"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-01-12 14:33:24

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Zaczerpnęłam ten pomysł na wątek z Barki.... mam nadzieję,że każdy z nas podzieli się tym który święty jest mu szczególnie bliski i dlaczego właśnie On....  można zamieszczać także jakieś ulubione myśli i słowa tego świętego a także wizerunki.... Pozdrawiam i czekam na pierwszych odważnych

 

#2 2009-01-12 17:21:42

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

A więc:
1. Św. s. Faustyna- wiadomo dlaczego
"Wszystko dla Ciebie Jezu"

2. Św. Franciszek z Asyżu- taki Boży szaleniec
"Powinniśmy się wstydzić my słudzy Boży. Święci dokonali takich wielkich rzeczy w cierpieniu i tułaczce, a my chcemy otrzymać cześć i chwałę tylko o nich opowiadając."

3. Św. Klara z Asyżu- bo to taka dobra znajoma św. Franciszka
"Wpatruj się w Niego,
rozmyślaj o Nim,
uwielbiaj
i staraj się Go naśladować"

4. Św. o. Pio- urzekł mnie swoją osobowością
"Kochaj zawsze ból, który oprócz tego, że jest dziełem boskiej mądrości, objawia nam jeszcze lepiej dzieło Jego miłości."

5. Św. Maksymilian Maria Kolbe- bo oddał życie za swojego brata w Chrystusie
"Wierzyć - to oświetlać to, co ukryte."

6. Bł. ks. Michał Sopoćko- bo jak tu zapomnieć o Kimś, Kto był tak mocno związany ze św. s. Faustyną...
"Módlmy się chętnie i często, bo modlitwa daje światło i mądrość nadziemską."

7. Sł. Boży Jan Paweł II- bo nauczył mnie jak żyć
"Człowiek chwali Boga przez to, że idzie w życiu za głosem swego powołania. Pan Bóg powołuje każdego człowieka, a Jego głos daje o sobie znać już w duszy dziecka: powołuje do życia w małżeństwie czy też do kapłaństwa; powołuje do życia zakonnego, a może do pracy na misjach... Kto wie? Módlcie się, drodzy chłopcy i dziewczęta, abyście rozpoznali, jakie jest wasze powołanie, i abyście mogli później iść wielkodusznie za jego głosem."

8. Sł. Boży ks. Jerzy Popiełuszko- wzór prawdziwego miłośnika Jezusa
"W znaku krzyża ujmujemy dziś to, co najbardziej piękne i wartościowe w człowieku. Przez krzyż idzie się do zmartwychwstania. Innej drogi nie ma."

 

#3 2009-01-12 17:52:53

Lenka

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

ŚWIĘTA GEMMA GALGANI - moja Patronka od Bierzmowania;]
Polecam do przeczytania cały jej żywot. ;]

 

#4 2009-01-12 21:11:57

Caritas

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza - jak to jedna z przedmówczyń powiedziała - "wiadomo dlaczego", no i oczywiście to moja patronka z bierzmowania

Bł. Męczenniczki z Nowogródka, nazaretanki - 11 sióstr rozstrzelanych w lesie pod Nowogródkiem, wierne córki Matki Założycielki
Słowa S. M. Stelli, przełożonej: "Mój Boże, jeżeli potrzebna jest ofiara z życia, niechaj raczej nas rozstrzelają, aniżeli tych, którzy mają rodziny - modlimy się nawet o to."

Sł. B. S. Małgorzata Banaś - kandydatka na ołtarze - pozostała w Nowogródku jako Strażniczka "Białej Fary"

Św. Janek od Krzyża - zaraziła mnie znajoma siostra...

Św. Tereska od Dzieciątka Jezus - moja Mała Tereska... tak nagle stała mi się bliska

Św. Josemaria Escriva - spotkałam się z "Drogą", "Bruzdą" i "Kuźnią" kiedyś w kaplicy szkolnej, i urzekły mnie Jego myśli...

 

#5 2009-01-12 21:15:56

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

też sobie chciałam wziąć św.Gemmę Galgani do bierzmowania, ale biskup zdecydował że nie można brać nowych patronów. a oprócz tego moi ulubieńcy to mała Tereska, x.Jan Bosco i Maria Dominika Mazzarello


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#6 2009-01-12 22:02:38

Caritas

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

To ja jeszcze dopiszę kilku Bożych Szaleńców.... 

