"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-02-10 21:55:23

renia.goralska

Gość

Czas...

Ostatnimi czasy często mówiłam sobie i innym,że nie mam czasu,że wszystko się tak szybko dzieje,że nie na wszystko wystarcza mi go.Ostatnio,więc coraz częściej o tym myślałam zwłaszcza,że rozpoczął się Nowy Rok...chociaż nie miałam za bardzo chęci wzięłam do ręki książkę...I na co trafiłam???  :
"Wobec czasu można przyjąć dwie postawy,postawę niewiary i postawę wiary.
Postawa niewiary.Czas jest mój.Ktoś,kto mówi"nie mam czasu"-opuszcza ręce,bo przestał wierzyć,że jest Bóg.Myśli,że czas zależy tylko od niego i rezygnuje z działań.Przestał wierzyć w siebie,przestał wierzyć w Boga.
Postawa wiary.Czas należy do Boga.Nie mam czasu,ale mam zawsze czas,to znaczy wierzę,że Bóg da mi tyle czasu,by na wszystko go wystarczyło.Byle być z Bogiem,bo On mnoży czas."/ks.Twardowski/
On wie kiedy, w jakim czasie dać mi do ręki odpowiednią książkę 

Takie małe przemyslenia
Takie dwie mysli do czasu w sumie :
Miej czas na to,aby pomyśleć
-to zródło mocy.
Miej czas na modlitwę
-to największa siła na ziemi.
Miej czas na uśmiech
-to muzyka duszy...

Albo
Wszyscy mówią
-czas to pieniądz,
a ja wam mówię
-czas to miłość....

 

#2 2009-02-11 04:39:18

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Czas...

W tym roku spotkanie Lednickie będzie właśnie o czasie :-)

Czas i jego znaczenie w życiu chrześcijanina
                http://www.lednica2000.pl/2009/pdf/przy … ca2009.pdf


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#3 2009-02-11 18:53:08

Rita

Gość

Re: Czas...

ja ten czas tracę... I to w bardzo beznadziejny sposób, sama nie wiem, w jaki, na zupełnie niepotrzebne rzeczy... Stwierdzenie "nie mam czasu" rzeczywiście jest swojego rodzaju poddaniem się, rezygnacją z walki, bo wydaje się ona bezskuteczna.

 

#4 2009-02-11 19:26:56

Johnny99

Gość

Re: Czas...

Bardzo mądry wątek. Czy wiecie, od czego zaczęło się odchodzenie świata od Boga ? Właśnie od tego, że człowiek uznał, iż CZAS należy do niego, a nie do Boga. Stało się to jeszcze średniowieczu, wśród kupców, którzy zaczęli " handlować " czasem ( głównie chodzi tu o lichwę - biblijny zakaz lichwy naprawdę nie był czczym wymysłem, miał bardzo głębokie źródło.. ). Człowiek " odebrał " Bogu władzę nad czasem, i sam zaczął ją sobie uzurpować. A potem poszło już z górki. Dla wierzącego na tym właśnie polega postawa zawierzenia Bogu, iż przyznaje on przed samym sobą, że nie ma żadnej władzy nad czasem, a każda taka władza, którą może sobie wyobrazić, jest iluzją. Doskonale ilustruje to znana przypowieść naszego Pana o zamożnym człowieku, któremu wydawało się, że ma władzę nad czasem z Łk 12. Bóg mówi mu: " głupcze, jeszcze tej nocy zażądam twojej duszy od ciebie ! ". Tak samo Bóg mówi do każdego z nas: " nie myśl, że masz jakąkolwiek władzę nad czasem. Za pięć minut mogę wezwać cię do Siebie, i z czym wtedy przede Mną staniesz ? Ze swoją 'władzą' ? "

Ostatnio edytowany przez Johnny99 (2009-02-11 19:28:03)

 

#5 2009-02-11 20:38:31

renia.goralska

Gość

Re: Czas...

Dziekuję wam za świadectwa
Chwała Panu

 

#6 2009-12-07 21:22:29

Rita

Gość

Re: Czas...

Ostatnio powróciłam do tego tematu, a to dlatego, że w jednej z piosenek usłyszałam takie słowa: Czas-mój największy wróg, mój największy przyjaciel....
Zawsze narzekam na brak czasu- szkoła, obowiązki w domu... Ale ostatnio postawiono przede mną zadanie, które wymaga ode mnie poświęcenia sporej części czasu innym. Musiałam wziąć odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale też za innych. I od razu strach i panika- czy wystarczy mi czasu? Czy się wyrobię ze wszystkim? Czy nie ucierpi na tym to, co jest moimi najważniejszymi i podstawowymi obowiązkami...?
Wtedy po raz kolejny potwierdziła się również zasada- jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na właściwym miejscu. Stwierdziłam, że skoro otrzymałam takie zadanie, to nie bez przyczyny i jeśli zaufam Temu, do którego należy czas, to z pewnością będę nim gospodarować rozsądnie i na wszystko znajdę czas, I tak rzeczywiście się stało- mam czas na naukę, pomoc w domu i czas na to, czego robić nie muszę, ale chcę... I dziękuję Bogu, że pomaga mi to wszystko tak ułożyć...

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wynajem busów osobowych zgierz optyk siemianowice kościelna fotografia ghost angielski szybka nauka toruń tania biżuteria