"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2010-08-10 21:24:12

Lusi

Gość

Modlitwa czyni cuda

Zbliża się moja kolejna pielgrzymka, lecz po ubiegłorocznej nic już nie będzie takie jak zawsze. Czasem człowiek nie jest świadom jak wielka jest siła modlitwy i  o co naprawdę prosi Boga. Pielgrzymka zawsze była czasem, w którym zarzucałam Go wieloma prośbami, czasem nawet nie myśląc nad ich potrzebą. Co się wydarzyło w ubiegłym roku...
Przed pielgrzymką przyszła do mnie pewna kobieta mieszkająca w mojej wiosce (kiedyś uczyła mnie przyrody jeszcze w podstawówce) z pytaniem czy idę na pielgrzymkę. Trochę mnie to zdziwiło, ale przytaknęłam. Wtedy mówi do mnie to pomódl się szczególnie za mnie. To dopiero był dla mnie szok, bez wahania jednak zapewniłam ją o mojej modlitewnej pamięci i o tym że wszystkie jej intencje również zaniosę do tronu Jasnogórskiej Pani. Niby nic, ale nadszedł czas pielgrzymki... codziennie wiele modlitwy, trudu, poświęceń, pamiętałam również o tej mojej nauczycielce. Gdy ostatniego dnia rano ruszyliśmy na ostatni etap naszego pielgrzymowania otrzymałam SMS-a od mojej mamy(pomijając fakt że przez cały tydzień miałam komórkę wyłączoną i wcale na nią nie zaglądałam, ale tego dnia coś mnie tchnęło żeby na nią spojrzeć)  treść była następująca: "Pani Helena jadąc na poranną mszę rowerem miała wypadek pogotowie zabrało ją do szpitala módl się bo sprawa jest poważna." Zamurowało mnie, gardło ścisnęło i popłynęły łzy... Pierwsza myśl trzeba się modlić. I tak już do końca drogi, podczas Mszy na Jasnej Górze, przed obrazem nic tylko jedna modlitwa : "Pozwól Pani Helenie z tego wyjść" . Wróciłam do domu i słyszę tylko że sytuacja jest beznadziejna... krwiak na mózgu... prawdopodobnie operacje.... nikłe szanse na przeżycie... Wtedy naszły mnie jakieś złe myśli... to moja wina, mało się modliłam... źle się modliłam... Tak mnie to strasznie męczyło... Po kilku miesiącach Pani Helena wróciła do domu wprawdzie nie do końca była jeszcze sprawna, ale z biegiem czasu jej stan się poprawiał, teraz już jest wszystko w porządku. Może to nic... a może właśnie to coś...  Lekarze twierdzą że z takimi obrażeniami czaszki nie ma szans na przeżycie, a jeśli nawet to powrót do normalności jest niemożliwy. Pani Helena mówi wprost : "To był cud, czułam tę modlitwę i wiedziałam że będzie dobrze."
Zawsze wiedziałam że modlitwa to potężna siła, ale nigdy nie byłam naocznym świadkiem cudu...
To Modlitwa czyni cuda:)

 

#2 2010-08-10 21:42:08

aneta89

Gość

Re: Modlitwa czyni cuda

Dziękuje, piekne świadectwo.

 

#3 2010-08-11 19:35:24

Dominika

Gość

Re: Modlitwa czyni cuda

Ja również dziękuję. Zwykle trudno mi jest uświadomić sobie siłę modlitwy.

 

#4 2010-11-15 20:44:34

Lusi

Gość

Re: Modlitwa czyni cuda

Ważne by umieć dostrzegać takie cuda, które dzieją się na naszych oczach codziennie. Czasem nie jesteśmy tego świadomi. Wcale nie jest to "dziecinne" świadectwo ale namacalny dowód na to że Bóg działa w taki sposób jakbyśmy sobie tego nawet nie potrafili wyobrazić.

"ZAUFAJ a ON sam będzie działał"

 

#5 2010-11-15 21:31:57

dzidziuś

Gość

Re: Modlitwa czyni cuda

tak, czasem prosimy, On zadziała a my idziemy dalej..  nawet jeśli raz, drugi zapomnimy o podziękowaniu za te cuda, tylko nadal modlimy się o zdrowie, rozwiązanie problemów itp., On wysłuchuje naszych modlitw i nie zniechęca Go brak naszego "dziękuję, że mnie wysłuchałeś, Panie".