Bł. Wincenty Frelichowski - patron harcerzy, więc także i mój, chociaż już od tego harcerskiego środowiska jestem odłączona, to przyrzeczenie składałam na całe życie, to właściwie tak jak śluby... pamiętam, że zawsze się mówiło, że harcerzem jest się całe życie...

Bł. Honorat Koźmiński, kapucyn, założyciel różnych zgromadzeń... spotkałam się z nim jak jadąc do Żdżar przejeżdżaliśmy przez Nowe Miasto nad Pilicą - tam są jego relikwie...

Bł. Karolina Kózkówna - wylosowałam ją jako patronkę na ten rok na DMN-owskim spotkaniu w Łukowie...

Bł. ks. Michał Sopoćko - jego wylosowałam na "Barce" jako patrona...

Św. Stanisław Kostka - patron mojej szkoły, oraz wspólnoty nazaretanek w Łukowie, gdzie często jeżdżę...

Św. o. Pio - w pewien sposób się mnie przyczepił i nie chciał puścić, ale to dłuższa historia ważne, że dalej się mnie trzyma...

Św. Zyta - miała być moją patronką z bierzmowania, ale... urzekła mnie, bo ma w sobie coś nazaretańskiego...

 

#7 2009-01-12 22:05:10

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Caritas napisał:

Św. o. Pio - w pewien sposób się mnie przyczepił i nie chciał puścić, ale to dłuższa historia ważne, że dalej się mnie trzyma...

Wiesz co? Dokładnie tak samo jest u mnie

 

#8 2009-01-13 15:58:22

Rita

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza i bł. Męczenniczki z Nowogródka to piękne postacie Kościoła, czytałam kilka książek o nich, ale naprawdę niesamowite wrażenie zrobiło na mnie ,,Jedenaście klęczników".

bł. s.Sancja- ,,znamy się" już jakiś czas, ale ale bardziej zainteresowałam się jej życiem po jej beatyfikacji... Nic nadzwyczajnego... a niezwyczajnie

św. Rita- moja patronka z bierzmowania, w sumie dowiedziałam się o jej istnieniu dość przypadkowo, ale kiedy przeczytałam jej życiorys to byłam pozytywnie wstrząśnięta- nigdy się nie poddała i z pokorą znosiła wszystkie doświadczenia

św. Franciszek- taki niezwykły, radosny święty, poza tym- mamy wspólnie zainteresowania- przyroda

św. Agat i św. Agnieszka- nigdy w życiu nie rozdzielę tych dwóch imion, więc wybaczcie... Umieć oddać życie za wiarę- oto, co te męczenniczki ukazały swoim krótki, ale odważnym życiem.

św. Cecylia- jak gitara nie stroi to polecam modlitwę do tej świętej

św. Błażej- święty od gardła, czyli idealnie dla mnie

św. Faustyna- wspaniała święta, która będąc tak blisko Boga, uważała się tylko za Jego narzędzie...


Na razie tyle... Jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę

 

#9 2009-01-13 16:51:13

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

U mnie tak:

Św. Tereska od Dzieciątka Jezus

Św. o. Pio

Sw. Teresa od Krzyza (Edyta Stein) patronka z bierzmowania

św. Franciszek

Sw. Irena

Sw. Jozef

Sw. brat Albert

i jeszcze jedna osoba ktora nie jest chyba nawet kandydatem na oltarze choc wedlug mojego skromnego zdania powinna chodzi mi o Pustelnika Jozefa zyjacego na kalwarii. Jakis czas temu byl o nim dokument w telewizji pod tytulem Pasja (moze ktos ogladal?) i tak tez zostawil pewien slad w sercu.
To o nim troche http://www.rp.pl/artykul/55361,236310_M … kawki.html

A dlaczego?
Poprostu pociagaja swoim zyciem, swiadectwem Boga, Bozej milosci, opatrznosci. DAja przyklad calkowitego oddania sie Bogu


