"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2012-04-13 17:23:29

ania_5559

Gość

Dziwna sprawa!

Szczęść Boże wszystkim!
Mam pewien problem,otóż weszłam dziś tak jak zawsze na pocztę by odebrać wiadomości. Otrzymałam dość dziwną wiadomość.Napisała do mnie pewna dziennikarka abym jej pomogła.Musi ona wyszukać i przeprowadzić wywiad z młodymi kobietami ,które chcą zostać siostrami zakonnymi ,jednak rodzina lub inne osoby sprzeciwiają się tej decyzji.Jest to dla niej ważna sprawa,jezeli znam takie osoby to prosiła bym dała jej znać.Odpisałam jej na ta wiadomośc-ze niestety nie znam nikogo takiego ( nie napisałam jej ze borykam się z takim problemem,z decyzją wstąpienia do zgromadzenia ),zapytałam się także skąd mam mój adres e-mail? Nie wiem co mam mysleć .Czy to jest przypadek ze ona właśnie napisała do mnie? Czy jest taka wogóle możliwość ? Czy może jednak ona mnie zna a ja nie? Ale patrząc na imię i nazwisko ja jej nie znam.może się podszyła? Zresztą nikomu się nie chwaliłam o swoich decyzjach,problemach.Skąd ma mój adres?!
Za każdą odpowiedz dziękuję Pozdrawiam w Panu!
Anna

 

#2 2012-04-13 19:30:02

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Dziwna sprawa!

Przypuszczam, że wzięła z forum i pisała hurtowo do wszystkich bo ja też dostałam takiego maila

Offline

 

#3 2012-04-13 20:00:16

Piotr

Gość

Re: Dziwna sprawa!

Ja także dostałem takiego maila.
Z ciekawości się z nią skontaktowałem w celu sprawdzenia kto to jest. Faktycznie to konto z którego jest napisany ten email to konto TVNowskie. Wykluczam tu działanie hakera bo bez sensu byłoby maskowanie fikcyjnego konta żeby udawało oryginalne - takie zabiegi opłacają się tylko gdy chodzi o coś bardzo wartościowego - kasa, szantaż na tle władzy i tym podobne. Sprawdziłem ją i ona jest z Katowic, a maila mojego jak i wsze ma z tej strony. Musiała się zarejestrować i tu pytanie do administratorów.

 

#4 2012-04-13 20:13:32

szukajaca Boga

Gość

Re: Dziwna sprawa!

No a co niby admini mieli z tym zrobić? każdy sie tu może rejestrować i podawać fikcyjne dane, to od waszej ostrożności zależy z kim piszecie i komu się zwierzacie poza forum...

 

#5 2012-04-13 21:03:28

Piotr

Gość

Re: Dziwna sprawa!

szukajaca Boga napisał:

No a co niby admini mieli z tym zrobić? każdy sie tu może rejestrować i podawać fikcyjne dane, to od waszej ostrożności zależy z kim piszecie i komu się zwierzacie poza forum...

Głupie pytanie. A wiesz w ogóle czym zajmuje się admin? Administrator po zgłoszeniu sprawdza właśnie takie sytuacje jak ta. Odpowiada za porządek i przestrzeganie zasad na forum. W razie takich sytuacji jak ta idzie po sznurku do kłębka. Mam dalej tłumaczyć? Mieli znaleźć konto osoby która to jest i je zablokować w celu zaprzestania poszukiwań bez wyraźnego zezwolenia przez adminów strony. Wyraźnie napisałem, że sprawdziłem tą osobę więc dane są jak najbardziej prawdziwe. Jeszcze dokładniej? Dysponuję danymi personalnymi tej osoby, wiem o niej więcej niż ona o was. Dostatecznie wyjaśniłem?

 

#6 2012-04-13 21:19:45

natka955

Gość

Re: Dziwna sprawa!

Ja też go dostałam

 

#7 2012-04-13 21:39:32

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Dziwna sprawa!

Też to dostałam. Ale odpisałam Pani, że takie rzeczy to się raczej rozeznaje w sercu, indywidualnie, a nie na ramach TV. Po prostu wyraziłam swoje zdanie. Jak dla mnie każda telewizyjna zagrywka ma na celu zrobienie jakiejś sensacji. Może nie na skalę krajową chociażby, ale we własnych środowiskach na pewno. Już sam fakt, że znajomi cię zobaczą jest "sensacją", jeszcze taki temat...


