"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2008-11-02 14:27:37

odPasterza

Gość

Bernardynki

Są siostrami klauzurowymi,które wybierając klasztor zostaja w nim do kónca...tzn poprzez czas postulatu,nowicjatu...itd. Są wspólnatą kontemplacyjną Św. Franciszka z Asyżu stąd brązowy habit:)ale skąd fason welonu nie wiem:) choć w ich gronie nazywają go telebimem:D nie da sie ukryć ,że bardzo skomplikowany:)Wbrew pozorom są mega pocieszne i radosne:D Ale fakt jak wyglądają ich  obłóczyny... nie widziałam piekniejszych (choc na niewielu byłam).Postulantka podchodzi do ołtarza w białej sukni, w białym welonie, bukietem kwiatów... tak jak na sakramencie małżeństwa tylko,że Pan Młody powiedzy pod inną postacią... zaraz po mszy reszta sióstr zabiera taka"Panne młodą..." za klauzure i tam obcinają jej włosy na znak oddania sie Panu Bogu po czym ubierają ją już w w/w brązwy habit i zakładają biały welon (w postulacie mają welony czarne).Ich praca toczy sie w klasztorze gdyż nie opuszczaja jego murów, gł. ogród i opłatkarnia ale też zajmuja sięnaprawa książek...to taka wersja minimum:) a na koniec wiersz jednej z sióstr
Nie wystarczyło mi czasu
Na zachwyt stworzenia
Bo coś w sercu sie stało
Coś w duszy zmieniło
Ktoś dotknął najczulszej struny uniesienia
I STAŁO SIE MIŁOŚCIĄ CO PRAGNIENIEM BYŁO
Nie wystarczyło mi czasu na marzenia błahe
Na spotkania niedoszłe
I listy niedokończone
Bo Ktos za dłoń uchwycił
W oczy tak słodko spojrzał
Że wszystko sie zaczęło
Gdy wszystko juz skończone

 

#2 2008-11-02 17:36:38

boza_tancerka

Gość

Re: Bernardynki

Białe suknie panien młodych mają także Karmelitanki Dzieciątka Jezus przed pierwszymi ślubami ( wtedy dopiero dostają habity, nie w nowicjacie), to także coś pięknego, jak wszystkie obrzędy w zakonach gdzie jszcze to praktykują:-)

 

#3 2008-11-02 21:45:08

odPasterza

Gość

Re: Bernardynki

Fakt... niestety praktykuje sie to głównie w zgromadzeniach klauzurowych gdzie świeckim trudno zobaczyć na własne oczy każdy element...

 

#4 2008-11-03 14:35:13

boza_tancerka

Gość

Re: Bernardynki

Jeszcze na szczęście zostało parę zgromadzeń czynnych o takim formularzu ślubów, zmiany są na prośbę Stolicy Apostolskiej, moje siostry też były proszone o zmiany , o uproszczenie, bez białej sukni, płatków róż, tak by wszystkie zgromadzenia miały podobnie, dla mnie to trochę bez sensu, bo każde zgromadzenie ma swój rys duchowości i na ślubach też to widać.

 

#5 2008-11-03 18:29:51

odPasterza

Gość

Re: Bernardynki

Mówiąc żartobliwie"jakby nie wystarczyło ,że Pan Młody wszędzie ten sam"...

 

#6 2012-05-18 08:24:58

Owieczka_Pana

Gość

Re: Bernardynki

Znam te KOCHANE Siostrzyczki! Ahh one są MEGA!

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl