"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#41 2010-01-09 23:01:14

Gwiazdka

Gość

Re: Książki dla ducha

A ja polecam książkę Daniela Ange - "Zraniony Pasterz" nie będę jej chwaliła, bo jeszcze przesłodzę ale myślę, że każdemu się spodoba. Szczerze polecam

 

#42 2010-04-11 14:08:55

Rita

Gość

Re: Książki dla ducha

Ostanie ciekawsze pozycje, z jakimi się spotkałam to:
-,,Przebudzenie" i ,,Wezwani do miłości" Antony de Mello- chociaż tu radzę czytać z dystansem, nie wszystkie treści są akceptowane przez Kościół.
- ,,Demon i panna Prym", ,,Jedenaście minut", ,,Zwycięzca jest sam" Paulo Coelho- do tego pisarza mam jakiś szczególny sentyment...
- ,,Urzekająca" John i Stasi Eldregde- szczerze mówią liczyłam na coś lepszego, ale i tak całkiem niezła książka.
- ,,Dzikie serce" John Eldredge- pozycja o panach, ale nie tylko dla panów
- ,,Wyznania" św. Augustyna- często do nich wracam, bo odnajduję w nich wiele sytuacji z mojego życia...

 

#43 2010-04-11 14:11:37

boza_tancerka

Gość

Re: Książki dla ducha

Ja polecam ,,Halo Pan Bóg tu Anna" Fynn'a i dalsze części, co prawda trzeba czytać ostrożnie te książki i wybierać treści gdyż nie wszystko zgadza sięz duchem katolickim, ale ksiażki są warte przeczytania.

 

#44 2010-04-11 16:19:04

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Książki dla ducha

Wydawało mi się,że gdzieś to pisałam, ale mianowicie najważniejszymi książkami są dla mnie:
P.Coelho-"Pielgrzym"
wspomniane "Dzikie serce", "Mały książę", "Oscar i pani Róża"
"Kiedy Jezus przychodzi w glanach"
Ks. Gabriele Amorth-"Wyznania egzorcysty"
oraz mimo wszystko Dan Brown-"Kod Leonarda da Vinci"
Jest także wiele,wiele innych,ale te są dla mnie jakoś tak szczególne.


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#45 2010-04-25 15:58:30

Boży_wariat

Gość

Re: Książki dla ducha

A ja polecę cos , że tak powiem z "mojego pudełka"
Wydawnictwo SSL, autor: ks. Krzysztof Pawlina
tytuły: "Nie zmarnować młodości"/ "Jak zagospodarować młodość" / "Aby umieć dobrze żyć" / "Wzmocnić wewnętrznego człowieka"
Jeśli znajdziecie wcześniejsze pozycje tego autora to serdecznie polecam, ten ks świetnie pisze, bardzo przystępnym językiem, wielokrotnie może polecieć wam łza z oka...

Jeśli chodzi o Michel Quoist'a polecam "Rozmowy o miłości" (także dostępny w SSL)

Jeśli chodzi o poezje to polecam ks. Marka Chrzanowskiego: "diamenty i łzy" lub inne pozycje.

(Ale szczerze i międzya nami, to Wam powiem, że rozkochałam się w książkach Ks. Pawliny... Jeśli tylko mam jakąś możliwość to staram się zdobywać jego książki, zwłaszcza z tych starszych wydań..)

Strona wydawnistwa SSL jest u mnie na blogu serdecznie polecam

Ostatnio edytowany przez Boży_wariat (2010-04-25 16:00:02)

 

#46 2010-04-26 16:09:54

boza_tancerka

Gość

Re: Książki dla ducha

Polecam książkę o. Mariana Zawady OCD ,,Ogrody rozmodlenia"  to ksiązka prowadząca nas przez początki Karmelu, duchowość, charyzmat, do postaci świętych karmelitańskich, modlitwy itp.  Książka jest trudna, ale prawdziwy hicior wśród nowicjatu karmelitańskiego. Ja miałam to szczęście dostać ją na urodziny.

 

#47 2010-04-26 18:42:28

Boży_wariat

Gość

Re: Książki dla ducha

Czyli mogłaby posłużyć nawet własnej duchowej formacji??

 

#48 2010-04-26 19:50:37

boza_tancerka

Gość

Re: Książki dla ducha

SAma książka to trochę mało na formację, tym bardziej, że tu dużo rysu historycznego a do formacji to jednak potrzebne jest coś więcej:-)

 

#49 2010-04-26 20:32:06

Boży_wariat

Gość

Re: Książki dla ducha

a mogłabyś coś zaproponować??

 

#50 2010-04-27 18:50:08

boza_tancerka

Gość

Re: Książki dla ducha

to pytanie do mnie? Chodzi o to coś więcej? To z tego co mnie uczono do właśnej formacji nie wystarczy książka, bardzo potrzebne jest towarzyszenie drugiej osoby tzw. kierownika lub kierowniczki ( jak to ma miejsce w moim przypadku), bo czytając nawet Zamek Wewnętrzny św. Teresy z Avila, który jest doskonałym pokarmem dla formowania siebie to istnieje niebezpieczeństwo, że źle coś odczytamy i tylko sobie zaszkodzimy.

 

#51 2010-04-27 22:46:25

Boży_wariat

Gość

Re: Książki dla ducha

Dzięki, za odpowiedź... W sumie nie dowiedziałam się niczego więcej,niż to, co wiedziałam ;* a mojego Kierownika Duchowego przenieśli więc mam mały "przestój", ale staram się "coś" czytać... Zazwyczaj są to jakieś proste książki typu właśnie mój kochany ks.Pawlina...

 

#52 2010-05-03 22:10:49

Paulincia89-16

Gość

Re: Książki dla ducha

Ja polecam "Pustynia jest łaską" osobiście dała mi wiele do myślenia i nawet nie potrafię tego opisać to 1 książka która "przemówiła do mnie" aż tak

 

#53 2010-05-05 18:21:27

Boży_wariat

Gość

Re: Książki dla ducha

Ostatnio siostra również poleciła mi jedna książkę ks. Marka Dziewieckiego - "Niezawodna Miłość" polecam

 

#54 2010-05-28 20:10:19

boza_tancerka

Gość

Re: Książki dla ducha

Polecam książkę Kajetana Rajskiego ,, Oto jestem. Siostry zakonne o powołaniu" Przepiękna książka zawierająca świadectwa sióstr zakonnych o drodze ich powołania. Na okładce Karmelitanka dzieciątka Jezus:-)))


Stron 222. Cena 19 zł plus koszt przesyłki. Można zamawiać pisząc na adres e-mail: kajetan94@interia.pl, gg: 10508854, tel. 12 6489814.

Ostatnio edytowany przez boza_tancerka (2010-05-28 20:28:04)

 

#55 2010-05-29 20:14:41

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: Książki dla ducha

Uwielbiam Zranionego Pasterza a osobiście polecam Paschalny Deszcz, Wstań! List do Młodych w Polsce, Naśladowanie Chrystusa, O wolności... Czytałam też kiedyś baaardzo fajną książkę, ale w tym momencie jak na złość nie mogę sobie przypomnieć tytułu Niedawno znalazłam " Łzy Racheli" - o dziewczynie, która zginęła w masakrze w Columbine High School w 1999 roku... w książkę można znaleźć fragmenty jej pamiętnika, w którym pisała listy, wiersze do Boga... Naprawdę polecam !


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#56 2010-12-10 23:16:04

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Książki dla ducha

Również bardzo lubię "Zranionego Pasterza" I jestem właśnie w trakcie czytania "Korepetycji z modlitwy" br.Efraima. Też polecam

P.S. Odświeżyłam, myślę, że warto

Ostatnio edytowany przez sanderka1000 (2010-12-10 23:17:15)


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#57 2010-12-11 12:09:34

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: Książki dla ducha

Nie dziwię się, Sanderko - Pasterz jest świetną książką A ja ostatnio czytam sobie "Dzienniczek" św. s. Faustyny Kowalskiej i jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem tej lektury!


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#58 2010-12-11 14:17:21

dzidziuś

Gość

Re: Książki dla ducha

ja wprawdzie zawsze wolałam jak czytać coś, to mieć to w ręku, ale czytam Dzienniczek Świetej przez internet i naprawdę polecam! a co sądzicie o książkach, które opowiadają historię kobiet (tzn. one same są narratorkami i zarazem bohaterkami) z krajów arabskich, o ich religii, zwyczajach. czy to jest sprzeczne z naszą religią, czy to nie przeszkadza, że ktos czyta takie książki?

 

#59 2010-12-11 14:21:22

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Książki dla ducha

Jeżeli ktoś chciałby przeczytać "Pasterza", a nie ma takiej możliwości to mam na komputerze e-book'a, więc mogę podesłać


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#60 2010-12-11 16:36:14

Rita

Gość

Re: Książki dla ducha

Dzidziuś- ja czytam tego typu książki i uważam, że nie są one sprzeczne z wiarą katolicką, są to opisane doświadczenia kobiet, które bardzo wiele przeszły... Można się z nich dowiedzieć ciekawych rzeczy- często autorki opisują nie tylko swoje doswiadczenia, ale rowniez kulturę i pozytywne obyczaje.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Pełczyce Szamba betonowe Mikstat ČeskĂŠ Velenice konkurenčnĂ­ ceny Accommodatie Scarborough Inspire Adventures Home