"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-02-12 16:14:50

Rita

Gość

Rezygnacja

Od pewnego czasu zauważam pewną dziwną w moim odczuciu tendencję w KK- właśnie rezygnację. Coraz mniej wiernych na  mszy, coraz więcej osób odchodzi z KK, księża odchodzą ze stanu duchownego (pół biedy, jeśli nie odchodzą w atmosferze skandalu), no i ostatnio abdykacja papieża...
Mam takie wrażenie, że zaczyna brakować pewnej odpowiedzialności, kiedy pojawiają się trudności- zamiast stawić im czoła ludzie dezerterują, poddają się i odchodzą. Brakuje mi w tym wszystkim konsekwencji- miłość to wierność wyborowi, a życie weryfikuje to Augustynowe zdanie...

Nie chcę jednak, żeby ten wątek było odczytywany jako krytyka decyzji Benedykta XVI- jest to jego decyzja, którą szanuję, jestem wdzięczna za jego pontyfikat i bardzo smucą mnie komentarze w niemieckiej prasie (co jak co, ale ojczyźnie Benedykta XVI)... Po prostu trudno mi to wszystko ogarnąć.

 

#2 2013-02-12 16:50:01

terestynkaa

Gość

Re: Rezygnacja

"Jeżeli przyjmujemy od Boga dobro, czemu i zła przyjąć nie mamy ?"

 

#3 2013-02-12 19:35:07

szukajaca Boga

Gość

Re: Rezygnacja

A mnie ujęły słowa (już nie wiem czyje) że jak Jan Paweł II był chory usiłowano wywrzeć na nim presję aby ustąpił - nie chciał -było źle, teraz jak ustępuje Benedykt VI też jest źle. Jest widoczna tendencja niektórych ludzi, że decyzja o odejściu jest niedobra, że papież już nie ma sił, że skandale itp ale skoro sobie nie radzi to moim zdaniem dobrze, że odchodzi - robi to dla dobra Kościoła. Ale można pogłębiać rozmyślanie - dlaczego sobie nie radzi? Myślę, że ważna jest atmosfera w Kościele ale gdyby był inny papież, który by nie ustąpił a raczej dążył do poprawy tego stanu to nikt by się takimi skandalami w ten sposób nie przejmował i nie odbierał tego jak "porażkę Kościoła"... Denerwuje mnie takie gadanie dziennikarzy, osób publicznych.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotelstayfinder https://www.berlin-hotel.pl/ Rassom Hostel HĂ´tels Blackheath Noclegi Gujana Francuska