

I w tym problem - tylu mamy obecni Singli wokoło, a jak próbuję się dowiedzieć czy jest to ich świadomy wybór, czy jedynie "stan zawieszenia", to nie dostaję uczciwej i szczerej odpowiedzi. Dlaczego? Nie wiem. A może ktoś znajdzie się tutaj i zbierze na odwagę? Nawet w Kościele brak jest duszpasterstwa dla takich osób. W czasie trwania rekolekcji parafialnych, gdy słyszę o "nauce stanowej" to wiem że będą mówili o byciu dobrą żoną i matką. A co mają robić nie-żony i nie-matki?

 

#22 2009-01-13 21:14:14

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: powołanie?

Ja znam osobę,która świadomie jest osobą samotną, choć jej życie jest na prawdę poświęcone Bogu....

 

#23 2009-01-14 16:01:54

Kila

Gość

Re: powołanie?

ja nie wiem do czego jestem powołana... ale myślę że to małżeństwo... marzy mi się duuuużaaa rodzinka... Z drugiej strony nie wiem co Bóg dla mnie przygotował... Jak tak czytam te posty to widzę, że wiekszość dziewcząt marzy o zostaniu matką, żoną... ale jak widać wszystko się może zmienic...

 

#24 2009-01-14 19:25:37

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: powołanie?

Kila napisał:

Jak tak czytam te posty to widzę, że wiekszość dziewcząt marzy o zostaniu matką, żoną... ale jak widać wszystko się może zmienic...

Czy ja wiem...mnie się wydaje,że większość osób na forum czuje powołanie do życia zakonnego... nie wiem czy to mylne wrażenie Może ktoś mi podpowie czy dobrze główkuję

 

#25 2009-01-14 19:59:49

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: powołanie?

Ja jestem taka jak Ty (czyli inna)

 

#26 2009-01-14 21:20:56

rabarbar

Gość

Re: powołanie?

Dlaczego inna? Kto powiedział, ze powołaniem jest tylko małżeństwo, czy tylko zakon? A swoja drogą, chciałam pogadać na stronie pt. powołanie do małżeństwa lub samotności. Mnie intryguje temat ten drugi, a tu Promyczek do Nieba pisze, ze tu większość myśli o zakonie? Nie jestem we właściwym miejscu?

 

#27 2009-01-14 22:08:11

Kila

Gość

Re: powołanie?

Rabarbar, ja też nie myślę o zakonie.... ale myślę że to właściwe miejsce i dla Ciebie idla wszystkich innych...

 

#28 2009-01-14 22:51:21

Caritas

Gość

Re: powołanie?

to jest po prostu miejsce w którym każdy może zapytać innych o zdanie, podzielić się przeżyciami, wątpliwościami... potrzebni są tu różni ludzie, o różnych poglądach, marzeniach i pragnieniach, bo inaczej forum dyskusyjne nie miało by sensu

 

#29 2009-01-15 08:08:35

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: powołanie?

źle mnie zrozumiałeś Rabarbar.... dobrze,że tu jesteś i dobrze,że jest każdy inny...jak już powiedziałam każdy wnosi tu bardzo wiele ze swoim powołaniem. Dzięki drugiej osobie możemy właściwiej rozeznać własne powołanie-czy droga którą idę jest właściwa. Więc nie zastanawiaj się dłużej czy tu pasujesz, bo to jest oczywiste,że TAK

Siostrzyczko ale my i tak jesteśmy inne

 

#30 2009-01-15 13:03:22

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: powołanie?

to jest miejce służące wspólnej rozmowie o każdym powołaniu, i takie jest chyba ogólne założenie tego forum, ale jakoś tak samo wyszło że się ukierunkowało w jedną stronę... dopiero teraz jak się nam trochę grono poszerzyło, to przyszło kilka osób, chcących żyć w małżeństwie albo w samotności, a wcześniej praktycznie wszyscy byli tacy... inni ale myślę że jeśli ktokolwiek się już tu znalazł to znaczy że jest we własciwym miejscu


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#31 2009-01-15 13:12:54

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: powołanie?

Potwierdzam siostrzyczko

 

#32 2009-01-15 19:10:41

Pocieszona

Gość

Re: powołanie?

Ja też uważam, że bardzo dobrze się dzieje, że dołączają do nas ludzie, którzy pragną poświęcić życie małżeństwu czy życiu w samotności... Ja bym miała w takim razie do was prośbę jakbyście mogły/li opisać nam, jak odkrywacie właśnie to powołanie, w jaki sposób...? Bo jak widać naszych świadectw o powołaniu do życia zakonnego już trochę;) jest.

