"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-08-28 16:55:35

info_mcc

Gość

Powstaje nowe Zgromadzenie Misjonarzy Krzyża Chrystusa

Chcielibyśmy poinformować o powstawaniu nowego zgromadzenia Misjonarzy Krzyża Chrystusa.  Otrzymaliśmy już błogosławieństwo biskupa a także nuncjusza apostolskiego, kolejnym etapem jest szukanie powołań. Serdecznie prosimy o modlitwę w tej intencji.

Charyzmatem zgromadzenia jest głoszenie Ewangelii całym sercem swoim, całą duszą swoją i ze wszystkich sił swoich, a także pełnienie dzieł miłosierdzia na czasy obecne w posłudze, pracy i modlitwie wszędzie tam, gdzie Chrystus i Matka Kościół pośle.

"Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie (…) Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25,34-36;40)
W duchu tych słów odkrywamy głęboką potrzebę i przynaglenie Ducha Świętego, aby być sługą i jako Misjonarze Krzyża Chrystusa żyć dla tych, którzy nie mają miłości i kochać tych, którzy nie mają  życia.
Matka Kościół daje odkryć, że posługa wśród prostytutek, złodziei, narkomanów, bezdomnych, głodnych, a także dręczonych przez duchy nieczyste jest potrzebą, którą Chrystus stawia nam na czasy obecne.

I w tym duchu umierając dla świata chcemy żyć dla Boga.

Amen.

Zainteresowanych, czujących powołanie w tym charyzmacie, prosimy o kontakt na adres info.zgromadzenie.mcc@gmail.com

 

#2 2013-08-29 11:20:12

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Re: Powstaje nowe Zgromadzenie Misjonarzy Krzyża Chrystusa

W której diecezji rodzi się nowe zgromadzenie ??


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#3 2013-08-29 21:01:06

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Powstaje nowe Zgromadzenie Misjonarzy Krzyża Chrystusa

Skoro już na forum reklamuje się jakieś zgromadzenie, to nie można coś więcej napisać?

Offline

 

#4 2013-08-30 09:24:02

info_mcc

Gość

Re: Powstaje nowe Zgromadzenie Misjonarzy Krzyża Chrystusa

Szczęść Boże. Więcej informacji udzielamy indywidualnie.

 

#5 2013-08-30 09:54:17

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Powstaje nowe Zgromadzenie Misjonarzy Krzyża Chrystusa

Więc kolejna lipa, skoro nic nie chcecie napisać na forum. Więc na co ten temat? Do werbunku niewinnych chłopaków?

Wiem, że ostro, ale to nie jest normalne. Każde zgromadzenie, wspólnota opisuje się sama tak dla informacji.

Offline

 

#6 2013-08-30 15:35:18

info_mcc

Gość

Re: Powstaje nowe Zgromadzenie Misjonarzy Krzyża Chrystusa

Zgromadzenie powstaje na terenie diecezji poznańskiej, jako, że jest na etapie tworzenia nie jesteśmy w stanie udzielić więcej informacji oficjalnych, jesteśmy w trakcie formacji, rozeznawania powołań i rozmów z kandydatami i przełożonymi. Proszę zadać bardziej konkretne pytanie, postaramy się w miarę możliwości udzielić odpowiedzi. Zachęcamy do modlitwy w naszej intencji. Bóg zapłać.

 

#7 2013-08-30 20:30:33

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Powstaje nowe Zgromadzenie Misjonarzy Krzyża Chrystusa

Dlaczego piszecie na forum, skoro nawet jeszcze nie macie aprobaty biskupa?
Może nie lepiej pierw stworzyć wspólnotę z opieką kapłana i biskupa, a potem się reklamować. Choć nie znam by nowe zgromadzenie się od razu reklamowało, prędzej zrobią to użytkownicy jak poznali członków.

Offline

 

#8 2013-08-30 21:48:46

szukajaca Boga

Gość

Re: Powstaje nowe Zgromadzenie Misjonarzy Krzyża Chrystusa

Osoba, która się "reklamuje" prosi o modlitwę, nikogo nie obraża itd - co to komu szkodzi? Może lepiej się pomodlić?

 

#9 2013-08-31 08:36:44

info_mcc

Gość

Re: Powstaje nowe Zgromadzenie Misjonarzy Krzyża Chrystusa

+PAX
Ja morze powtórzę po raz kolejny Prosimy przede wszystkim o modlitwę za nowe powołania. Jest nas za mało żeby pod względem prano kościelnym otrzymać pełne zatwierdzenie. Funkcjonujemy jako wspólnota z kapłanem jako opiekunem. Biskup jak to powiedziałem wcześniej dał zgodę do działania, do tworzenia wspólnoty. W poście początkowym jest wszystko wyjaśnione. Jeśli masz jakieś niejasności pytania cokolwiek to słuchamy ale proszę rób to z Miłością. Myślę ze używanie tak atakującego języka w tj sprawie jest nie na miejscu. Nie mamy zamiaru z nikim się kłóci czy udowadniać na sile ze prawda jest nasza i racja też, niema to sensu. Jeśli nie chcesz nam pomoc poprzez modlitwę to charciarz nie przeszkadzaj.
Wpisujemy do księgi modlitw wieczystych wszystkich którzy jakkolwiek nawiążą z nami kontakt więc bądź pewna że będziemy się modlić za Ciebie.
Z Błogosławieństwem Misjonarze Krzyża Chrystusa.

