"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-08-04 13:54:40

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Redemptorystki

Na pewno słyszeliście już o redemptorystach, ale chyba nie wszyscy wiedzą, że istnieją też redemptorystki

Redemptorystki, łac. Ordo Sanctissimi Redemptoris, pol. Zakon Najświętszego Odkupiciela – zakon kontemplacyjny założony 13 maja 1731 przez Sługę Bożą Marię Celeste Crostarosę.
Głównym zadaniem sióstr jest modlitwa kontemplacyjna oraz prowadzenie rekolekcji dla dziewcząt. W swojej duchowości odwołują się głównie do swojej założycielki, chociaż czerpią także wiele od świętego Alfonsa Liguori, założyciela redemptorystów.

Historia
Zakon Najświętszego Odkupiciela powstał 13 maja 1731 w Scala koło Neapolu.
Jego założycielką była Maria Celeste Crostarosa , której kierownikiem duchowym przez wiele lat był Alfons Liguori, późniejszy założyciel Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.
Pierwszy klasztor zakonu powstał w Scala w 1731, a następny w 1938 w Foggi. W niedługim czasie zaczęły powstawać kolejne klasztory, już nawet poza granicami
Włoch.
Do 1750 zakon żył regułami sióstr wizytek . W tym oto roku założycielka wraz z siostrami ze swojego zakonu otrzymały oficjalne zatwierdzenie redemptorystek wraz z regułami przez Stolicę Apostolską za pontyfikatu papieża Benedykta XIV . Regułę zakonu pomagali stworzyć m.in.: św. Alfons Liguori i biskup Antonio Falcoia.
Obecnie siostry posługują m.in. w Austrii, Belgii, Holandii, Irlandii, Francji, Anglii, Hiszpanii, Niemczech, Słowacji , USA oraz kilku krajach Ameryki Południowej, Azji i Afryki. W sumie jest to 47 państw.

Zakon w Polsce
Do Polski siostry przybyły w 1989. Początkowo przez trzy lata mieszkały w Tuchowie, w domu rodzinnym redemptorysty, o. Stanisława Wróbla. Później przeniosły się do Bielska-Białej na ulicę Portową, gdzie oprócz modlitwy zajmują się m.in. tłumaczeniem książek dla wydawnictwa Homo Dei, szyciem habitów dla redemptorystów, sutann dla księży diecezjalnych, ornatów oraz bielizny kielichowej i prowadzeniem rekolekcji dla dziewcząt.

Siostry noszą bordowy habit z czarnym welonem na głowie z wystającą niewielką białą przepaską.

strona internetowa redemptorystek: http://www.redemptorystki.pl/


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#2 2013-08-05 09:53:43

 hiacynta

Oazowiczka z powołaniem zakonnym..?

48250746
Zarejestrowany: 2013-08-04
Posty: 79
Punktów :   

Re: Redemptorystki

Tak! Dwa lata temu byliśmy u nich z siostrami innego zgromadzenia, aby zobaczyć, jak żyją i wgl. Gdy jeszcze nie wiedziałam, jakie zgromadzenie wybrać, rozeznawałam też między tym. Ogólnie wspominam je bardzo miło, jako radosne i rozmodlone.. Warto o nich poczytać wszystkim zainteresowanym


''Powierz Panu swą drogę i zaufaj Mu; On Sam będzie działał!'' Ps37,5

''Wszystkie Dzieła Boże dokonują się powoli i w bólu, ale potem są tym trwalsze i owocują tym wspanialej'' M.Teresa Gerhardinger- założycielka SSND

Offline

 

#3 2013-08-06 09:53:14

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptorystki

Też prawdopodobnie wkrótce je poznam , od brata też słyszałem, że są bardzo fajne
hiacynta, zdecydowałaś  już, do jakiego zgromadzenia się wybierasz?


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#4 2013-08-06 10:04:11

 hiacynta

Oazowiczka z powołaniem zakonnym..?

48250746
Zarejestrowany: 2013-08-04
Posty: 79
Punktów :   

Re: Redemptorystki

Tak, do Sióstr Szkolnych de Notre Dame Słyszałeś o nim?


''Powierz Panu swą drogę i zaufaj Mu; On Sam będzie działał!'' Ps37,5

''Wszystkie Dzieła Boże dokonują się powoli i w bólu, ale potem są tym trwalsze i owocują tym wspanialej'' M.Teresa Gerhardinger- założycielka SSND

Offline

 

#5 2013-08-06 14:46:39

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptorystki

nie, pierwszy raz słyszę o takim Zgromadzeniu. Ciekawa nazwa


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#6 2013-08-06 18:40:04

 hiacynta

Oazowiczka z powołaniem zakonnym..?

48250746
Zarejestrowany: 2013-08-04
Posty: 79
Punktów :   

Re: Redemptorystki

Też wcześniej o nich nie słyszałam, ale zamieszkałam u nich, bo prowadzą bursę dla dziewcząt, które mają daleko do szkoły. Mieszkam u nich trzy lata i jestem pewna, że z tym Zgromadzeniem spotkam się w przyszłości. (już nie mogę się tego doczekać )


''Powierz Panu swą drogę i zaufaj Mu; On Sam będzie działał!'' Ps37,5

''Wszystkie Dzieła Boże dokonują się powoli i w bólu, ale potem są tym trwalsze i owocują tym wspanialej'' M.Teresa Gerhardinger- założycielka SSND

Offline

 

#7 2013-08-07 15:02:02

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptorystki

To masz podobnie jak ja
A może założysz wątek o tym zgromadzeniu, bo jest dość ciekawe


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#8 2016-01-01 20:46:27

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptorystki

Pragnę się z wami podzielić ogromną radością: czcigodna sługa Boża s. Maria Celeste Crostarosa - założycielka Zakonu Najświętszego Odkupiciela -  już wkrótce zostanie ogłoszona błogosławioną! http://www.redemptorystki.pl/?q=node/389


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#9 2016-06-19 15:14:05

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptorystki

Wczoraj, w Foggia, założycielka redemptorystek, s. Maria Celeste Crostarosa, została beatyfikowana.
Bogu niech będą dzięki za jej życie i wielkie dzieła!
http://www.redemptor.pl/blogoslawiona-m … o-gratias/
http://redemptorystki.pl/?q=node/456


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#10 2016-09-25 21:43:34

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptorystki

Na Ukrainie powstaje nowa fundacja rdemptorystek, obrządku wschodniego
http://www.redemptor.pl/nowa-fundacja-r … -ukrainie/


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#11 2017-07-30 18:25:55

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptorystki

Siostry redemptorystki od 25 lat w Polsce! https://ekai.pl/bielsko-biala-cwiercwie … ptorystek/


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe przydomowe szczelne dla hotelstayfinder https://www.berlin-hotel.pl/ Birmingham