"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2014-03-22 20:06:12

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Filmy Noe, Syn Boży

Czy ktoś już coś wie o filmach Noe, Syn Boży?
czy jest to tylko komercyjny hit produkowany dla mamony - bo pobożni Katolicy "polecą" na tytuł - a tak na prawdę dostaną ufabularyzowaną, najeżoną efektami filmowa papkę z pięknymi aktorami, mało mającą wspólnego z przesłaniem zawartym w Biblii.
Stąd moja nieufność, obejrzałam na wiodącej stronie  - filmowe zwiastuny i mam mieszane uczucia czy warto poświęcić czas i pieniądze na te filmy.
Jakie są Wasze odczucia, oceny tych filmów?


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#2 2014-04-04 10:47:41

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Filmy Noe, Syn Boży

Obejrzałam zwiastun i zapowiada się ciekawie, wiadomo kilka wątków jest wtrąconych przez reżysera, ale pięknie pokazane. Jeśli mi się uda wybiorę się do kina warto obejrzeć taki film na ekranie kinowym.

Offline

 

#3 2014-04-05 18:11:07

kamień

Gość

Re: Filmy Noe, Syn Boży

Ja byłam w kinie z koleżanką i szok....potem się zgadałam z księdzem z pracy, ze on też był i stwierdził coś takiego "byłem z kolegą i nagle mówię do niego, że trzeba przeczytać Pismo Święte znowu " :-) Ogólnie rzecz biorąc film jak dla mnie porażka, dużo fikcji.....Żałuję, że poszłam. Chyba lepiej się wybrać na Syn Boży.
Pozdrawiam

 

#4 2014-04-06 18:17:13

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Filmy Noe, Syn Boży

dzięki, właśnie to przeczuwałam, że to będzie wtopa. Ale chętnie poznam inne opinie. Co do Filmu Syn Boży także.


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#5 2014-04-06 19:22:30

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Filmy Noe, Syn Boży

a ja właśnie w ten weekend rozmawiałam z siostrami, które były na jednym i na drugim i były zachwycone. Tzn Syn Boży to mówiły, że w ogóle super, a co do Noego to że najpierw były zniesmaczone, że wątki fantastyczne takie bardzo, ale potem doczytały jeszcze raz Pismo Święte i powiedziały, że tłumaczenie oryginalne w sumie nie wyklucza takiej wersji i przy możliwości lekko różnych interpretacji języka symbolicznego, było to w pełni uzasadnione


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#6 2014-04-07 21:15:40

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Filmy Noe, Syn Boży

Dzięki Siostrzyczka, to wyważona recenzja, hmm. kusząco brzmi. zwłaszcza Syn Boży.


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#7 2014-04-09 11:52:52

kamień

Gość

Re: Filmy Noe, Syn Boży

Hmm ciekawa opinia nt. tłumaczeń i symboliki, w takim razie czy Noe faktycznie chciał zabić własne wnuczki??? Moja jedna refleksja to taka, iż film nie jest adresowany dla wszystkich. Nie znając dobrze Biblii, przekładów itd. osoba podatna na różne wpływy, sugestie mogłaby się "zachwiać". Jest to tylko takie moje zdanie. Kto ma ochotę pójść i obejrzeć to :-)

 

#8 2014-04-23 23:40:43

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Filmy Noe, Syn Boży

byłam dzisiaj na "Synu Bożym".... ogólnie piękny, myślę że warto iść, ale dobrze żeby nie był on źródłem wiedzy religijnej... pojawia się w nim bardzo dużo cytatów z Pisma Świętego, ale jest również bardzo dużo mega rażących błędów i niezgodności z Biblią... tak dla przykładu moment Ostatniej Wieczerzy i zapowiedź zdrady przez Judasza. Ewangelie podają że kiedy uczniowie pytają "czy ja Panie?", Jezus w wersji pierwszej mówi, że to ten, który macza ze mną chleb w misie, albo w wersji drugiej, że to ten, któremu podam chleb umoczony w misie (co swoją drogą ma piękną symbolikę, o.Szustak o tym mówi)... natomiast film to przedstawia w ten sposób, że Jezus mówi, że zdradzi Go ten, który zje chleb od Niego i "wpycha" go do ust Judaszowi, który się przed tym wzbrania mówiąc, że nie chce brać... jak dla mnie to jest bardzo rażące... i w ogóle dużo takich rzeczy, przy wskrzeszeniu Łazarza, zmartwychwstaniu, ukazaniu się uczniom... można by długo wymieniać... ale warto pójść żeby się samemu przekonać, bo nie zmienia to np. tego jak poruszające są sceny męki i śmierci podobnie jak w Pasji... a może i będzie to mobilizacją, by jeszcze raz samemu przejrzeć Ewangelie i poszukać tych niezgodności


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#9 2014-04-24 18:26:16

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Filmy Noe, Syn Boży

nie wiem, filmu nie widziałam, ale w internecie pojawił się pewien artykuł:
http://www.pch24.pl/antychrzescijanstwo … 1QZFk.like


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#10 2014-04-24 20:26:03

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Filmy Noe, Syn Boży

Właśnie czytałam artykuł i oto fragment , który tłumaczy dlaczego pytałam oo Wasze opinie na temat tych filmów "wilki w owczej skórze" - czyli zniekształcanie przekazu biblijnego, obrazu Boga, wiary przekształcając ją powoli i niezauważalnie w zbiór rytuałów, etc. stąd blisko do wspominanej w artykule - gnozy, a  z tąd do okultyzmu,... zniewoleń...

"Antychrześcijańskie wątki w filmie „Noe” zauważył też Michael Snyder na prisonplanet.com. Spostrzegł, że w filmie upadłe anioły przedstawione są jako dobre istoty, a sam Noe zamiast być przykładem prawości jest przedstawiony jako „psychopatyczny maniak, który nienawidzi ludzkości i chce zabić nienarodzoną wnuczkę, jeśli okaże się dziewczynką”. Synder cytuje też samego reżysera, który powiedział, że zamierzał stworzyć najmniej biblijny film wszechczasów.

Read more: http://www.pch24.pl/antychrzescijanstwo … z2zpUCjJTH
"


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Betonové Jímky Solnice http://ceace.eu České Velenice konkurenční ceny CASA ACANTILADOS CON PISCINA https://www.worldhotels-in.com/