"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-10-19 12:49:27

intheworld

Gość

heja

dzis w naszej parafii byl biskup i msza ja na nia nie poszlam poniewaz nie jest ona obowiazkowa wiec babcia mi powiiedziala ze to grzech to prawda?

 

#2 2013-10-19 13:20:01

 hiacynta

Oazowiczka z powołaniem zakonnym..?

48250746
Zarejestrowany: 2013-08-04
Posty: 79
Punktów :   

Re: heja

Grzech byłby wtedy, gdy byłaby to niedziela, czyli uczestniczenie nakazane w kościele, jako prawdziwy chrześcijanin. Skoro przyjechał biskup, dobrze byłoby wykorzystać okazję i udać się na Mszę Św. nawet jeśli dziś nie jest niedziela. Jednak gdy miałaś inne obowiązki itp. to nic strasznego się nie stało


''Powierz Panu swą drogę i zaufaj Mu; On Sam będzie działał!'' Ps37,5

''Wszystkie Dzieła Boże dokonują się powoli i w bólu, ale potem są tym trwalsze i owocują tym wspanialej'' M.Teresa Gerhardinger- założycielka SSND

Offline

 

#3 2013-10-19 13:39:52

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: heja

Przykazania kościelne mówią: W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych

więc grzech masz wtedy kiedy nie pójdziesz na Mszę w niedziele lub święta

Trochę zmieniając temat... jeden z Ojców mówił, że jeśli on nie wie czy coś jest grzechem czy nie to i tak mówi to na spowiedzi bo może akurat ... tutaj to co innego bo dziś sobota, nie niedziela, ale myślę, że w innych przypadkach warto iść do spowiedzi i powiedzieć I ten sam ojciec mówił też, że ludzie mają taką tendencje do śledzenia innych i ich grzechów, a o sobie zapominają

No.... ale Kamcia zna mądrych kapłanów hehe Chwała Panu za to!!!


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#4 2013-10-19 14:18:22

ministrantka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-22
Posty: 59
Punktów :   

Re: heja

Nie jest to żaden grzech, choć przyjazd biskupa to zawsze okazja, by pochwalić się parafią, dlatego proboszczowie zwykle zachęcają, by przychodzić. Chociaż spotkałam się też z tym, że jeżeli jest np. uroczysta Msza z przyjęciem sakramentu bierzmowania i jest dużo bierzmowanych wraz z chrzestnymi i rodzinami, a kościół nie jest specjalnie duży, to jest wręcz prośba, by ci, co nie są związani z uroczystością, przyszli na Mszę o innej godzinie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotelstayfinder.com https://www.ehotelsreviews.com/ Accommodatie Fernandina Beach Hôtels Blackheath 酒店 泰克伦堡