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#8 2012-04-13 22:25:54

ania_5559

Gość

Re: Dziwna sprawa!

Dziękuję za te dobre wiadomości,szczerze mówiąc w pewnej chwili przestraszyłam się.Na szczęście wszystko dobrze się skończyło

 

#9 2012-04-13 22:47:32

A-psik

Gość

Re: Dziwna sprawa!

Jejku, nie róbcie z tego tragedii. Nikt przecież nie zmusza do odpowiadania na ową wiadomość, a poza tym to zwykła praktyka. Sama szukałam osób badanych (do magisterki) na forach internetowych, co prawda nie pisałam privów, ale jakoś specjalnej różnicy nie widzę.

A tak poza, dzięki pani Marcelinie zajrzałam tutaj po dłuuuugiej nieobecności. Dzięki

 

#10 2012-04-13 23:05:37

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Dziwna sprawa!

"Casting" do TVN'u nazywasz praktyką?


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#11 2012-04-13 23:12:15

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: Dziwna sprawa!

tez dostalam takiego maila. i mi tu zalatuje cos na styl rozmow w toku ale na wieksza skale


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#12 2012-04-13 23:16:52

A-psik

Gość

Re: Dziwna sprawa!

Jaki casting? Dla mnie to zwykła prośba... Podobne umieszczałam na wcześniej wspomnianych forach podając imię, nazwisko i mail (bez telefonu)...Poza tym, sama gdybym miała do napisania tekst o powołaniu zakonnym zwróciłabym się do osób na forach o takiej tematyce. Nie widzę w tym niczego niestosownego, złego i podstępnego...

 

#13 2012-04-13 23:48:28

pea

Gość

Re: Dziwna sprawa!

Też dostałam wiadomość, ale nawet nie przyszło mi do głowy przejmować się tym ani tym bardziej dowiadywać się czegokolwiek o Autorce. Zapomniałabym o tym, gdyby nie wątek na forum

I jeszcze coś. Jeżeli adres jest ukryty na forum, to dopóki się nie odpisze na maila, jego Autor nie będzie znał mojego adresu, a wiadomość przyjdzie z tekstem "XY z "Furta" wysłał Ci wiadomość". Ty, Aniu, dostałaś wiadomość bezpośrednio, bo podałaś swój mail na forum do publicznej wiadomości. I akurat to ustawienie radzę zmienić.

 

#14 2012-04-14 09:34:29

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Dziwna sprawa!

Kobieta skorzystała z ogólnych informacji podanych do wiadomości publicznych, także ani nie była hakerem ani nie zrobiła nic niezgodnego z prawem, dziwię się w ogóle po co ta dyskusja. Nie chcesz to nie odpisuj! Chyba proste prawda? Musi zrobić pewnie reportaż o takich osobach i poprosiła tu na forum, które ma zbliżoną tematykę. jestem pewna, że ta dziennikarka na siłę od nikogo nie będzie wyduszać informacji, a ten jedyny mail od niej był na pewno ostatnim. Czasem przeraża mnie Wasza drobiazgowość. Proponowałabym zakończyć ten wątek

Offline

 

#15 2012-04-14 12:54:32

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Dziwna sprawa!

Widzę,że wszyscy dostali tę wiadomość i nie widzę w tym nic złego. Dziewczyna ma takie zadanie więc szuka, nic dziwnego, napisała tylko pytanie, czy "znasz kogoś takiego?" jeśli nie chcesz, to nie odpisuj i tyle.Ja nie widzę w tym nic złego, ponieważ ona nikogo do niczego nie zmusza, tylko zapytała, tym bardziej nie widzę potrzeby by sprawdzać jej dane czy blokować ją. Każdy ma prawo zapytać, tym bardziej,że to forum powołaniowe dlatego tu zapytała. Jeśli ktoś byłby atakowany, zmuszany na siłę, czy coś tam jeszcze by się działo, to zupełnie inna sprawa, na którą już trzeba zareagować, ale teraz nie widzę takiej potrzeby by robić zamieszanie i problem tam, gdzie go nie ma.
Aniu, dobrze,że napisałaś co Cię niepokoiło i dziękuję Wam za odpowiedzi:). Zamykam temat.


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl