"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2014-05-27 16:58:05

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Pytanie odnośnie przyjmowania Komunii

Hej hej ! Mam pytanie odnośnie przyjmowania Komunii Świętej - kiedy można przyjąć ją więcej niż 1 raz dziennie? W sensie, mam wątpliwości odnośnie sytuacji, np. nabożeństwa podczas którego udzielana jest Komunia, a po tym nabożeństwie ktoś idzie na Eucharystię, czy może w takiej sytuacji  po raz kolejnyprzyjąć Pana Jezusa?


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#2 2014-05-27 19:32:36

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Pytanie odnośnie przyjmowania Komunii

Można przyjąć Komunię Św więcej niż jeden raz,pod warunkiem,że choć raz będzie się uczestniczyć w pełni w Mszy Świętej.


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#3 2014-05-27 21:42:59

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Pytanie odnośnie przyjmowania Komunii

Veronika napisał:

Można przyjąć Komunię Św więcej niż jeden raz,pod warunkiem,że choć raz będzie się uczestniczyć w pełni w Mszy Świętej.

można przyjąć Komunię DWA RAZY w ciągu dnia, ale ten DRUGI musi być podczas uczestnictwa w CAŁEJ Mszy Świętej. Od początku do końca


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#4 2014-05-27 21:54:10

 Katrine20.05

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-20
Posty: 59
Punktów :   

Re: Pytanie odnośnie przyjmowania Komunii

zgodzę się z Kamcią
ostatnio spotkałam się z taką sytuacją, że niektórzy specjalnie szli do księdza i pytali się czy mogą drugi raz przyjąć Komunię...
w tym, że teraz u nas są dwie Msze.. jedna po drugiej.. Msza na poświęcenie pól, następnie Nabożeństwo Majowe..
a więc tak jak napisała Kamcia, można, ale za drugim razem trzeba być na całej Mszy Świętej

Pokój i dobro

Offline

 

#5 2014-05-28 09:19:19

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Pytanie odnośnie przyjmowania Komunii

"Kodeks Prawa Kanonicznego (1983 r.) postanawia: „Kto przyjął już Najświętszą Eucharystię, może ją ponownie tego samego dnia przyjąć jedynie podczas sprawowania Eucharystii, w której uczestniczy[…]” Jest to zapis bardzo ważny.
Drugi raz Komunia św. może więc być przyjęta pod warunkiem, że osoba ją przyjmując uczestniczy w całej Mszy św. ( wyjątek stanowi niebezpieczeństwo śmieci – wówczas Komunię św. można po raz drugi przyjąć poza Mszą św.-  kań. 921, § 2)."

Czyli Kamcia ma rację


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#6 2014-05-28 13:38:04

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Pytanie odnośnie przyjmowania Komunii

Kasia K napisał:

"Kodeks Prawa Kanonicznego (1983 r.) postanawia: „Kto przyjął już Najświętszą Eucharystię, może ją ponownie tego samego dnia przyjąć jedynie podczas sprawowania Eucharystii, w której uczestniczy[…]” Jest to zapis bardzo ważny.
Drugi raz Komunia św. może więc być przyjęta pod warunkiem, że osoba ją przyjmując uczestniczy w całej Mszy św. ( wyjątek stanowi niebezpieczeństwo śmieci – wówczas Komunię św. można po raz drugi przyjąć poza Mszą św.-  kań. 921, § 2)."

Czyli Kamcia ma rację

Może nie na temat, więc niech Admin się mną zajmie
Ale podoba mi się to na naszym forum, że mimo jakiś niezgodności, czy nawet sprzeczności, nie kłócimy się, tylko potrafimy się normalnie porozumieć i dogadać.
I za to dla Was wszystkich WIELKI + ode mnie
bo jestem na kilku forach i tam niestety jeśli jest jakiś problem to od razu są krzyki i kłótnie.


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#7 2014-05-28 13:42:05

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Pytanie odnośnie przyjmowania Komunii

kamcia napisał:

Veronika napisał:

Można przyjąć Komunię Św więcej niż jeden raz,pod warunkiem,że choć raz będzie się uczestniczyć w pełni w Mszy Świętej.

można przyjąć Komunię DWA RAZY w ciągu dnia, ale ten DRUGI musi być podczas uczestnictwa w CAŁEJ Mszy Świętej. Od początku do końca

No przecież tak napisałam:D chociaż ok nie dodałam,że więcej niż jeden raz to DWA razy


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#8 2014-05-28 23:40:17

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: Pytanie odnośnie przyjmowania Komunii

Czyli jeśli dajmy na to : rano uczestniczył ktoś we Mszy Świętej i przyjął Komunię, a później np. podczas jakiegoś nabożeństwa, na której udzielana jest Komunia to już nie? Natomiast w odwrotnej sytuacji, tj najpierw nabożeństwo z Komunią, a potem Msza -> już tak? Dobrze rozumiem?


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#9 2014-05-29 00:00:34

Berberys

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-04-13
Posty: 27
Punktów :   

Re: Pytanie odnośnie przyjmowania Komunii

Tak, dobrze rozumiesz, Siasiu. Za drugim razem musi być pełna msza św., nie zaś nabożeństwo majowe czy jakiekolwiek inne.

Offline

 

#10 2014-05-31 08:18:45

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Pytanie odnośnie przyjmowania Komunii

Veronika napisał:

kamcia napisał:

Veronika napisał:

Można przyjąć Komunię Św więcej niż jeden raz,pod warunkiem,że choć raz będzie się uczestniczyć w pełni w Mszy Świętej.

można przyjąć Komunię DWA RAZY w ciągu dnia, ale ten DRUGI musi być podczas uczestnictwa w CAŁEJ Mszy Świętej. Od początku do końca

No przecież tak napisałam:D chociaż ok nie dodałam,że więcej niż jeden raz to DWA razy

haha no jeszcze czegoś nie napisałaś że nie "choć raz będzie się uczestniczyć w pełni w Mszy Świętej" tylko, że ten DRUGI musi być podczas uczestnictwa w CAŁEJ Mszy Świętej. Od początku do końca

hahaha


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#11 2014-06-01 23:22:05

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Pytanie odnośnie przyjmowania Komunii

Napisałam w PEŁNI haha


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#12 2014-06-02 14:50:55

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Pytanie odnośnie przyjmowania Komunii

Veronika napisał:

Napisałam w PEŁNI haha

ale w pełni, ktoś tak jak ja, może to odebrać tak, że pełne uczestnictwo tzn. przyjąć Komunię, śpiewać, słuchać itp
wspaniały ten język polski
ale już wszystko się wyjaśniło i jest ok


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
rowerek biegowy lampka biurkowa led wybielanie dentysta dziecięcy szalki petriego