Ja również na Pielgrzymce miałam pewną sytuacje. Dowiedziałam sie, że znajomy miał poważny wypadek, leży w szpitalu, ale że byłam daleko od domu nie miałam sposobności dowiedzieć się co z nim dokładnie, ale wiadomo- wypadek na motorze to już nie byle co. Martwiłam się, modliłam się o zdrowie dla  niego, była to też moja intencja na wspólny Różaniec. i mimo iż ten chłopak "kościelny" nie jest, Pan wysłuchał moich modlitw i dzis jest wszystko w porządku Chwała Jezusowi !

(jak mi się jeszcze coś konkretnego przypomni to napiszę )

 

#6 2010-11-15 23:38:33

Lusi

Gość

Re: Modlitwa czyni cuda

Kolejne piękne świadectwo mocy modlitwy:)) Dzięki za Twe słowa

 

#7 2010-11-16 10:45:30

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Modlitwa czyni cuda

Dzięki snoww za piękne świadectwo:). To tak bywa,że jeśli oddajemy Bogu coś cennego dla nas, to On daje nam więcej. Wiara wymaga poświęcenia, ale warto


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#8 2010-12-07 11:37:59

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: Modlitwa czyni cuda

Dziękuję Wam dziewczyny za świadectwa    To prawda, że modlitwa ma wielką moc, ale my czasem nie potrafimy tego dostrzec...

snoww napisał:

"oooeeeeooo kto Bogu zaufa....    oooeeeooo tego Bóg wysłucha" Magda Anioł
"usłysz Panie jak wołają Twoje dzieci..."

Bardzo lubię tę piosenkę !


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#9 2010-12-08 14:18:59

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Modlitwa czyni cuda

Ostatnio też miałam taką cudowną sytuacje

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad odejściem ze wspólnoty (z takich a nie innych względów, nieważne). Zbierałam się żeby to powiedzieć o.moderatorowi. Napisałam mu pewnego dnia smsa. Nic mi nie odpisał. W sumie to się trochę załamałam, ale też miałam taką małą satysfakcję, że zrobiłam swoje, powiedziałam, że nie będę chodzić na spotkania i tyle. Nie dawało mi to jednak spokoju. Pewnego dnia, podczas Eucharystii, po Komunii Świętej, mówię do Jezusa: "Panie Jezu, wiesz, że w sumie to chciałabym porozmawiać z ojcem. Ale trochę się boję. Proszę Cię, jeśli mamy rozmawiać to niech mi dać znać po Mszy". Po skończonej Eucharystii poszłam do zakrystii zanieść obrazki dla dzieciaków i był tam ten ojciec (bo on jest odpowiedzialny za msze dziecięce). Położyłam obrazki, już chcę wychodzić, ale słyszę, że ktoś mnie woła. Oczywiście już po głosie poznałam, że to on. Stwierdził, że musimy porozmawiać

W sumie to się bardzo ucieszyłam, pomimo, że boję się trochę takich rozmów. Ale wtedy też powiedziałam mu wszystko, co myślę, więc jak dla mnie był to taki podwójny cud

Chwała Panu!

P.S. http://adonai.pl/wiara/?id=50 polecam

Ostatnio edytowany przez sanderka1000 (2010-12-08 14:25:36)


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#10 2011-01-19 22:36:02

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Modlitwa czyni cuda

Jak już o modlitwie to jeszcze trochę ode mnie:

Ostatni rozmawiałam trochę z pewną dziewczyną, znamy się ogółem, bo udzielamy się w tej samej parafii i mamy ze sobą dość dobry kontakt. Poszłyśmy odprowadzić koleżankę i jakoś w drodze powrotnej zrobiłyśmy mały spacer. Tematy nasuwały się jakoś same, przechodziłyśmy z jednego na drugi i jakoś tak zaczęłyśmy rozmawiać o modlitwie. Nagle z naszych ust zaczęły wypływać te same słowa, miałyśmy te same odczucia, a do czego doszłyśmy - to za chwilę. Może najpierw o czym.

