"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-05-17 23:13:55

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Znak Krzyża

Przechodząc koło Kościoła czy przydrożnego Krzyża powinno się przeżegnać,bo w ten sposób wyrażamy naszą wiarę, przynależność do Jezusa, ok.,ale czasem tak się zastanawiam, czy to nie jest na pokaz,czy tak powinno być? Jadąc np.samochodem i mijając co kawałek Krzyże,trzebaby było co chwilę machać ręką ,a przecież chyba nie o to chodzi,powinno się wtedy w myślach przeżegnać? Tak patrząc na ludzi przechodzących koło Kościoła,żadko co widzę,by czynili znak Krzyża.Co o tym myślicie?


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#2 2009-05-18 06:09:04

Szukająca

Gość

Re: Znak Krzyża

Jak byłam mała to po tym jak ksiądz mówił o tym na kazaniu patrzałam czy nikt nie patrzy i się przeżegnałam zawsze. Bardzo mnie uderzyły słowa księdza. Teraz przechodząc np. koło Kościoła myślę o tym, ale 'nie wymachuję ręką'. Ostatnio jak jechałam autobusem Pani siedząca koło mnie jak przejeżdżaliśmy koło Kościoła ściągnęła rękawiczkę i się przeżegnała. Zwróciłam uwagę, bo już tak mam, że jak coś się gdzieś rusza to automatycznie mi tam oczy lecą...

 

#3 2009-05-18 09:21:58

boza_tancerka

Gość

Re: Znak Krzyża

Ja robię znak krzyża gdy mijam kościoły a akt strzelisty gdy krzyż, bo krzyże rzeczywiście sąco kawałek i czasami fizycznie nie jest możliwe by uczynic znak krzyża- gdy ma się zajęte ręce, myślę jednak, że nie ma tu jakiejs recepty, że powinno byc tak i tak, po prostu powinno byc tak jak ze znajomym którego spotykamy w ciągu dnia - za każdym razem go witamy i cieszymy się , że go widzimy, tak samo jest z Jezusem.

 

#4 2009-05-18 13:36:06

boza_tancerka

Gość

Re: Znak Krzyża

No właśnie fizycznie zajęte ręce nie zajmują wymiaru duchowego znaku krzyża, ale tu chodzi o motywację, czy wybieram wymiar duchowy bo wstydzę się uczynic rękoma znak krzyża, czy naprawdę nie mogę, ale na to odpowiada sobie każdy sam we własnym sercu. Mam w moich papierach  notatki z konferencji właśnie o znakach zewnętrznych religijnosci i jest tam o znaku krzyża, ale akurat mam sesję więc nie wiem kiedy będę mogła to odszukac, bo trochę tego mam:-)

 

#5 2009-05-18 13:52:37

Agnieszka

Gość

Re: Znak Krzyża

Podpisuję się pod słowami Bożej Tancerki, tylko chce jeszcze dodać, że kiedy mamy możliwość, przechodząc, bądź przejeżdżając, obok Kościoła myślę, że warto uczynić znak Krzyża. To też takie nasze świadectwo, że jednak się nie wstydzimy i można w ten sposób wzbudzić odwagę w innych osobach...

 

#6 2009-05-18 15:02:50

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Znak Krzyża

ja też za każdym razem gdy mijam krzyż czy kościół staram się czynić znak krzyża jeśli nie mam możliwości zawsze robię to w myśli.Takpozytywnie się naładowuje gdy widzę  np. jadąc autobusem kierowca przy kościele ściąga czapkę lub robi znak krzyża, dla mnie to jest coś pięknego aż brak mi słów by to opisać


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#7 2009-05-18 15:30:54

boza_tancerka

Gość

Re: Znak Krzyża

no to właśnie to cały czas piszemy, że wszystko zależy od osoby i że zarówno wymiar duchowy jak i zewnętrzny jest ważny, ale w konkretnym odniesieniu.

 

#8 2009-05-19 09:59:17

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Znak Krzyża

ja robię znak krzyża kiedy mijam Kościół, ale nie zawsze... bo np. bezpośrednio koło mojej szkoły jest kościół i jest on dla mnie  czymś tak naturalnym, że zapominam... tak samo Kościół gdzie chodzę do oratorium... w sumie oratorium jest pod Kościołem... nie zwracam wtedy na to uwagi, ulatuje mi to... czasami zdarza mi się wstąpić choć na chwilę do środka się pomodlić, ale czasami po prostu go mijam tak bez niczego...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#9 2009-05-19 15:37:09

Szukająca

Gość

Re: Znak Krzyża

jak idę koło jakiegoś np. Kościoła to właśnie myślę, czy powinnam się przeżegnać czy nie? Zostaję tylko na tych myślach- nic nie robiąc fizycznie. Ale jednak za każdym razem mnie to gryzie . Zostawię to jak jest. Nie chcę się zbyt wyróżniać z tłumu, chociaż i tak czuję, że wszyscy na mnie dziwnie patrzą .

 

#10 2009-05-25 12:59:58

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Znak Krzyża

Ja koło Kościołów żegnam się,ale np.przy Krzyżach na drodze to nie zawsze, jak są co kawałek to tylko pochylam lekko głowę. Coś mi się zdaje,że trzebabędzie pomęczyć księdza na rekolekcjach .


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
worldhotels-in.com Majoitus Leer https://www.worldhotels-in.com/