"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2012-05-16 15:41:49

Natchniona_Duchem

Gość

Witam :)

Witam Wszystkich bardzo serdecznie !



Nazywam się Karolina i trafiłam tu przez "wujka googla", gdy szukałam informacji o powołaniu. Czytałam parę wątków i bardzo mi się one spodobały więc postanowiłam się zarejestrować
Może powiem coś o sobie.. a więc jak już wyżej wspomniałam na imię mi Karolina i mam 17. lat. Od pewnego czasu, mogę powiedzieć, że od pół roku odczuwam powołanie zakonne; z jednej strony bardzo się z tego cieszę i chcę zostać siostrą zakonną a z drugiej.. ogromnie boję się reakcji najbliższych lecz wiem, że jeśli Pan mnie powołał to i da mi siłę abym i to przetrwała. Na pewno zapytacie o jakim Zgromadzeniu myślę a więc już odpowiadam, że "chodzą" mi ciągle po głowie Siostry Elżbietanki.. Chodzę do Liceum Ogólnokształcącego, kończę niebawem pierwszą klasę; zastanawiam się nad aspiranturą i mam gorącą prośbę, moglibyście mi dokładnie powiedzieć co się wtedy robi? (jeśli jest tu taki wątek to bardzo proszę o podanie linku )

Pozdrawiam

 

#2 2012-05-16 15:47:42

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: Witam :)

Witaj! Dobrze, że jesteś .

Może powiesz nam coś jeszcze o sobie? Jakiej muzyki słuchasz, jakie filmy lubisz?

Aspirantura w każdym zakonie wygląda trochę inaczej i zachęcam, by pytać u źródła.

Powodzenia w rozeznawaniu! Rozgość się


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

#3 2012-05-16 16:06:51

Natchniona_Duchem

Gość

Re: Witam :)

Muzyka? hmm.. różna, różnista ale na pewno nie "łupu cupu", jeśli chodzi o gatunki to może wymienię parę : blues, rock, reggae, hip-hop, jazz, muzyka alternatywna a także religijne piosenki co do filmów to takie, które pozostawiają po obejrzeniu coś do myślenia; nie wiem jak to określić, jak napiszę, że lubię "dobre" filmy, to będzie za mało, więc.. lubię dobre filmy

PS. Dziękuję za odpowiedź na pytanie. Może jest tu ktoś kto wie jak to wygląda u Elżbietanek ;>

Ostatnio edytowany przez Natchniona_Duchem (2012-05-16 16:28:36)

 

#4 2012-05-16 17:27:01

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Witam :)

Cieszę się,że tu trafiłaś.
Znałam kiedyś z Wrocławia s.Michaelę,ale czy jest jeszcze we Wrocławiu nie wiem:)?


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#5 2012-05-16 17:37:54

Natchniona_Duchem

Gość

Re: Witam :)

Marzenak napisał:

Znałam kiedyś z Wrocławia s.Michaelę,ale czy jest jeszcze we Wrocławiu nie wiem:)?

przykro mi ale nie wiem. "ujawnię" się u tych Sióstr dopiero gdy powiem rodzinie o moim powołaniu ( a czuję, że to nastąpi już niebawem ! ))))  )

 

#6 2012-05-16 19:27:14

Animado Angel

Gość

Re: Witam :)

Ja znam dość dobrze wrocławskie elżbietanki to może będę w stanie Ci pomóc

Ze strony zgromadzenia: Aspirantką może zostać młoda dziewczyna, która pragnie zapoznać się bliżej z życiem i posługą w naszym Zgromadzeniu. Aspirantka może  przebywać  we własnej rodzinie  a następnie przez jeden rok przebywa w domu formacyjnym, podczas którego może  w tym czasie kontynuować naukę. Aspirantura pomaga kandydatce w podjęciu decyzji rozpoczęcia postulatu, daje jej możliwość bliższego poznania Zgromadzenia i rozpoznania autentyczności swego powołania. Aspirantura we wspólnocie zakonnej  trwa jeden rok. Z uzasadnionych przyczyn Przełożona Prowincji może ten okres skrócić do pól roku.

A z innej strony: Aspirantura zewnętrzna. W tym czasie przebywa ona we własnej rodzinie. Taki czas pomaga kandydatce w podjęciu decyzji odnośnie rozpoczęcia aspirantury wewnętrznej, daje jej możliwość bliższego poznania Zgromadzenia i rozpoznania autentyczności swego powołania. Dziewczyny te spotykają się w Domu Prowincjalnym jeden raz w miesiącu. Podczas swojej formacji mają spotkania na różne tematy, m.in. poznają historię naszego zgromadzenia, życie naszych Matek Założycielek i Patronki św. Elżbiety, mają także wykłady z katechizmu. Pomagają w pracach domowych, uczestniczą razem z Siostrami w Mszy św. i modlitwach. Aspirantki przebywają razem z siostrą, która jest za nie odpowiedzialna. Oprócz tych zajęć mają też czas na osobistą modlitwę, zastanowienie się, pogłębienie swojej wiary i Miłości do Jezusa oraz drugiego człowieka. Aspirantki przyjeżdżają też przed skupieniami dla dziewcząt, aby pomóc w przygotowaniu tego dnia, żeby być razem z młodzieżą, która co jakiś czas gromadzi się w Domu Prowincjalnym.

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam i życzę odwagi w rozeznawaniu Elżbietanki są super!

 

#7 2012-05-16 19:59:43

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Witam :)

Witaj na naszym forum Czuj się tu jak u siebie i życzę miłego użytkowania! Rozwijaj swoje powołanie, Pan rozwieje jakiekolwiek wątpliwości


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#8 2012-05-16 21:33:05

A-psik

Gość

Re: Witam :)

Witam na forum Mam koleżankę u Elżbietanek (a i praktyki odbywałam w prowadzonym przez siostry Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym)

 

#9 2012-05-17 13:52:45

Natchniona_Duchem

Gość

Re: Witam :)

Bardzo wszystkim dziękuję i pozdrawiam serdecznie !

Animado Angel - Tobie szczególnie za jakiekolwiek rozjaśnienie..

 

#10 2012-05-17 16:47:56

Owieczka_Pana

Gość

Re: Witam :)

Witaj Serdecznie , miło że nie jestem tu sam jako nowy

 

#11 2012-05-21 21:13:53

Rita

Gość

Re: Witam :)

Witaj Karolino, miłego użytkowania forum

 

#12 2012-06-06 20:14:34

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Witam :)

Karolinko witaj na forum:) Ciesze sie,ze jest nas coraz wiecej;)


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
foto lab kopiowanie kaset aleksandra saletra