"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-03-16 14:07:09

Karola

Gość

Siostry Betanki

Siostry Betanki
Zostały powołane do pomocy kapłanom w pracach parafialnych. W sposób szczególny modlą się za kapłanów i otaczają ich duchową opieką. Żyjąc duchem św. Franciszka kształtują w swoich sercach i wspólnotach ducha modlitwy, kontemplacji na wzór Marii i ofiarnej posługi na wzór Marty. Poświęcone Chrystusowi Królowi zdążają do Niego śladami Maryi - Matki Łaski Bożej. Wpatrując się w pełnię życia Niepokalanej i Jej bezgraniczne poświęcenie Bogu uczą się od Niej czystości, posłuszeństwa, ubóstwa, pokory i służby drugiemu człowiekowi.

Siostry w Polsce posługują jako: katechetki, kancelistki, kucharki, zakrystianki, organistki, niosą pomoc osobom samotnym i chorym w domach pogodnej starości we Włoszech, gdzie pracują jako pielęgniarki.

 

#2 2009-03-16 14:49:04

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Siostry Betanki

Bardzo piękne zgromadzenie...
Ale chyba co do powołań do tego zgromadzenia to przez media i tą całą sprawe słabo teraz...


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#3 2009-03-16 15:56:39

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

oj piękne zgromadzenie i Siostry kochane


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#4 2009-03-16 17:44:48

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Siostry Betanki

No właśnie media wyrabiają niestety opinię... no ale nie tylko media tylko też te Siostry, które nie były zgodne z posłuszeństwem...
Ale nie wszystkie siostry są takie   Dlatego witamy serdecznie Siostrę 

 

#5 2009-03-17 15:05:30

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Media wyrabiają opinie, ale czas leczy rany... Jeśli jest to dzieło Boże to się ostoi i rozkwitnie... Ostało się i zaczyna rozkwitać. Mamy juz dwie nowe kandydatki. To całkiem dobrze patrząc na spadek powołań i fakt, że w niektórych bardzo znanych i licznych zgromadzeniach nie ma ani jednej kandydatki. Proszę o dalszą modlitwę w intencji naszego Zgromadzenia i nowych powołań. Pozdrawiam wszystkich cieplutko i dziękuję za miłe słowa
Pokój i Dobro niech wam towarzyszy...!!!

 

#6 2009-03-17 22:53:52

Caritas

Gość

Re: Siostry Betanki

Znam jedną była z nami w Gdańsku... mam nadzieję, że dobrze się Asia miewa, z tego co widziałam w niedzielę, to nawet świetnie

 

#7 2009-03-18 09:54:35

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Siostry Betanki

Oj to cieszymy się,że dzieło na nowo rozkwita..i życzymy żeby tak dalej

 

#8 2009-03-18 12:16:23

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Tak Madziu, jedna to Asia, którą znasz mieszka już z nami kilka miesięcy. Kończy studia z pedagogiki. Pochodzi z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Bardzo ładnie weszła w naszą wspólnotę. Myślę, że jest zadowolona tak jak i my. Druga to Marysia utrzymuje z nami kontakt i przyjeżdża w odwiedziny, a po Świętach Wielkanocnych zamieszka z nami. Marysia skończyła archeologię i zna biegle j.angielski, pochodzi z Warszawy.

Natalio dziękuję za ciepłe słowa i życzliwość. Niech Jezus Miłosierny Ci błogosławi! Pamiętam w modlitwie...

Pozdrawiam Was cieplutko

 

#9 2009-03-18 13:55:50

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Siostry Betanki

Dziękuję Siostro..również pamiętam w modlitwie MIŁOSIERDZIE JEGO WIELKIE JEST

 

#10 2009-03-19 21:48:36

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

moja parafia graniczy z tą diecezją


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#11 2009-03-20 11:10:54

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Aniu nazwa Twojej miejscowości wskazuje juz na diecezję z której pochodzisz. Mamy kilka Sióstr pochodzących z Twojej diecezji. Asia nasza kandydatka pochodzi z parafii Podhorce to niedaleko Tomaszowa Lubelskiego, z tego co pamiętam to siostry są min. z parafii: Wożuczyn, Tyszowce, Łukowa, Potok Górny, Tarnogród, Strzyżów, Frampol.
Pozdrawiam
...............................................................................................................................................



Oleńko tak Twoja parafia graniczy z diecezją zamojsko-lubaczowską. Mam nadzieję, że może kiedyś dane mi lub moim współsiostrom będzie odwiedzenie Twojej parafii i zaprezentowanie mojej rodziny zakonnej.


...............................................................................................................................................
Nie piszemy jednego posta pod drugim

 

#12 2009-03-22 12:21:18

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

też mam taką nadzieję zapraszam serdecznie


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#13 2009-03-25 19:49:19

Meredith

Gość

Re: Siostry Betanki

Karola..... czyżby s.Karolina? Widzę, że Siostry Betanki podbijają fora internetowe!
Jak to dobrze, że są Siostry, które pomagają młodym ludziom (i nie tylko) w sieci...
Serdecznie Siostrę pozdrawiam jak i wszystkie Siostry Betanki!
I za to wszystko chwała Panu! +

 

#14 2009-03-26 13:31:51

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Proszę jaka inteligentna Dziewczyna Nic się nie ukryje... ale miło spotkać się na kolejnym forum... Cieplutko pozdrawiam
Pokój i Dobro!

 

#15 2009-03-26 17:08:03

Dinos

Gość

Re: Siostry Betanki

Widzę ze s. Karola, to mocno działa na forach
Jak będzie mi brakowało sił, to już wiem gdzie się zgłosić
Pozdrawiam siostro

 

#16 2009-03-27 12:55:01

Caritas

Gość

Re: Siostry Betanki

Siostro Karolino, jeżeli dobrze mi wytłumaczyli to... miło było poznać osobiście w niedzielę...

 

#17 2009-03-30 14:58:18

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Magdo - dobrze Ci wytłumaczyli... Mi tez było miło ujrzeć Cię ponownie.... Zapoznałyśmy się jak byłaś u nas w Lublinie na skupieniu, ale pewnie zapomniałaś... Pozdrawiam cieplutko...

 

#18 2009-03-30 15:00:36

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Weroniko dziękuję za pozdrowienia i jak najbardziej jak będę miała wolną chwilę służę pomocą
Pokój i Dobro!

 

#19 2009-03-31 08:18:42

Dinos

Gość

Re: Siostry Betanki

A w ogóle, to jest jakiś dzień kiedy wieczorem jest siostra na spokojnie w domu ?

 

#20 2009-03-31 16:09:21

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

Teraz przed świętami to Siostranieosiągalna jest Pozdrawiam Siostre serdecznie i Ciebie Dinos  mam nadzieję, że do szybkiego zobaczenia


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Betonové Jímky Solnice ホテル バルバドス Accommodatie Scarborough Galé Majoitus Leer