 

#33 2009-01-15 20:57:51

rabarbar

Gość

Re: powołanie?

OK, Dziękuję Wam wszystkim. Chyba zrozumiałam. Od jakiegoś czasu rozglądam się za możliwością "pogadania" o samotności w życiu, jako powołaniu. Mam sporo znajomych tak żyjących ale żadna z nich raczej nie deklaruje tego stanu jako decyzji, lecz bardziej jako akceptacji bycia nie-żoną, nie-siostrą. Akceptacja, czyli spokojna zgoda na stan obecny ale bez całkowitego wykluczania innej możliwości. No, ale latka lecą i szanse na bycie matką, również siostrą spadają. Jedynie pozostanie żoną może zdarzyć się jeszcze w "późniejszej młodości". Czyli co? Szukanie "erzaców", które nadadzą sens życiu? Co Wy na to?

 

#34 2009-02-14 11:15:48

renia.goralska

Gość

Re: powołanie?

Rozpoznanie powołania wymaga od chrześcijanina szczególnej wrazliwości,która pozwoli mu usłyszeć Boże wezwanie skierowane do niego.
Ową wrażliwość zdobywa się przez medytację i modlitwę z Biblią w ręlu,przez otwieranie się na Ducha Swietego i Jego natchnienia,przez spogladanie na świat szerzej niż tylko przez pryzmat własnego egoizmu,przez uczestnictwo w sakramentach,szczególnie przez Eucharystię-szkolę miłosci.
Poza wyjątkowymi przypadkami,gdy Bóg komunikuje komuś swą wolę w sposób nadzwyczajny,rozeznanie powołania wymaga zaangażowania ze strony poszukującego.

 

#35 2009-02-21 16:30:15

szukajaca Boga

Gość

Re: powołanie?

tak czytam wasze posty... i postanowiłam się włączyć w dyskusję...ja tez rozeznaję czy jestem powołana do zakonu czy małżeństwa. Mam chłopaka jesteśmy razem dokładnie 37 miesięcy i 21 dni ale przez ten czas wiele razy Pan Bóg wywrócił moje życie do góry nogami dzięki czemu nauczyłam się być Jemu posłuszna...wiecie ostatnio aż się nawet przeraziłam jak bardzo jestem posłuszna...ale nie o tym chciałam pisać...Sa takie chwile, że marzę o tym aby być z Rafałem(mój chłopak), aby codziennie się przy nim budzić, mieć z nim dzieci, czekać na niego z obiadem itd. Ale czuję wtedy smutek, bo wiem, że jest BÓG, który mnie kocha i chce mnie mieć jakby na własność tylko nie wiem czy akurat w zakonie...Moja sytuacja jest o tyle trudna, że mój chłopak nie jest katolikiem ani nawet chrześcijaninem...Dlatego cokolwiek nie wybiorę-zakon czy małżeństwo wiem, że nie będzie łatwo...Pan Jezus też nie daje wyraźnych znaków.Ale cóż skoro tak się Jemu podoba to co ja mogę? Tylko ufać

 

#36 2009-02-21 17:21:21

Rita

Gość

Re: powołanie?

A ja myślę, że bez względu jaką decyzję podejmiemy, nie będzie łatwo, ale Bóg nas nigdy nie opuści, będzie nas wspierał na drodze naszego życia...

 

#37 2009-04-05 21:01:17

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: powołanie?

Nie znasz...   Moja katechetka...

 

#38 2009-04-06 11:04:59

Dinos

Gość

Re: powołanie?

Powołanie jest jest poświęceniem siebie, ze życia w samotności. Ze strony fizycznej masz współbraci, czy współsiostry, a ze strony duchowej, mamy Boga i wszystkich świętych
A co do tego, ze nie chce się o tym mówić. To sprawa każdego z osobna. Mówi się o niej, tylko zaufanym osobą, i powierza tą drogę też zaufanym ludziom

 

#39 2009-05-24 21:50:11

Szukająca

Gość

Re: powołanie?

Siostro! Przecież to jest przecudne...

 

#40 2009-05-24 22:07:18

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: powołanie?

Oj..pisarka z Siostry moje wiersze niczym są z wierszami Siostry

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
worldhotels https://www.worldhotels-in.com/