"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-06-01 18:47:01

Mistic87

Gość

Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecn

Wspólnota została założona przez Księdza Biskupa Wacława Świerzawskiego w 1990 roku w Krakowie. Metropolita Krakowski Franciszek Macharski zatwierdził ją w 1991 roku jako stowarzyszenie publiczne wiernych.
Jest Wspólnotą, która podejmuje w Kościele zadanie ewangelizacji i reewangelizacji. Pomagamy ludziom, którzy szukają Boga lub tylko prawdy i sensu życia, przez doprowadzanie ich do Źródła, jakim jest Chrystus, obecny i bliski człowiekowi w sakramentach Kościoła.

Polecam odwiedzenie strony zgromadzenia: www.jadwizanki.pl

W relacjach między ludzkich są chyba najlepszymi siostrami na świece )) Jest to moje osobiste zdanie, które ZAWSZE BĘDĘ POTWIERDZAŁ. Odkąd siostry są też w mojej parafii moje życie zmieniło się o 360stopni. Należę do chóru przez nie prowadzonego, wraz z nimi ćwiczę śpiewanie psalmów, rozważam o swoim życiu o swej drodze, a także rozmawiamy o nich ich misji, dlaczego Jadwiżanki (bo u mnie w parafii dopiero zaczynają swoją drogę). Kiedyś stwierdziłem i zdanie swoje podczymuję, JAKBYM BYŁ DZIEWCZYNĄ BYŁBYM JADWIŻANKĄ

 

#2 2009-06-01 19:27:40

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecn

piękne zgromadzenie
czekam na więcej informacji
pozdrawiam


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#3 2009-06-02 09:11:24

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecn

Siostry mają bardzo ciekawy charyzmat! Słyszałem takie stwierdzenie, że to takie Zgromadzenie dla dorosłych. Że nie trzeba się wtapiać w rolę dziecka, np podczas formacji Pozdrawiam!


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#4 2009-06-02 15:56:13

boza_tancerka

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecn

wiesz nigdzie nie wtapiasz sięw rolę dziecka, wręcz przeciwnie wstąpienie i bycie w zakonie to dorosła decyzja i takie też mają byc wybory dokonujące się już po przekroczeniu klauzury.

 

#5 2009-06-02 19:48:02

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecn

Boża Tancerko w wielu Zgromadzeniach tak jest, że musisz być posłuszna, nie ma dialogu postulantka-przełożona, tak ma być i kropka! A dialog jest ważny, posłuszeństwo tak, ale mądre posłuszeństwo Pozdrawiam:)

PS: Nie wiem czy uda mi się przekazać dobrze na papierze tę myśl, ale o coś takiego chodzi


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#6 2009-06-02 20:02:14

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecn

o a ja nie wiedziałam, że takie coś jest hmm..


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#7 2009-06-03 10:02:33

boza_tancerka

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecn

w wielu zgromadzeniach nie znaczy, że we wszystkich więc nie wrzucajmy tu do jednego wora, że te są gorsze a te lepsze i dla dorosłych, chyba wiesz, że mogę potwierdzic własnym świadectwem to co piszę, a w Twoim wypadku chodzi mi tylko o to podkreślanie zgromadzen i podział, co w których jest lepszego.

 

#8 2009-06-03 11:05:15

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecn

Tak uważam, że dialog jest bardzo potrzebny. W jednym ze Zgromadzeń gdzie nie ma dialogu kandydatki są wydalane, bo wtykają nos w nieswoje sprawy według przełożonych. Napisałem w wielu, wiem że są też inne Zgromadzenia "z dialogiem". To mi się w tych Zgromadzeniach podoba, że jest rozmowa, jest dialog..


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#9 2009-11-04 21:16:07

Caritas

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecn

moja bliska koleżanka rok temu wstąpiła do tego zgromadzenia. z tego czego się ostatnio dowiedziałam jest już w nowicjacie.

jadwiżanki mają wspaniałe habity

 

#10 2010-05-11 13:53:04

Marietta

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecn

Bardzo chciałabym wstąpić do tego zgromadzenia. Mam zamiar spotkać się z siostrami (Sandomierz). Jestem nim zafascynowana.
I mam do was pytanie- czy jak ktoś nie potrafi śpiewać, to jest to jakaś przeszkoda?

 

#11 2010-05-11 14:51:04

Boży_wariat

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecn

Nie wiem jak jest w tym Zgromadzeniu, ale ogólnie jak dziewczyna nie umie śpiewać nie jest to przeszkodą, zresztą po to też masz aspirat, postulat, nowicjat, tam Cię tego nauczą Siostry same mi opowiadały jak wiele dziewczyn, które na prawdę nie umiały śpiewać, po przyjściu do zakonu się tego nauczyły, czyli można

 

#12 2010-05-11 16:48:07

Marietta

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecn

Dzięki, bo juz się bałam... A i myślałam, że jak ktoś nie ma głosu, to już mu nic nie pomoze, a Ty tu piszesz, że jednak można!

 

#13 2010-05-11 17:08:45

boza_tancerka

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecn

Marietto znam siostrę która miała słaby głos, ale teraz ma dużo lepszy, bo nawet codzienne odmawianie Brewiarza na recytatywie poprawia jego stan.

 

#14 2010-05-11 17:34:44

Boży_wariat

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecn

Pewnie, że tak Sama wiem po sobie mam okropny głos, ale jak jestem u sióstr i mówimy Brewiarz, mamy czas na śpiew to już po2-3 dniach słychać różnicę, serio

 

#15 2012-06-03 18:02:25

Rita

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecn

Kiedyś natknęłam się na bloga, polecam rozważania:

http://barankowy.blogspot.com/

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
leżak plażowy