"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2009-02-09 12:19:10

boza_tancerka

Gość

Re: Zakony klauzurowe

Karmelitanki też organizują rekolekcje- tyle że przed kratą, myślę, że to dobrze, bo taka ich specyfika życia, że wpuszczają na rozeznanie osobę już po części zdecydowaną- czyli aspirantkę by na trzy miesiące weszła za klauzurę by poznawszystko od środka. Wiem, że Klaryski pozwalają dziewczyną chcącym do nich wstąpi na rekolekcje za klauzurą i rozmawiałam z dziewczyną która powiedziała siostrom, że chce wstąpi i odbyła takie rekolekcje a kierowała nią tylko ciekawoś zobaczenia klauzury- wcale nie miała zamiaru wstępowa, ja dla przykładu napisałam do tych sióstr z zapytaniem, że gdybym chciała przyjecha za klauzurę dla wyciszenia, ale wcale nie mam zamiaru wstąpi to czy się zgodzą, odpisały, że nie bo nie zezwala reguła- wolałam by szczera niż kłama z ciekawości, to taki ekstremalny przypadek. Mogę powiedzie z doświadczenia, że jeśli się chce pozna Karmel Bosy to jest tak możliwoś, nacisk jest bardziejindywidualny na osobę rozeznającą, nie ma rekolekcji powołaniowych dla większej ilości osób, ale można przyjecha samemy, porozmawia z Mistrzynią, wszystko jest bardziej indywidualne.

 

#22 2009-02-09 12:39:33

Agnieszka

Gość

Re: Zakony klauzurowe

To jest piękne, że właśnie są tacy, którzy potrafią poświęcić CAŁE życie Bogu, rezygnując niejako ze swojej wolności, takiej ludzkiej swobody..
Każde powołanie jest potrzebne. To wiadomo, małżeństwa, osoby samotne, siostry zakonne czynne... więc dlaczego ludzie mówią: "że siostry powinny wyjść do ludzi" - to powołanie jest tak samo potrzebne. Jest sporo tych sióstr, które wychodzą do ludzi - ta służba jest konieczna... a zakony zamknięte po prostu realizują trochę inaczej pomoc bliźnim - dobrze, że Kościół jest tak bogaty w różnorodność...

 

#23 2009-02-09 14:35:26

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Zakony klauzurowe

Zgadzam sie z Agnieszka. Siostra Mistrzyni w czasie wakacji bardzo fajnie nam to tlumaczyla  ze siostry w klasztorze czynnym maja bezposrednio kontakt z ludzmi i tak im pomagaja. Natomiast siostry "za krata " pomagaja ludziom przez Boga czyli niejako posrednio

siostra "czynna" ----- >  Czlowiek     i    siostra klauzurowa -----> Bog -------> Czlowiek

Obie z tych drog sa potrzebne bo gdyby czlowiek tylko skupil by sie na czlowieku pomocy mu a Boga dal niejako na drugi plan to nie bylo by dobrze ta droga nie byla by kompletna tak samo gdyby probowal mu pomoc przez Boga a nie wyciagal reki doslownie to brakowalo by istotnego elementu. Te dwa rodzaje powolan uzupelniaja sie tworzac jedna calosc czyli budowanie czlowiekowi drogi do Boga


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#24 2009-02-09 14:43:31

Agnieszka

Gość

Re: Zakony klauzurowe

Ślicznie Teresko to napisałaś, ja nie umiałam dobrać słów ... ale też miałam to na myśli...
Podoba mi się to określenie, że siostry z zakonów klauzurowych "mówią Bogu o ludziach"
tym samym można napisać, że siostry ze zgromadzeń czynnych mówią ludziom o Bogu, a Bogu o ludziach...

 

#25 2009-02-09 14:52:36

Caritas

Gość

Re: Zakony klauzurowe

czasami mam wrażenie, że jeżeli nie podejdę choć na chwilę do krat klauzury (wiem że to dziwnie brzmi, ale naprawdę widok takich krat, chociażby na zdjęciu, mnie potwornie przeraża...) nie zdecyduję się na wstąpienie do czynnego zgromadzenia... to dziwne uczucie, sama nie wiem co mam o tym myśleć...

 

#26 2009-02-09 15:52:36

boza_tancerka

Gość

Re: Zakony klauzurowe

kiedyś aglądałam program o zakonach klauzurowych i tam siostra tłumaczyła, że one wybrały te elementy z życia Jezusa- kiedy był na samotnej modlitwie i gdy odchodził na pustkowie lub górę się modlic, że ich życie nie Jest pozbawione sensu, wybrały inną jego cząstkę.

