"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2014-01-13 17:49:34

 biedronka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-13
Posty: 9
Punktów :   

Zakony żeńskie z charyzmatem modlitwy za kapłanów

Witajcie!
Chciałam zapytać, czy znacie jakieś zromadzenia zakonne ze szczególnym charyzmatem modlitwy za kapłanów i za powołania?
Czy istnieją takie zgromadzenia?

Offline

 

#2 2014-01-13 19:10:08

Rita

Gość

Re: Zakony żeńskie z charyzmatem modlitwy za kapłanów

Pierwsze co przyszło mi do głowy, to betanki, ale na pewno więcej zgromadzeń ma w większym bądź mniejszym stopniu takie zadanie.

 

#3 2014-01-13 19:47:36

 biedronka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-13
Posty: 9
Punktów :   

Re: Zakony żeńskie z charyzmatem modlitwy za kapłanów

Dzięki Rito! Będę musiała poszukać dobrze w internecie i poczytam o Betankach! )

_________________-
Gdyby ktoś jeszcze znał zakon z takim charyzmatem to dajcie znać:)

_______________

Nie piszemy jednego posta pod drugim, można korzystać z funkcji ,,Edytuj", no chyba że chcemy odkurzyć jakiś stary watek
Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez Rita (2014-01-13 21:57:00)

Offline

 

#4 2014-01-13 21:59:06

Rita

Gość

Re: Zakony żeńskie z charyzmatem modlitwy za kapłanów

Myślałam jeszcze o Uczennicach Boskiego Mistrza, ale nie byłam pewna... Teraz sprawdziłam i rzeczywiście, one tez mają w charyzmacie troskę o kapłanów i współpracę z nimi

 

#5 2014-01-13 23:00:50

agaa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-05
Posty: 6
Punktów :   

Re: Zakony żeńskie z charyzmatem modlitwy za kapłanów

Przychodzą mi do głowy karmelitanki zarówno bose jak i Dzieciątka Jezus, michalitki czy Siostry Imienia Jezusa, ale na pewno jest ich dużo więcej

Offline

 

#6 2014-01-14 17:14:30

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Zakony żeńskie z charyzmatem modlitwy za kapłanów

biedronka napisał:

Dzięki Rito! Będę musiała poszukać dobrze w internecie i poczytam o Betankach! )

Jeśli chcesz to Siostry Betanki organizują rekolekcje 27 stycznia w Częstochowie, więcej informacji na pewno w internecie (np. na Facebooku https://www.facebook.com/siostry.betanki?fref=ts )


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#7 2014-01-14 19:47:55

 biedronka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-13
Posty: 9
Punktów :   

Re: Zakony żeńskie z charyzmatem modlitwy za kapłanów

Dziekuję wam bardzo!
Na forum barka znalazłam ten informacje o Siostrach Maryi Matki Kapłanów, ale niestety w tym roku nie organizują rekolekcji z powodu remontu a coś ciągnie mnie tam do nich, może uda się je odwiedzić jak tylko poradze sobie z sesją i praktykiami w szkole:) Gdybyście wiedziały coś więcej o tych siostrach to napiszcie mi, może któraś z Was była u nich?

Offline

 

#8 2014-01-15 18:09:08

szukajaca Boga

Gość

Re: Zakony żeńskie z charyzmatem modlitwy za kapłanów

Zapewne wszystkie żeńskie karmelitańskie, jak już wcześniej wspomniano, np. Karmelitanki Matki Bożej z Karmelu www.karmelitanki.org.pl

 

#9 2014-01-17 14:26:48

agata93

Gość

Re: Zakony żeńskie z charyzmatem modlitwy za kapłanów

Uczennice Boskiego Mistrza

 

#10 2014-01-20 02:20:51

 Kartka

Wsp.Przymierza im bl. Bolesławy Lament / Florystka/

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2013-01-05
Posty: 40
Punktów :   

Re: Zakony żeńskie z charyzmatem modlitwy za kapłanów

siostry - Siostry od Aniołów bezhabitowe. www.siostryodaniolow.pl
Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. www.jezuufamtobie.pl

miałam na studiach jedną z tych sióstr... i mają dom w Białymstoku... byłam u nich w kuchni i w kaplicy to już sporo

nie piszemy posta pod postem

Ostatnio edytowany przez kamcia (2014-01-22 10:37:10)

Offline

 

#11 2014-01-23 16:57:40

 biedronka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-13
Posty: 9
Punktów :   

Re: Zakony żeńskie z charyzmatem modlitwy za kapłanów

dziękuję Wam za pomoc w znalezieniu zakonów z tym charyzmatem:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Niedrogie szamba betonowe Miasteczko Śląskie HĂ´tels Canada Lodging Desenzano del Garda Noclegi Ukraina Hoteller Slovakia