 

#10 2013-08-31 09:31:00

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Powstaje nowe Zgromadzenie Misjonarzy Krzyża Chrystusa

Nie chciałam atakować nikogo. Już wcześniej na forum były osoby, które też zakładały zgromadzenie okazało się, że nie są to zdrowe osoby i jeszcze to mieszkają w  moi mieście. Dlatego tak a nie inaczej piszę.... Młode dziewczęta szybko wierzą właśnie osobą, które piszą o nowych zakonach przez siebie założonych. Potem się okazuje co innego.

Jaki macie charyzmat? I skąd pomysł założenie nowej wspólnoty, skoro już jesteście rodziną benedyktyńską, którego brewiarza będziecie używać?

Offline

 

#11 2013-08-31 12:32:04

info_mcc

Gość

Re: Powstaje nowe Zgromadzenie Misjonarzy Krzyża Chrystusa

Ojciec założyciel który pochodzi z poznania jest misjonarzem. Do tej pory posługiwał jako misjonarz świecki w ekipach z kapłanami bądź w rożnych ośrodkach duszpasterskich. Kwestie zgromadzenia rozeznawał razem z wieloma księżmi od 5 lat. Prawie rok temu otrzymał habit od kamedułów i to było dla niego potwierdzeniem że już czas by działać.
Pierwszym charyzmatem zgromadzenia jest Miłość. Chcemy ją głosić wślrud ludzi odrzuconych. Prostytutek złodziei narkomanów opętanych. Zgromadzenie ma dać miejsce do działania ludziom którzy są gotowi głosić ewangelie bez opamiętania i całym sobą. Kiedy Papierz Franciszek usłyszał o zgromadzeniu i rozmawiał z O. założycielem był bardzo poruszony i powiedział że wierzy że Duch Święty poprowadzi to wbrew prześladowaniom i trudnością.  Wyrastamy z duchowości benedyktyńskiej i reguła jest oparta o Św. Benedykta. ale mamy też duchowość kaznodziejską przez bycie zawsze w misji oraz duchowość żebraczą ponieważ żyjemy z łaski pana. Z tego powodu brewiarza używamy takiego jak kapłani diecezjalni (4 tomowej liturgii godzin).

 

#12 2013-08-31 19:21:28

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Powstaje nowe Zgromadzenie Misjonarzy Krzyża Chrystusa

Dziękuję za więcej informacji i pamiętam w modlitwie, nie jest proste tworzyć nową wspólnotę.

Pozdrawiam
Ana

Offline

 

#13 2013-09-05 15:45:00

Berberys

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-04-13
Posty: 27
Punktów :   

Re: Powstaje nowe Zgromadzenie Misjonarzy Krzyża Chrystusa

Uprzejmie informuję, że na forum Barka przeprowadzono weryfikację danych dotyczących tej wspólnoty. Podaje ona jako swą siedzibę adres poznański i  informuje o zgodzie kurii Archidiecezji Poznańskiej na tworzenie wspólnoty. Osobom zainteresowanym radzę ostrożność i kontakt z kurią w Poznaniu (dane kontaktowe, telefon i mejl do kurii na stronie archidiecezjalnej). Jak sprawdziło forum Barka,  wspólnota ta NIGDY  nie uzyskała zgody ks. arcybiskupa metropolity na działalność na terenie Archidiecezji Poznańskiej.

Wszystko przed nimi, ale szkoda, że budują na nieprawdzie.

Offline

 

#14 2013-09-05 20:43:51

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Powstaje nowe Zgromadzenie Misjonarzy Krzyża Chrystusa

na forum Barka użytkownik hannaturno napisał:

Uprzejmie proszę Adminów forum o zamknięcie wątku dotyczącego tej wspólnoty.
Uzasadnienie (pisemne, otrzymane dziś z kurii Archidiecezji Poznańskiej, od ks. notariusza):
"Podająca się  za przedstawiciela tego zgromadzenia osoba, nie posiada zgody Księdza Arcybiskupa Metropolity na taką działalność na terenie Archidiecezji Poznańskiej w ramach Kościoła Katolickiego - nigdy taka zgoda nie była udzielona Misjonarzom Krzyża Chrystusa."
Możliwość samodzielnej weryfikacji prawdziwości powyższego  komunikatu oczywiście istnieje.  Numer do kurii nadal aktualny: [+48] 61 851 28 00

dlatego proponuję usunięcie tego wątku...


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
anties.pl phase 10 Szamba betonowe Łęczyca