"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#341 2010-08-30 21:29:59

Rita

Gość

Re: Myśli bł. s.Sancji na każdy dzień

31 sierpnia

Żyć z siostrami w zgodzie, nie sprawiać nikomu przykrości.
Nie widzieć i nie myśleć swoim sposobem,
gdy się i tak dojdzie do tego samego celu
- lepiej ustąpić drugim, a wyprzeć się swego sposobu
widzenia i działania.

 

#342 2010-09-10 11:45:01

Rita

Gość

Re: Myśli bł. s.Sancji na każdy dzień

Mimo iż zakończyłam zamieszczanie myśli s.Sancji na każdy dzień (bo zaczynały się dublować) to zachęcam do zaglądania, czytania i rozwazania słów, które zostawiła nam Błogosławiona. Moze ktoś zechce podzielić się swoimi rozważaniami na forum...?

 

#343 2010-09-10 12:35:10

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Myśli bł. s.Sancji na każdy dzień

Ja z niecierpliwoscia czekalam kazdego dnia na rozwazania,teraz mi ich brakuje,ale czesto wracam by sobie poczytac.
Gleboko w mojej pamieci pozostaly te o pokorze.

P.S.Dziekuje Ci Rito,bo dzieki Tobie poznalam niesamowita osobe jaka byla bl.s.Sancja


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#344 2010-10-30 21:43:34

Rita

Gość

Re: Myśli bł. s.Sancji na każdy dzień

31 października

Będę dążyła do tego, by miłość i czułość
do boskiego Oblubieńca ożywiały wszystko we mnie
- moje myśli, słowa, uczynki, by przenikały
każdy mój czyn.


Ta myśl bł. Sancji przypada na jutrzejszy dzień... I przypomina mi o tym, że powinnam kierować się Miłością,którą powinnam poznawać coraz lepiej, która powinna przenikać każdą część mojego życia, każdy oddech powinien być oddechem Miłości. każdy czyn, gest, słowo, każda sekunda ma być Miłością... I powinnam nie zatrzymywać jej dla siebie, o nie- tylko przekazywać ją dalej, by inni też mogli poczuć jej tchnienie...

 

#345 2011-01-06 23:22:12

Rita

Gość

Re: Myśli bł. s.Sancji na każdy dzień

6 stycznia
Objawienie Pańskie

Tylko to jedno pragnienie mam
Byś wszystkim dla mnie był Jezu Sam,
Tobie na wieczne, dzisiaj posiadanie
Całą istotę moją daję Panie
Maluczkim się objawiasz,
Chcę małą być Panie.


Niby koniec dnia... Ale mimo to postanowiłam zerknąć, co dziś chciałaby powiedzieć mi s.Sancja... Jak zwykle mnie zaskoczyła- tym razem w ten sposób, że w jednym zdaniu ujęła to, co chciałam od dłuższego czasu powiedzieć Bogu, ale zawsze brakowało słów...
Chociaż jestem niegodna, to powierzam Ci wszystko, co się ostatnio dzieje w moim życiu, osoby bliskie mojemu sercu i samą siebie. Ukaż mi moją drogę i pomóż po niej kroczyć...

 

#346 2011-04-01 22:44:57

Rita

Gość

Re: Myśli bł. s.Sancji na każdy dzień

1.04
Uśmiech, który jest na ustach,
musi umieć pokryć całą wewnętrzna walkę
- czasami straszliwą - z egoizmem, musi też,
jeśli to konieczne, świadczyć o zwycięstwach
ducha nad przeciwnościami wynikającymi
ze strony zmysłów czy miłości własnej.


To moje małe odkrycie dzisiejszego dnia... W sumie to wiedziałam ale gdzieś to zagubiłam w swoim życiu. Trudne doświadczenia pokazały mi, że uśmiech może stać się prawdziwą siłą.

 

#347 2012-05-01 21:12:53

Rita

Gość

Re: Myśli bł. s.Sancji na każdy dzień

1.05
Miłość musi się okazać przede wszystkim
w czynie, a nie tylko w słowie.


Taka ,,przypominajka" dla mnie... Żeby czasem zamilknąć i zacząć działać, mniej mówić- więcej robić. Takie to przecież życiowe- Bóg, który jest miłością przychodzi do mnie przez człowieka... I ważne dla mnie- przecież On może działać przeze mnie... Tylko czy ja chcę z Nim współpracować?

 

#348 2013-07-26 15:32:45

Rita

Gość

Re: Myśli bł. s.Sancji na każdy dzień

We wszystkim potrzebna jest naturalność,
brak naturalności w pobożności świadczy,
że nie jest ona prawdziwa.


no nie mam pytań!
Jak przeczytałam myśl przeznaczoną na dzisiaj to od razu w pamięci pojawiły się różne momenty życia, w których różnie wyglądała moja modlitwa. Przyznam, że wraz z wiekiem zmieniło się moje patrzenie na modlitwę- od paciorka, przez długie i poważne modlitwy, po... nawet nie wiem, jak to nazwać. Bezczelność? Infantylność? Ale z drugiej strony czuję, że to ja mówię w tej modlitwie, a nie ktoś wyznacza mi ramy. Mogę mówić o wszystkim, o czym tylko chcę- nie znaczy to że nie modlę się ,,normalnie", katolickimi modlitwami ale teraz jest czas na przyjrzenie się sobie, swoim motywom i łatwiej mi mówić Mu co jest- tak po prostu.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
tytanes.pl krekole.pl ginekolodzy warszawa studio kopiowania kaset mokotów