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#10 2009-01-13 17:36:45

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Moją najukochańszą świętą jest oczywiście św.Faustyna Kowalska myślę,że jest to łatwe do zauważenia.... A dlaczego? To rzec można długa historia, którą już opowiadałam na forum Urzekła mnie swym życiem zawsze złączonym z Bogiem i dla Niego. Szła przez życie pełna uniżenia, uważała się za nicość samą, która jest w rękach Boga narzędziem. Szła przez życie w Duchu pełnienia nieustannie Woli Bożej, która była dla Niej "Miłością i Miłosierdziem samym".... A nie wspomnę już o Dzienniczku! Za każdym razem gdy Go czytam odkrywam Go na nowo....
Myśli,które szczególnie mnie urzekły:
"O piękności niestworzona, Kto Ciebie raz pozna, ten nic innego kochać nie może. Czuję otchłań swej duszy bezdenną i nic jej nie wyrówna- jeno Bóg sam. Czuję,że tonę w Nim jako jedno ziarenko piasku w bezdennym oceanie"(Dz.343)

"O dobry Jezu, dziękuję Ci za tę wielką łaskę, to jest,że dajesz mi poznać, czym jestem sama z siebie- nędzą i grzechem, niczym więcej; jedno tylko mogę sama z siebie, to jest obrażać Ciebie, o Boże mój, bo nędza nic więcej uczynić sama z siebie nie może, prócz obrażania Ciebie, o Dobroci nieskończona"(Dz.363)

"Nie szukam szczęścia poza wnętrzem, w którym przebywa Bóg. Cieszę się Bogiem we własnym wnętrzu, tu z Nim ustawicznie przebywam, tu jest największa moja z Nim zażyłość, tu z Nim przebywam bezpiecznie, tu nie dosięga wzrok ludzki"(Dz.454)

"Jezu, Ty wiesz, jak gorąco pragnę się ukryć, aby mnie nikt nie znał tylko Twoje najsłodsze Serce. Pragnę być fiołkiem maleńkim ukrytym w trawie, nieznanym wśród wspaniałego ogrodu zamkniętego, gdzie rosną piękne róże, lilie. Piękną różę i cudną lilię widać z daleka, ale małego fiołka, aby zobaczyć, trzeba się nisko schylić- zdradza go tylko zapach. O, jak się cieszę,że mogę się tak ukryć. O Boski mój Oblubieńcze, dla Ciebie jest kwiat serca mego i woń czystej miłości. Utonęła dusza moja w Tobie, wiekuisty Boże, od chwili, w której sam mnie pociągnąłeś ku sobie; o Jezu mój, im Cię więcej poznaję, tym goręcej Cię pożądam"(Dz.591)

"Zrozumiałam,że wszelka dążność do doskonałości i cała świętość jest[polega] na wypełnianiu woli Bożej. (...) Dziwny spokój wstąpił w duszę moją, kiedy rozważyłam, że pomimo wielkich trudności zawsze szłam wiernie za poznaną wolą Bożą"(Dz.666)

"Poznaję coraz więcej wielkość Boga i cieszę [się] Nim, ustawicznie z Nim przebywam w głębi serca swego; najłatwiej mi odnaleźć Boga we własnej duszy"(Dz.903)

"Matko Boga, Maryjo Najświętsza, Matko moja, Ty w szczególniejszy sposób teraz jesteś Matką moją, a to dlatego,że Syn Twój ukochany jest Oblubieńcem moim, a więc jesteśmy oboje dziećmi Twymi. Ze wzgledu na Syna musisz mnie kochać". (Dz.240)

"Boże w Trójcy Świętej Jedyny, pragnę Cię tak kochać, jak jeszcze Cię żadna dusza ludzka nie kochała, a chociaż jestem dziwnie nędzna i maleńka to jednak kotwicę ufności swojej zapuściłam tak głęboko w przepaść miłosierdzia Twojego- Boże i Stwórco mój. Pomimo wielkiej nędzy mojej nie lękam się niczego, ale mam nadzieję śpiewać pieśń chwały wiecznie".(Dz.283)

"Wtenczas kiedy wiele cierpię, to i radość moja większa, a kiedy mniej cierpię, to i radość moja mniejsza.(...) Kiedy cierpimy wiele, to mamy sposobność wielką okazać Bogu, że Go kochamy, a kiedy cierpimy mało, to mamy mało sposobności, by okazać Bogu swą miłość, a kiedy nie cierpimy nic- to miłość nasza nie jest wielka ani czysta"(por. Dz.303)