 

#27 2009-02-09 15:54:00

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Zakony klauzurowe

Agnieszka napisał:

"Ok.,ale tylko jeśli Ty tego chcesz" - czyli bierzesz Kasiu pod uwagę wstąpienie do Klarysek od W.A.? Dobrze rozumiem?

Jadąc tam 1-wszy raz powiedziałam,że to tylko raz i koniec,ale wszystko tak się poukładało,że teraz jednak biorę ten zakon pod uwagę,bo właśnie tam Jezus obdarzył mnie pokojem,a przez to zrozumiałam jak to jest,że osoby zakonne mówią "wiedziałam(em),że to jest moje miejsce",(co wcale nie znaczy,że moje miejsce jest akurat w tym zakonie,tylko tam Jezus obdarzył mnie łaską zrozumienia tego ),jednak ten pokój serca mógł być jakimś wyznacznikiem- tak napisała mi pewna Siostra. Dotarło do mnie,że nie jest ważne co ja chcę,ale to co chce Bóg,bo przecież On zna nas najlepiej i wie co dla nas najlepsze.Na razie wiem tylko tyle,że ciągnie mnie do zakonu,który na samym początku przekreśliłam . Czasem plany Boga nie idą po naszych myślach,ale zawsze są to plany najlepsze.Wszystko w rękach Pana Boga,On najlepiej wszystko wie i prowadzi wg swojego planu ;-).

Jeśli chodzi o rekolekcje to ss.Klaryski od Wieczystej Adoracji z Pniew od 2007r. latem organizują rekolekcje .
Takie rekolekcje pozwalają na to,by chociaż częściowo poznać Siostry,zakon...Zachęcam ,warto spędzić ten czas z Jezusem ukrytym w Przenajświętszym Sakramencie .
Jak się dowiem,to podam Wam dokładną datę,a jak na razie to jest potrzebna modlitwa w intencji rekolekcji,żeby się odbyły,oraz o siły i potrzebne łaski dla Siostry,która je organizuje.

Ostatnio edytowany przez Kasia K (2009-02-09 16:48:41)


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#28 2009-02-27 14:54:56

Vera

Gość

Re: Zakony klauzurowe

Mnie takie życie przeraża ale ciągle myślę o siostrach klauzurowych dużo czytałam o ich życiu może to jest znak ale boje się skontaktować z jakimiś siostrami, myślę że obawiam się tego że będzie to pierwszy krok do wstąpienia.

 

#29 2009-02-27 16:06:35

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Zakony klauzurowe

Mnie takie życie też przerażało (nawet jeszcze wtedy,gdy poznałam Siostry z takiego zakonu),ale wciąż tak jak u Ciebie,pojawiały się myśli właśnie o takim zakonie :-). Vera,spokojnie,nie musisz sie obawiać.Jeżeli zakon klauzurowy będzie Twoją drogą,to właśne tam będziesz szczęśliwa,Bóg obdarza pokojem,On nigdy nie zostawia nas samych,nie bój się skontaktować z Siostrami,zawsze możesz dowiedzieć się czegoś o takim życiu...Ja teraz już utrzymuję kontakt z Siostrami klauzurowymi (a jeszcze nie dawno nawet przez myśl by mi to nie przeszło ),jeśli chcesz to mogę dać Ci namiary .
Bóg mówi w sercu i jeśli pojawiają się takie myśli,to trzeba się nad tym zastanowić,jeśli to Jezus woła,to warto zaufać,w Nim nasza siła.


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#30 2009-02-28 16:33:21

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Zakony klauzurowe

ja na początku myślałam że moim powołaniem jest zgromadzenie klauzurowe, napisałam do jednej karmelitanki, ale w końcu okazało się że to nie tam Bóg chce mnie widzicieć (choć z siostrą utrzymuję kontaktu do dzisiaj od ponad 3 lat)... więc chyba sama korespondencja nie może o niczym przesądzić... jedyne co to prowadzi do głębszego rozeznania... nie powinnaś jej się bać bo ostatecznie dąży to do stanięcia w prawdzie przed Bogiem, a w podążaniu drogą powołania jest to chyba najważniejsze...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#31 2009-02-28 20:44:46

