"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2012-10-04 18:43:46

Rita

Gość

Re: Siostry Felicjanki

ania_5559 napisał:

Szczęść Boże!
Czy u sióstr felicjanek jest zgoda na posiadanie telefonu komórkowego ? Ciekawe...

Nie wiem, jak jest u felicjanek, różnie bywa w róznych zgromadzeniach, w jednych telefon to nie jest coś niecodziennego, w innych trzeba prosić o pozwolenie na jego posiadanie. Trzeba pytać u źródeł, chociaż myślę, że posiadanie komórki nie jest wyznacznikiem szczęścia Choć wiadomo, w dzisiejszych czasach telefon to rzecz bardzo przydatna, także dla sióstr


Kamciu, tak, felicjanki mają brązowe habity, łatwo je pomylić z serafitkami.

 

#22 2012-10-04 19:35:58

ania_5559

Gość

Re: Siostry Felicjanki

Pewnie,że nie jest wyznacznikiem szczęścia.Masz rację! W jakimś tam stopniu jest potrzebny,ale na pewno nie ma słuzyć własnej zabawie...

 

#23 2012-10-04 22:11:45

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Siostry Felicjanki

W takim razie znam felicjanki, zawsze kojarzyłam je z samochodem Skoda Felicja
Chociaż pierwsze spotkanie z tymi siostrami zapadło mi w pamięci, ale niestety od tej złej strony W Częstochowie są te siostry i dosyć często je widuje


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#24 2012-10-05 17:26:07

ania_5559

Gość

Re: Siostry Felicjanki

Siostry Felicjanki są świetne!

 

#25 2012-10-08 10:17:17

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Siostry Felicjanki

Ania masz racje są świetnie, niestety nie wszystkie, tak jak w życiu codziennym nie każdy każdego lubi
Znałam trzy felicjanki i jedna z nich była bardzo wrogo nastawiona do otoczenia, ale wiadomo różne są sytuacje.


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#26 2012-10-08 15:35:49

ania_5559

Gość

Re: Siostry Felicjanki

Jakby to napisać ? Hmmm.Kamcia są wyjatki.Prawda jest tez taka,że nie codziennie się trzeba uśmiechać.

 

#27 2012-10-09 15:07:42

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Siostry Felicjanki

i to jakie wyjątki!
Ta Siostra była wyjątkowo wyjątkowa
Chyba tylko raz widziałam ją uśmiechniętą.
ale i tak je lubię


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#28 2012-10-10 16:18:40

ania_5559

Gość

Re: Siostry Felicjanki

Musisz ją lubić Kamcia,bo przecież nic Ci nie zrobiła hihi
Jeżeli o mnie chodzi ja poznałam siostrę felicjanke na pielgrzymce.Wspaniała siostra! Dużo zmieniła w moim codziennym życiu za co jestem jej bardzo wdzięczna. Takie osoby ma się w sercu na zawsze!

 

#29 2012-10-10 18:55:50

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Siostry Felicjanki

no właśnie niestety zrobiła.
Jeszcze niedawno siostry felicjanki byly na jednej z parafii w moim miescie, i niestety byly negatywnie nastawione do malych dzieci, ktore podczas Mszy sw wlasnie dla dzieci biegaly po kosciele.
ale każdy ma prawo
a zresztą, ja i tak lubie siostry zakonne


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#30 2012-10-11 15:39:43

ania_5559

Gość

Re: Siostry Felicjanki

Aaaa to przepraszam Kamcia,nie wiedziałam.Zwracam honor Moim zdaniem to normalne ze dzieci biegają po kościele.One nie usiądą w jednym miejscu.Muszą mieć zajęcie Jak to dzieci...
Hihi

 

#31 2012-10-11 18:32:53

barbara75

Gość

Re: Siostry Felicjanki

Ech, Felicjanki... moje pierwsze w życiu rekolekcje "powołaniowe" odbyłam właśnie w tym zgromadzeniu, w Warszawie Wawrze. Było nas wtedy ponad 100 rekolektantek! To musiał być rok... 1989 albo 1990...Bardzo podobają mi się ich habity. Matka Angela musiała być niesamowitą kobietą! Podoba mi się jej miłość do Adoracji... Ech, Felicjanki
Bardzo podoba mi się to porównanie do Scody Felici

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
olx powiadomienia o nowych ofertach