"O życie szare i monotonne, ile w tobie skarbów. Żadna godzina nie jest podobna do siebie, a szarzyzna i monotonia dnia znikają, kiedy patrzę na wszystko okiem wiary. Łaska,która jest dla mnie w tej godzinie, nie powtórzy się w godzinie drugiej. Będzie mi dana w godzinie drugiej, ale już nie ta sama. Czas przechodzi i nigdy nie wraca. Co w sobie zawiera, nie zmieni się nigdy; pieczętuje pieczęcią na wieki" (Dz.62)
Różne oblicza Faustynki
http://tbn2.google.com/images?q=tbn:4vgSlw2IFp7qeM:http://www.faustyna.pl/zdjecia/zycie/25b_faustyna1.jpghttp://tbn0.google.com/images?q=tbn:znVE0H5pi1l-lM:http://www.kopernik.lodz.pl/inne/kaplica/images/Faustyna.jpg http://tbn1.google.com/images?q=tbn:-XulnmkYZOZQGM:http://pu.i.wp.pl/%3Fk%3DMzY3MDA2NjIsNTM5MDY0%26f%3DSw.Faustyna.jpg

 

#11 2009-01-14 16:10:41

Pan moim światłem

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Św. Weronika Giuliani - jest moją ulubioną świętą.

 

#12 2009-01-14 17:51:32

boza_tancerka

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

pierwszą błogosławioną którą ukochałam jako mała dziewczynka była bł. Laura, ją też gdy byłam w postulacie wybrałam na patronkę tego roku formacji.
Potem jest św. Teresa od Dz. Jezus- odkryłam ją jako herioczną świętą codzienności, boli mnie to, że przedstawiana jest tak cukierkowo, a przeżyła bardzo wiele, myślę że osoby mające myśli samobójcze mogą ją wzywa na pomoc, ponieważ ona też je miała.
Ojciec Jan od Krzyża- za prostotę dziecka i niezłomnego ducha
Matka Teresa z Avila- mamy ten sam typ charakterów :-))
bł. Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej- za cierpliwośc w czekaniu na spełnienie powołania

 

#13 2009-01-14 19:27:57

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Święta Urszula też  jest świętą która mnie urzeka, być może dlatego,że z Siostrami Urszulankami SJK mam kontakt niemalże od dziecka...... to APOSTOŁKA UŚMIECHU
Mówiłą tak:

„Święty to przyjaciel, pocieszyciel, to brat kochający, odczuwa nasze biedy, troski, modli się za nas, pragnie dobra naszego i szczęścia, bo łączy go z nami świętych obcowanie”

http://www.sieradz-praga.pl/Miniaturki/Urszula.jpg

 

#14 2009-01-15 17:32:09

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

św Maria Magdalena - kobieta, która mimo swego grzesznego życia potrafiła się nawrócić i zaufać bezgranicznie Jezusowi. Jej postać pokazuje, że każdy człowiek może się nawrócić i zaznać miłości Pana, który przyjmuje każdego grzesznika z otwartymi ramionami.

i św. Antonina moja potronka z bierzmowania:)


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#15 2009-02-06 22:54:24

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Św.Maria Magdalena...to również bliska mojemu serduchu święta

 

#16 2009-02-06 22:55:51

Caritas

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

memu też...
noszę jej imię... ;p

 

#17 2009-02-06 22:59:37

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

A mi nie dlatego...przez wzgląd na historię życia...

 

#18 2009-02-06 23:01:43

Caritas

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

mi chyba głównie ze względu na imię... ale chyba nigdy się jakoś wnikliwiej nie zastanawiałam nad jej życiem...

 

#19 2009-02-06 23:03:31

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

No to do dzieła Powinnaś znać wnikliwie historię swej patronki

 

#20 2009-02-06 23:05:35

Caritas

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

"wolę" tą z bierzmowania... a tą znam (wydaje mi się... ) bardzo dobrze...

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Mikstat HĂ´tels Padrón worldhotels-in.com Alojamento Santa Teresa Gallura https://www.worldhotels-in.com/