Agnieszka

Gość

Re: Zakony klauzurowe

Powołanie do życia w ścisłej klauzurze to wielka łaska, zarezerwowana dla wybranych.. Bardzo trudne do zrealizowania powołanie, jednak Pan udziela go osobom mocnym psychicznie, w tej drodze jest wymagany jeszcze większy radykalizm życia. Osobiście podziwiam takie osoby, te siostry, które każdego dnia na nowo podejmują ten trud życia dla Pana. Są naprawdę mocne Bogiem. I za te szczególne powołania Mu dziękuję! Tym bardziej cieszę się, że dał mi poznać troszeczkę to życie.. stać się czasem, choć na parę dni jego częścią.. tak dobrze wejść w ten rytm.. Jednak do końca nigdy nie poznamy - chyba, że to akurat Twoja droga.. W każdym razie tym, którzy się lękają - ufajcie! Jeżeli słyszysz ten szept, Boskie pukanie do serca, może warto zaryzykować i spróbować "kto chce zachować swoje życie straci je, a kto straci je z Mojego powodu, zachowa je i życie wieczne odziedziczy" - Trzeba nam wiedzieć tylko to, że On zawsze daje stokrotnie więcej... Tylko czy jesteśmy w stanie oddać to swoje "ja", żeby był już tylko "On"... Trudne, bardzo, wiem po sobie.
Gorąco pozdrawiam w ten sobotni wieczór!

 

#32 2009-05-01 15:13:25

Vera

Gość

Re: Zakony klauzurowe

Przypadkiem trafiłam na wzruszający opis odwiedzin w klasztorze klauzurowym,to niesamowite jak proste i piękne życie wiodą siostry a wszystko dla Pana Boga
Ech.. to chyba jednak nie przypadek
http://anetia.blogspot.com/2008/11/za-klauzura.html

 

#33 2010-06-19 13:21:44

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Zakony klauzurowe

Piękne słowa, czym jest życie za klauzurą: http://www.youtube.com/watch?v=X0n34vok … re=related


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#34 2010-12-29 13:38:39

Kalia

Gość

Re: Zakony klauzurowe

Właśnie czuje że to moja droga. Zakon klauzurowy. Choć to dopiero początek drogi. Ale już 31 grudnia idę do Spowiedzi takiej dużej, takiej oczyszczającej. Bo kilka lat nie byłam, ale postanowiłam wrócić do Boga i sylwester spędze na modlitwie w kościele. W nowym roku będę myśleć o różnych rekolekcjach, w różnych zgromadzeniach ale raczej klauzurowych. Dużo o tym myślałam. Klauzura to piękna sprawa,  i ta cisza, cisza dla Pana to coś pięknego. Tego pragnę. Karmelitanki bose są cudowne, karmelitanki dzieciątka Jezus też, ale też chcę poznać kamedułki, klaryski kapucynki i wizytki. Bo te znam mniej tzn charyzmat. A kamedułki kojarzą mi się z aniołami. Czy ktoś z was może zna te zgromadzenia, był w nich lub się wybiera? Jak to rozeznać? Czy według was dobrze zaczynam od takiej oczyszczającej spowiedzi i na całonocnej adoracji w sylwestra? Bo może coś źle robię?

 

#35 2010-12-29 14:42:47

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Zakony klauzurowe

Klaryski też są super

Jeżeli nie miałaś kontaktu z Bogiem przez kilka lat, tak jak to wyżej napisałaś, to rzeczywiście, spowiedź jest dobrym krokiem. Proponuję taką spowiedź generalną (więcej możesz poczytać w necie, wujek Google pomoże). Polecam też lekturę "Kwadransu Szczerości". Osobiście uważam też, żeby ta modlitewna euforia Cię zbytnio nie pochłonęła. Oczywiście nie neguję Twoich pragnień modlitwy i jednania z Bogiem, chodzi mi bardziej o to, żebyś nie napaliła się na to, że będziesz modlić się nie wiadomo ile teraz i nie wiadomo jak super będzie Ci to wychodzić. Takie stany uniesienia są wspaniałe, ale trzeba przy nich zachować rozsądek. Wejdź powoli w ten stan modlitwy, z resztą masz o tym co nieco napisane w linku, który podesłałam wcześniej. Chyba wiesz, o co mi chodzi? Ale to tylko moje zdanie i oczywiście nie musisz się z nim zgadzać, jeżeli uznasz je za niepoprawne

Co do zakonów klauzurowych - to niezwykłe powołanie i warto najpierw poznać życie sióstr w takim zgromadzeniu. Z tego co mi wiadomo to Klaryski w Krakowie dają możliwość przyjazdu do niech, rozmowy z nimi i takiego zapoznania się z charyzmatem. Nie wiem dokładnie jak to wygląda, bo tam nie byłam, ale moja koleżanka była u nich z jakieś 3 razy i mówiła, że warto. Ja odwiedzam jedynie Betlejemitki z Grabowca, ale tak to nie mam kontaktu z zakonami klauzurowymi.

