"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2010-09-26 18:30:00

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Instytut Sióstr Szensztackich Maryi

Witajcie będąc wczoraj na pielgrzymce poznałam Siostre z tego zgromadzenia czy instytutu. Mało wiem o tych Siostrach http://www.otwock.com.pl/parafie/szenszt/szenszt.htm na tej stronie jest troche informacji

może Wy wiecie coś więcej?


pozdrawiam


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#2 2010-11-21 16:54:56

szukajaca Boga

Gość

Re: Instytut Sióstr Szensztackich Maryi

ja poznałam siostry szensztackie w Częstochowie... choć mieszkałyśmy przez kilka godz w jednym domu nie rozmawiałam z nimi na tyle aby coś o nich opowiedzieć ale siostry były radosne i z dużym poczuciem humoru

 

#3 2013-01-02 17:04:26

Rita

Gość

Re: Instytut Sióstr Szensztackich Maryi

 

#4 2013-01-02 19:24:43

terestynkaa

Gość

Re: Instytut Sióstr Szensztackich Maryi

Ja mieszkam koło tych sióstr i bardzo dobrze je znam, jedna nawet uczyła mnie religii w podstawówce : ).
Są tak jak pisze 'szukajaca Boga' baardzo radosnymi siostrami
Jeśli chcecie wiedzieć coś konkretnego, to piszcie :-)

 

#5 2013-01-03 16:14:28

Rita

Gość

Re: Instytut Sióstr Szensztackich Maryi

Przeglądając stronę Sióstr niesamowicie spodobały mi się cykle warsztatów dla kobiet... W ogóle zainteresowanie kobiecością
Terestynko, może napiszesz coś o formacji?

 

#6 2013-01-03 18:16:45

terestynkaa

Gość

Re: Instytut Sióstr Szensztackich Maryi

Siostry szensztackie bardzo stawiają na rodziny i kobiety. W Koszalinie siostry mają raz w miesiącu spotkania z rodzinami. Dużą uwagę siostry poświęcają również młodzieży.

Rito chodzi Ci o formację typu nowicjat itp. ??

 

#7 2013-01-03 21:34:57

Rita

Gość

Re: Instytut Sióstr Szensztackich Maryi

Naprawdę bardzo ciekawy charyzmat i bardzo potrzebny współcześnie.

Tak, chodzi mi o tego tylu formacje typu nowicjat itp.- czy są jakieś duże różnice w porównaniu z innymi zakonami, czy cała formacja odbywa się w Polsce... No nie wiem co jeszcze, jakieś ciekawostki Ja tam z chęcią poczytam, a może komuś się przyda

 

#8 2013-01-04 14:00:07

terestynkaa

Gość

Re: Instytut Sióstr Szensztackich Maryi

O formacji : http://www.siostry.szensztat.pl/index.p … enu1&w=120

Różnic jako takich nie ma, jednak nowością jest to, że siostry NIE składają ślubów wieczystych tylko przyrzeczenia wieczyste, dzięki czemu mogą opuścić instytut bez pisania listów, jest to spowodowane tym, że założyciel o.Józef Kentennich chciał, żeby siostry miały wolną wolę i żeby były to ich decyzje .

Formacja może być odbyta w Niemczech lub w Polsce ( jeśli uzbiera się min. chyba 5 dziewcząt ).

Kolejną rzeczą dość ciekawą jest to, że do instytutu można wstąpić tylko jeden raz. Nie można wystąpić, po czym namyślić się i wrócić, oczywiście uwzględniane są różne wyjątki jeśli ktoś wyjeżdża, np. zaopiekować się samą, chorą mamą, czy ze względów zdrowotnych .

Do sióstr (ale też do siebie - jeżeli ktoś należy do ruchu szensztackiego ) można nie trzeba mówić zamiast szczęść Boże 'Nos cum prole pia', na co odpowiedź brzmi 'benedicat virgo Maria', co oznacza 'niech ze swoim Dzieciątkiem błogosławi nam Dziewica Maryja'.

Każde sanktuarium wygląda w  identycznie ! ( jedynie w Bydgoszczy ołtarz itd. różnią się kolorem, nie są tak jak wszędzie z ciemnego drewna, a z jasnego ). I jest stworzone na wzór prasanktuarium.

Ostatnio edytowany przez terestynkaa (2013-06-12 21:23:17)

 

#9 2013-03-06 17:43:59

terestynkaa

Gość

Re: Instytut Sióstr Szensztackich Maryi

Niestety ten temat mało żyje...a szkoda, dlatego też żeby nie zamarł, jak niektóre to dodam, że żadne imię sióstr się nie powtarza, każda siostra ma inne imię ;-)

Szensztat jest nastawiony również na pracę nad sobą. Dla przykładu dostaje się karteczki, na których jest tabela. Pionowo są dni w danym miesiącu, a w wersetach można wpisać swoje postanowienie i każdego wieczoru zapisuję sobie plus lub minus, w zależności czy udało mi się to zrobić ;-)

W ten weekend jest czuwanie nocne szensztatu na Jasnej Górze

Oraz spotkania :


1. Projekt  „Być kobietą dzisiaj” –5-7 kwietnia 2013 r. -  W tych spotkaniach każda Kobieta –młodsza i starsza, znajdzie coś dla siebie!

2. Kolejne spotkanie dla dziewczynek ze szkoł podstawowych,

tym razem pod hasłem MÓJ MAJ Z MARYJĄ -  24 kwietnia 2013 r., godz. 10.00 - 17.00 - nasz Dom prowincjalny Otwock-Świder.

3. Rekolekcje w ciszy – spotkanie w ramach cyklu organizowanego  przez Siostry Adoracji Najśw. Sakramentu: 1-5 maja 2013 r.  Temat: MOJA MISJA! 
Rekolekcje są adresowane dla młodszych Kobiet, będzie to także okazja do rozeznania projektu swego życia w świetle Bożego planu!

Ostatnio edytowany przez terestynkaa (2013-03-06 17:57:49)

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa hotelstayfinder.com Lodging Desenzano del Garda https://www.ehotelsreviews.com/ ehotelsreviews.com