"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2018-03-30 15:17:52

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Świecki Instytut Maryi Służebnicy Pańskiej

Dla dziewcząt, które rozeznają swoje powołanie a nie myślą o zakonie.

Kim jesteśmy
2 lutego 1947 roku Papież Pius XII konstytucją apostolską Provida Mater Ecclesia ustanowił nową formę życia konsekrowanego w Kościele o nazwie „instytuty świeckie”. W Motu Proprio Primo feliciter z 12 marca 1948 roku Papież podkreślił sprawczą rolę Ducha Świętego w powołaniu tego typu wspólnot, jako odpowiedzi na potrzeby naszych czasów.
Jasno określił nasza rolę we współczesnym świecie, wyrażając pragnienie, aby świeccy konsekrowani “[…] stojąc w szeregach instytutów świeckich byli jako sól niezwietrzała w zepsutym świecie, z którego nie są, w którym jednak z woli Bożej winni pozostać. Mają oni być w tym świecie światłem, które w ciemnościach świeci i nie gaśnie, odrobiną dobrego zaczynu, który działa wszędzie i zawsze, przenika wszystkie środowiska i wszelkimi sposobami, słowem i przykładem, usiłuje wszędzie dotrzeć tak, aby zaczyn Ewangelii ogarnął całe ciasto i wszystko przemieniło się w Chrystusie”.

Wierzymy, że nasza wspólnota Świeckiego Instytutu Maryi Służebnicy Pańskiej również jest owocem działania Ducha Świętego. W sposób oficjalny jako instytut świecki jesteśmy obecne w Kościele od 2002 roku, kiedy to Ksiądz Kardynał Józef Glemp, Arcybiskup Warszawski zatwierdził Instytut na prawie diecezjalnym.

Celem Instytutu jest ukazywanie współczesnemu człowiekowi wartości życia w jedności z Panem Bogiem i wskazywanie na powszechne powołanie do świętości, które może realizować się na drodze maryjnej.

Żyjemy w zwykłych warunkach życia świeckiego, a jednocześnie jesteśmy całkowicie oddane Bogu, by rzeczywistość tego świata kształtować zgodnie z Bożym zamysłem.

Naszym szczególnym powołaniem jest życie syntezą świeckości i konsekracji. Swoje oddanie się Bogu na wyłączność potwierdzamy przez śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Zgodnie ze specyfiką instytutów świeckich zasadniczo nie prowadzimy życia wspólnotowego w sensie wspólnoty zamieszkania. Staramy się natomiast tworzyć miedzy sobą głęboką więź duchową opartą na wzajemnej modlitwie i wspieraniu się na drodze powołania. Wspólnie przeżywane rekolekcje i dni skupienia pomagają nam trwać w jedności i ubogacać się wzajemnym świadectwem.

Strona instytutu: http://www.secolare.com

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hotelstayfinder.com