EDIT.
Moja wiedza na temat Klarysek pochodzi tylko i wyłącznie z książek albo innych źródeł, ponieważ bardzo lubię św.Klarę, więc czytając o niej musiałam poczytać troszkę o Klaryskach

Ostatnio edytowany przez sanderka1000 (2010-12-29 14:44:50)


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#36 2010-12-29 15:34:20

Kalia

Gość

Re: Zakony klauzurowe

Właśnie o taką spowiedź mi chodziło. I masz rację że sie trochę napaliłam. Bo już bym chciała te wszystkie lata odpracować, szybko. Trzeba zacząć powoli i bez paniki. Trochę się nie znam i dziękuje za te uwagi przydadzą mi się podpowiedzi ludzi którzy się znają na tym, ja dopiero co zaczynam isć tą drogą i wiadomo że będę popełniać błędy. Dziękuje.
A klaryski w Krakowie to daleko, ja jestem z pomorza. A te Betlejemki to chyba też gdzieś na pomorzu?

 

#37 2010-12-29 15:43:57

szukajaca Boga

Gość

Re: Zakony klauzurowe

U Kamedułek można tez odbyć rekolekcje pisałam kiedyś do nich ale nie wiem czy wpuszczają za klauzurę. O ile pamiętam maja zakaz rozmów z gośćmi

 

#38 2010-12-29 16:15:32

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Zakony klauzurowe

Kalia napisał:

Czy ktoś z was może zna te zgromadzenia, był w nich lub się wybiera? Jak to rozeznać?

1-wszy zakon klauzurowy w jakim byłam to Mniszki Klaryski od wieczystej adoracji, za jakiś czas trafiłam na dni skupienia (temat mnie tam przyciągnął: "Dla szukających drogi") do ss.Benedyktynek od nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu, a niedawno byłam na indywidualnym skupieniu u ss.Karmelitanek bosych, gdzie rozpoznałam swoje powołanie (ale nie tam, do innego klasztoru )
Pytasz jak to rozeznać- najlepiej pojechać, tam na miejscu sama się przekonasz,poczujesz czy to dla Ciebie czy raczej nie. Jeśli masz powołanie, to Pan Ci to pokaże w odpowiednim czasie, tylko trwaj w Nim .
Niektóre klasztory prowadzą rekolekcje np.Klaryski od wieczystej adoracji w Pniewach koło Poznania (raz w roku,w wakacje, choć rok temu zrobiły także zimowe ), Benedyktynki też raz w roku, a jeśli nie ma rekol. bo nie każdy klasztor ma możliwość, to na pewno można przyjechać na indywidualne skupienie, wtedy można porozmawiać z siostrą, pójść na modlitwy, przyjrzeć się bliżej ich życiu, a przede wszystkim w tej ciszy przed Jezusem zapytać Go jaki ma plan .

Kalia napisał:

Czy według was dobrze zaczynam od takiej oczyszczającej spowiedzi i na całonocnej adoracji w sylwestra? Bo może coś źle robię?

Bardzo dobrze zaczynasz   to najważniejsze, by być jak najbliżej Jezusa,aby On mógł działać i prowadzić Cię.


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#39 2010-12-29 21:32:34

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Zakony klauzurowe

"na pewno można przyjechać na indywidualne skupienie"
Pytałam raz ss.Klarysek od Wieczystej Adoracji ze Słupska czy istniałaby taka możliwość, ale odpowiedziały negatywnie. Więc chyba też nie wszędzie można

Betlejemitki są niedaleko Wejherowa Żeby tam dojechać musisz przyjechać skm do Wejherowa właśnie i wtedy stamtąd autobusem I wysiada się w lesie hehe i się jeszcze idzie kawałek "z buta" Też jestem z Pomorza, więc to moja jedyna możliwość odwiedzenia zakonów klauzurowych Szemud, Grabowiec tak na to wołają hehe


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#40 2010-12-29 21:51:44

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Zakony klauzurowe

Oj, to dziwne, bo jak kandydatka ma poznać zgromadzenie jak nie może przyjechać, później się dziwią,że mało wstępuje. A może akurat w tym czasie nie można, bo coś tam...;-)


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Żnin przegrywanie kaset vhs warszawa Hotely Lagoa Inspire Adventures Home