"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-01-19 21:25:20

Caritas

Gość

Książki dla ducha

Macie jakieś godne polecenia książki?

Ja polecam wam dzisiaj "Zranionego Pasterza"

 

#2 2009-01-19 21:47:26

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Książki dla ducha

Oczywiście "Dzienniczek".... ale chyba nie muszę go polecać...świetna książka,a można nawet rzec przewodnik duchowy Czyta się go jednym tchem....

 

#3 2009-01-20 08:11:39

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Książki dla ducha

Ja polecam "Rozwazania o wierze" Autorstwa Ks. Tadeusza Dejczera
Rowniez "Dzieje duszy"

A co do bardziej swieckich ksiazek to Madame


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#4 2009-01-20 14:23:31

Agnieszka

Gość

Re: Książki dla ducha

A ja polecam "Kobieta, kapłaństwo serca" Jo Croissant oraz "Mała Arabka" - o bł. Mariam Baouardy, karmelitance bosej

 

#5 2009-01-20 20:02:56

boza_tancerka

Gość

Re: Książki dla ducha

Polecam Dzieła Elżbiety Od Trójcy Przenajświętszej i Urzekającą- ale tu trzeba zwróci uwagę na to, że Ci ałtorzy są ewangelikami i niektóre sprawy poruszają sprzecznie z Kościołem Katolickim.

 

#6 2009-01-20 20:14:52

Rita

Gość

Re: Książki dla ducha

Ja dorzucę ,,Jedenaście klęczników", ,,Obcując ze świętymi. Franciszka Siedliska", ,,Wyznania" św. Augustyna i książki Paulo Coelho

 

#7 2009-01-20 20:17:45

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Książki dla ducha

ja polecam 3 książki z tego co już zostało polecone czyli konkretnie zraniony pasterz, dzieje duszy i Dzienniczek, a dodatkowo paschalny deszcz, zaryzykować życie, spełniony sen (o x.Bosco) i wschód słońca (o św.M.D.Mazzarello). jak mi coś przyjdzie do głowy jeszcze (a pewnie tak będzie jak tylko wyłączę komputer) to napiszę... o już mi się jeszce dwie przypomniały "urzekająca" i "dzikie serce"... ale i tak jeszcze coś wymyślę


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#8 2009-01-22 11:48:52

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Książki dla ducha

Ja polecam "Adoracje" ks. Edward  Staniek i książkę, którą ostatnio przeczytałam "Trafiona przez piorun" świadectwo pani  Glori Polo


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#9 2009-01-22 18:45:14

Caritas

Gość

Re: Książki dla ducha

Ktoś wymieniał nazaretańskie książki, to ja jeszcze dorzucę "Dzieje duszy Franciszki Siedliskiej" Marii Winowskiej, "Fortepian Pana Boga" (o Matuchnie) i "Gniazdo aniołów" (o bł. Męczenniczkach z Nowogródka)
dwie ostatnie są autorstwa s. Noeli Wojtatowicz, która ma genialny styl

 

#10 2009-01-22 19:32:37

Rita

Gość

Re: Książki dla ducha

Caritas- poszukam tych książek Bo tamte naprawdę mnie zachwyciły Dzięki

 

#11 2009-01-22 20:17:59

Caritas

Gość

Re: Książki dla ducha

a ja bym poszukała też jednej z tych, co wymieniałaś, bo nawet nie wiedziałam, że istnieje

 

#12 2009-01-23 15:02:32

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Książki dla ducha

Ja rowniez polecam krotkie opowiadania dla ducha szczegolnie autorstwa Bruna Ferrero np." Zna to tylko wiatr" "CZasem wystarczy promyk slonca" "Wazna roza"   itp..


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#13 2009-01-25 21:57:42

Rita

Gość

Re: Książki dla ducha

Dorzucę jeszcze ,,Małego Księcia", ,,Tryptyk rzymski", zbiorki poezji ks. Jana Twardowskiego i Kazimierza Przerwy-Tetmajera (a szczególnie wiersz ,,Zmartwychwstały").

Caritas- szukajcie, a znajdziecie

 

#14 2009-01-25 22:14:09

Caritas

Gość

Re: Książki dla ducha

Rita, pisałaś o książkach Paulo Coelho... trochę mnie to zastanawia, bo zaliczany jest do pisarzy New Age... od jakiegoś czasu unikam go, choć niektóre teksty ma mądre...

 

#15 2009-01-26 12:35:42

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Książki dla ducha

Ja czytałam jedna książke Paulo Coelho,ale nie pamiętam tytułu...coś z rzeką.... ale bardzo mądra ksiązka i to pod względem religijnym

 

#16 2009-01-26 16:19:40

boza_tancerka

Gość

Re: Książki dla ducha

myślę, że powinniśmy się przyjże książkom Paula- sam je kiedyś czytałam, ale jeden jezuita otworzył mi oczy, że autor niby ciągle porusza sfery ducha, ale tak naprawdę nigdy nie nazywa rzeczy po imieniu, że chodzi mu o Boga a to dlatego by książka pasowała szerszej publice i tym co wyznają Boga jak i tym co szukają filozofi życia, powiedział mi też gdy broniłam Paula słowami Boga: Strzeżcie się wszystkiego co ma chocby pozór zła.

 

#17 2009-01-26 17:39:50

Rita

Gość

Re: Książki dla ducha

Ja się tam nie znam, ale bardzo podobają mi się jego książki, fakt, że w niektórych momentach wydają mi się co najmniej dziwne. ale zawierają w sobie trochę prawd uniwersalnych i za to go lubię

 

#18 2009-01-27 09:15:56

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Książki dla ducha

a czytaliscie albo ogladaliscie Umberto Eco  Imie rozy z inkwizycja troche "barwnie" ukazana...


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#19 2009-01-27 15:13:08

boza_tancerka

Gość

Re: Książki dla ducha

ja czytałam i podobała mi się ta książka wogóle ja jestem molem książkowym

 

#20 2009-01-27 16:08:24

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Książki dla ducha

a to raczej odwrotnosc mnie bo ja czytam jak juz faktycznie czy spodoba mi sie film czy ksiazka wydaje sie dosyc interesujaca tak to nie ma szans zebym czytala chocby lektury szkolne


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz hotelstayfinder.com Wiek auf RĂźgen Hotely Maroko Alojamiento Bagnolet