Ogółem podzieliłam się z nią takim moim odczuciem, że często mam wrażenie, zwłaszcza jak się tak dużo i systematycznie modlę, że to wszystko jest takie jakieś udawane i nieszczere. Modlitwa podobno zmienia, a ja zmienić się nie potrafię, wciąż popełniam te same błędy. Ba! Często jest nawet jeszcze gorsza od nadmiaru modlitwy. Tak, wiem, dziwnie to brzmi, ale niestety tak jest. Chociażby sama modlitwa Ojcze nasz, w której każdy wypowiada słowa "Odpuść nam nasze winy jako i MY ODPUSZCZAMY naszym winowajcom". Z jak wielką trudnością przechodzą mi one przez gardło mając świadomość, że nie umiem odpuścić każdemu tak, jak uczy nas Pan. I mniej więcej wokół tego krążyły nasze wypowiedzi.

Jednak doszłyśmy do wspólnego wniosku: modlitwa pokazuje nam jak wiele wad jeszcze posiadamy, jak wiele jest rzeczy, które odciągają nad od Jezusa i jak wiele jest spraw, nad którymi musimy pracować, aby stać się świętymi. Modlitwa nie działa jak kosiarka - nie kosi naszych wad za pociągnięciem sznurka, czy naciśnięciem guzika. Ona po prostu pomaga nam dostrzec nasze słabości i daje siły, żeby je przezwyciężać, aby w końcu móc spotkać się z Nim


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#11 2011-01-20 12:12:36

lenka16

Gość

Re: Modlitwa czyni cuda

Popieram, popieram i popieram

Co do siły i skuteczności modlitwy. Pamiętam kilka sytuacji, kiedy prosiłam o coś i później zapominałam, że o to prosiłam. Następnie po jakimś czasie zostawałam oświecona i docierało do mnie, że Jezus spełnił moje prośby a nawet dał mi więcej.
Bardzo łatwo przeoczyć łaski jakich udziela nam Pan.

Ostatnio edytowany przez lenka16 (2011-01-20 12:13:32)

 

#12 2011-01-20 14:29:43

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Modlitwa czyni cuda

Tak, rzeczywiście, często jest tak, że coś o co prosimy "spełnia się" dopiero po jakimś czasie, kiedy my już dawno o tym zapomnieliśmy. I w sumie to też jest taki wyraz, że Bóg troszczy się mimo wszystko i pamięta, kiedy my już dawno tracimy do czegoś głowę


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#13 2011-01-20 17:59:24

dzidziuś

Gość

Re: Modlitwa czyni cuda

z tym "spełnianiem" to się zgodzę:) często tez niestety tak mam, że mówię : "ja Cię tak proszę o coś tam,  a Ty nic.. wiesz jakie to dla mnie było ważne" itp. a później przychodzi szczęśliwe rozwiązanie, a ja znowu czuję jak bezpodstawnie Go osądzam.
a z tą modlitwą mam też podobnie. choć u spowiedzi mówi się "postanawiam poprawę" to ciężko tak się poprawić. jednak Jezus daje mi i każdemu z nas tyle szans na poprawę jak nikt inny i za to Mu chwała! On w nas nigdy nie wątpi. wie, że z każdego, nawet najtrwardszego grzesznika da się coś "zrobić"

 

