"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-05-03 10:09:41

innameshkorez

Gość

Powitanie, pożegnanie etc.


Szczęść Boże!
Jestem tu pierwszy raz. Bardzo dobry pomysł na otworzenie takiej strony.
Dziękuję za zaproszenie!

 

#2 2013-05-03 10:47:41

karmolcia

Gość

Re: Powitanie, pożegnanie etc.

Witaj Inna fajnie, że dałaś się namówić owocnego użytkowania forum

 

#3 2013-05-03 10:59:35

 mmmoni

Użytkownik

Skąd: zachodniopomorskie
Zarejestrowany: 2013-04-24
Posty: 54
Punktów :   

Re: Powitanie, pożegnanie etc.

serdecznie witam


"Panie, ratuj braci!"

Offline

 

#4 2013-05-03 11:17:57

innameshkorez

Gość

Re: Powitanie, pożegnanie etc.

Dziękuję, za miłe przyjęcie. Polecam Was wszystkich panu Bogu!

 

#5 2013-05-03 12:23:41

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Powitanie, pożegnanie etc.

Witaj,dobrze ze jestes z nami kojarze Cie troszeczke z fejsa


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#6 2013-05-03 14:57:08

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Powitanie, pożegnanie etc.

witam i ja Alleluja
tylko... teraz nasza furtowa Kamcia chyba powinna zmienić zdjęcie, coby nie była mylona z Inna hahahahahahaha


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#7 2013-05-03 16:09:38

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Powitanie, pożegnanie etc.

Blizniaczki


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#8 2013-05-03 16:52:03

karmolcia

Gość

Re: Powitanie, pożegnanie etc.

No kamcia to dobry pomysł bo jak Inna pisała to przez chwilę myślalam, że to Ty...

 

#9 2013-05-03 20:58:43

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Powitanie, pożegnanie etc.

Zmieniłam mi się podoba mój nowy avatar, ale to n ie zmienia faktu, że jak widze posty Inne to myślę, że to ja
Byłam związana z Faustynką ... ale Maryja lepsza hahahaha
no chyba, że taka już jest na forum


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#10 2013-05-03 22:20:02

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Powitanie, pożegnanie etc.

szukałam odpowiedniego miejsca aby dodać ten post i postanawiam to uczynić tutaj
nie chce zakładać nowego wątku, a myślę że tutaj też będzie ok
Pojawiła się na forum nowa użytkowniczka: innameshkorez, za co Chwała Panu!!
Z powodu takiego samego awatara jak mój, musiałam zmienić swoją Faustynkę, aby się nie myliło użytkownikom
Jednak nasza trójka drombo w składzie: Weraikon, Kamcia i Honorat postanowiła zmienić swoje awatary...
Padł pomysł i ... już jest wykonanie!!!
Jak na początku historii kościoła, zakonów.... w XIII w. powstawały zakony żebracze św. Dominika, św Franciszka i św. Benedyktyna, tak teraz i my.... Trójka drombo, chce dać temu pamięć i...
Weraikon ma w awatarze św. Benedykta
Honorat św Franciszka,
a Kamcia św. Dominika i św. Katarzynę ze Sieny


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#11 2013-05-03 22:23:26

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Re: Powitanie, pożegnanie etc.

Św. Franciszek  porzucił wszystkie swoje bogactwa. Pozostał prostym Sługą Pana. Jego odzieniem była licha, wykonana z łat worków tunika. Biedaczyna z Asyżu zdobył wielu uczniów i naśladowców. Przez samego Chrystusa został naznaczony stygmatami. Zmarł w sobotę wieczorem 3 X 1226, w wieku około 45 lat. W swoim „spadku” dla Kościoła zostawił trzy zakony oraz wiele pism. Teraz wstawia się za nami u Boga i swoim życiem uczy nas ubóstwa, modlitwy oraz współczucia dla biednych.


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#12 2013-05-03 22:31:28

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Powitanie, pożegnanie etc.

ja wybrałam Św Benedykta z Nursji bo też uwielbiam Św Hildegardę, Scholastykę, Walpurgę. chorał gregoriański i łacinę. reguła jest twarda reguluje zachowania we wszystkich dziedzinach życia zakonnego - jest twarda i surowa ale to mnie pociąga w niej. wybierałam się do klauzurowych Benedyktynek.

Św Benedykt prowadził życie pustelnicze, przyłączyło sie od niego kilku mezczyzn, tak powstały zakony benedyktynów. Św Benedykt w swoich maksymach mówił o ciągłym nawracaniu się. Zyli oni dewiza Ora et labora - módl się i pracuj. Podzielili dzien na 8 czesci sen, modlitwa, jedzenie.


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#13 2013-05-03 22:59:05

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Powitanie, pożegnanie etc.

Św. Dominik Guzman chodził od miasta do miasta, by prostować błędną naukę o Jezusie Chrystusie, heretycy atakowali Kościół, to skomplikowało pracę apostolską Dominika, który zwiększył posty, umartwienia, częściej się modlił, wielu kapłanów zniechęcał prymitywny rodzaj życia i połączone z nim niewygody, dlatego Dominik wybrał tych najpewniejszych, złożyli oni śluby na Jego ręce i tak powstał Zakon Kaznodziejski dominikanów. Jego głównym celem było głoszenie słowa Bożego i zbawianie dusz, założyciel wymagał od zakonników ścisłego ubóstwa, panowania nad sobą i daleko idącego posłuszeństwa, przyjęli oni regułę św. Augustyna.
Dominik przedstawiany jest jako klęczący przed Matką Boską z Dzieciątkiem, od której otrzymuje Różaniec, obok przedstawiana jest św. Katarzyna ze Sieny, wizerunek w ikonografii katolickiej nosi nazwę Matki Boskiej Różańcowej.
Łacińska nazwa zakonu, dominicanes, to Psy Pańskie, bracia żyją dewizą, aby Ewangelię „głosić wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby”.


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#14 2013-05-04 10:30:27

karmolcia

Gość

Re: Powitanie, pożegnanie etc.

to i ja napiszę, że zmieniłam avatar wprawdzie nie wybrałam jakiegoś wielkiego świętego, ale wybrałam kogoś, kto swoim życiem pokazał, że nawet życie przepełnione cierpieniem może być w pełni oddane Panu. Matka Elżbieta Czacka - bo to ją wybrałam - pokazała mi, że służba to coś pięknego.

 

#15 2013-05-06 17:56:42

 olga

szukająca,rozeznająca

Skąd: świat
Zarejestrowany: 2013-04-21
Posty: 56
Punktów :   

Re: Powitanie, pożegnanie etc.

Witaj!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
krutor.pl apartamenty mielno blisko morza