#14 2011-03-21 00:52:26

am123

Gość

Re: Modlitwa czyni cuda

Witajcie:) Chcialabym podzielic sie z Wami moim niedawnym przezyciem. Moze nie bedzie to dla Was nic nadzwyczajnego,ale ja przezylam to bardzo i zdalam sobie sprawe z obecnosci Boga obok mnie.
Studia, sesja zimowa.. A ja nie moglam zdac pewnwgo egzaminu. Zaniedbalam systematyczna nauke, a pozniej nie mogalm juz tego nadrobic. Moja wina. Pierwszym razem nie zdalam, drugim, mimo iz sie uczylam wiele wiecej i modlilam o Dary Ducha Świetego, tez nie zdalam.. wtedy sie troche podlamalam, poniewaz niektore osoby zdaly jakims trafem,mimo iz uczyly sie o wiele mniej.. pomyslalam,ze nie potrafie sie modlic, ze Bog mnie nei wyslucha bo kim ja jestem.. grzecznym,malym czlowiekiem.. postanowialm sie porzadnie wyspowiadac i wiecej modlic. dotad modlitwa przez wiele lat byla praktyka dosc nudna, oklepana, schematowa.. a tu nagle zaczelam sie modlic koronka do Milosierdzia Bozego i Koronka ku czci Ducha Swietego i Jego siedmiu darow, oraz za Dusze Czysccowe i do Swietych Aniolow. Matke Boza tez prosilam o pomoc w rozancu. Modlitwa zaczela przynosic mi radosc.. Dostalismy szanse na zdawanie ustne w 3 terminie. Egzamin byl bardzo trudny,ale nie zniechecalam sie . mimo tego,iz szczerze mowiac malo rozumialam z tego co sie uczylam, probowalam i modlilam sie. W noc przed egzaminem mowilam rozaniec i zasnelam w trakcie. Rano obudzilam sie i uswiaomilam sobie,ze przysnily mi sie pytania. Pomyslalam,ze to niemozliwe, ze pewnie za duzo mysle o egzaminie. Jakie bylo moje zdziwienie,kiedy egzaminator zadal mi dokladnie takie same pytania na egzaminie, jakie mi sie przysnily tej nocy! To byl cud! Ja inaczej tego nie wytlumacze. Chce dodac,ze tak jak zawsze uczyla mnie mama, robilam dyskretny znak Krzyza w kierunku egzaminatora, modlilam sie o pomoc do mojego i jego Aniola Srtroza oraz Duszyczek w Czysccu i wszystkich znarlych. Oni sa tam i nam pomagaja! Nie raz uswiadczylam ich pomocy, tym razem tez mnie nie zawiedli! Maryjo, dziekuje. Dziekuje Jezu Milosierny, dziekuje Duchu Swiety Boze! Dziekuje zmarlym i Aniolkom!
Chcialam sie tym podzielic,zeby kazdy zrozumial ze warto, w kazdej sytuacji, bez wyjatku, modlic sie bo Bogu nie jest obojetne nasze blaganie i nasze codzienne sprawy sa dla niego wazne. Chwala Panu za wszystko co mi uczynil!

 

#15 2011-03-21 10:07:52

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Modlitwa czyni cuda

Dzięki za piękne świadectwo Doskonale Cię rozumiem, do mnie także Pan Bóg mówił przez sen.
Bóg patrzy na naszą wytrwałość, na wiarę i da nam wszystko o co prosimy, ale nie można się poddawać tylko zanosić prośby do Niego i nigdy od Niego nie odstąpić.On jest przy nasz zawsze i słyszy każdą nasza myśl zanim to wypowiemy
"Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego." (Jk 5, 16)


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#16 2011-03-21 11:43:04

swieczka

Gość

Re: Modlitwa czyni cuda

am123 napisał:

Witajcie:)................ Chwala Panu za wszystko co mi uczynil!

Amen!

 

#17 2011-03-21 13:47:41

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Modlitwa czyni cuda

Super świadectwo, dzięki! Też miałam takie przygody ze snami, tylko że moje realizowały się w pewnych odstępach czasu


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#18 2011-03-21 15:34:45

lenka16

Gość

Re: Modlitwa czyni cuda

Bardzo podnoszące na duchu świadectwo Dzięki

 

#19 2011-03-21 15:53:21

dzidziuś

Gość

Re: Modlitwa czyni cuda

wow, świetne!
fakt, dzięki modlitwie można wiele osiągnąć gdybyśmy tylko umieli w niej trwać, nie przestawać pokładać ufności w naszym Mistrzu .. ohh.. pięknie by było. jednak człowiek słaby jest i trudno tak czasem powiedzieć "wiem Panie, że się uda. spróbuję jeszcze raz" kiedy coś nam nie idzie..zatem ufajmy !

 

#20 2011-03-21 16:05:57

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: Modlitwa czyni cuda

Chwała Panu!


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.worldhotels-in.com/ Majoitus Leer