"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2012-05-28 12:05:30

 piotrek26lublin

wierzący - niepraktykujący

Zarejestrowany: 2012-05-26
Posty: 27
Punktów :   

Czy czasami nie przesadzamy z tym szatanem?

Czytajac forum czesto widze, ze bardzo wiele rzeczy jest tlumaczone dzialaniem szatana. Nie neguje, ze zdarzaja sie takie przypadki, rowniez powazniejsze jak opetania, ale chyba nie powinno sie w ten sposob tlumaczyc wiekszoci rzeczy..np. ktos zrobil cos zlego, bo go szatan kusil. Czlowiek w koncu ma wolna wole i po prostu moze robic cos zlego zupelnie swiadomie bez "pomocy".
Dosyc czesto na codzien slysze, ze np. proba samobojcza to tez po czesci dzielo szatana, ale z reguly to jest nastepstwo choroby.

To pytanie powinno raczej brzmiec: czy nie naduzywamy zbyt czesto tego stwierdzenia?


Fizycznie blisko nieba - w pracy:)

Offline

 

#2 2012-05-28 21:36:09

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Czy czasami nie przesadzamy z tym szatanem?

Kurcze, ciekawy temat, czemu nikt nie zabrał głosu ?
Ja w sumie nie mam opinii na ten temat, ale widzę po sobie, że kiedy np. zaniedbuję modlitwę, nie chce mi się iść do kościoła, nie skupiam się na mszy czy zaniedbuję codzienne obowiązki myślę "Weź zad w troki, On na to zasługuje" a nie, tak jak sugerujesz, widzę wszędzie szatana.
Ale to dla każdego indywidualna sprawa.

Offline

 

#3 2012-05-29 08:35:28

 piotrek26lublin

wierzący - niepraktykujący

Zarejestrowany: 2012-05-26
Posty: 27
Punktów :   

Re: Czy czasami nie przesadzamy z tym szatanem?

Hebronka napisał:

a nie, tak jak sugerujesz, widzę wszędzie szatana.
Ale to dla każdego indywidualna sprawa.

Ja nic nikomu nie sugeruje, tylko tak ogolnie pytam;). Moze zamiast na forum powinienem napisac w zyciu codziennym nie tylko wsrod duchownych, ale tez swieckich osob.


Fizycznie blisko nieba - w pracy:)

Offline

 

#4 2012-05-29 15:32:12

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Czy czasami nie przesadzamy z tym szatanem?

piotrek26lublin napisał:

Hebronka napisał:

a nie, tak jak sugerujesz, widzę wszędzie szatana.
Ale to dla każdego indywidualna sprawa.

Ja nic nikomu nie sugeruje, tylko tak ogolnie pytam;). Moze zamiast na forum powinienem napisac w zyciu codziennym nie tylko wsrod duchownych, ale tez swieckich osob.

Ale przecież na tym forum jest mnóstwo świeckich

Offline

 

#5 2012-05-29 18:08:29

 piotrek26lublin

wierzący - niepraktykujący

Zarejestrowany: 2012-05-26
Posty: 27
Punktów :   

Re: Czy czasami nie przesadzamy z tym szatanem?

Hebronka napisał:

Ale przecież na tym forum jest mnóstwo świeckich

Oj przecież wiesz o co mi chodzi:). Nie chce zeby ktos osobiscie bral to siebie.


Fizycznie blisko nieba - w pracy:)

Offline

 

#6 2012-05-30 20:39:31

Rita

Gość

Re: Czy czasami nie przesadzamy z tym szatanem?

Czasem przesadzamy.

Ale od początku.
Szatan istnieje i nie mam co do tego wątpliwości. I my ludzie czasem go wykorzystujemy, żeby usprawiedliwić swoje czyny.
,,Bo to nie ja, tylko szatan mnie skusił" jest swoistym przerzuceniem odpowiedzialności za swoje czyny na kogoś innego. My ludzie mamy tą tendencję, że kiedy coś nam się uda, przypisujemy to sobie, a jeśli nie- szukamy przyczyn klęski poza nami. Oczywiście, może być też odwrotnie, w zależności od osoby.
Człowiek ma wolna wolę i może robić z niej dowolny użytek, a że zło jest często dużo bardziej atrakcyjne... I łatwiejsze. I czasem, żeby nie było, że idę na łatwiznę lub robię coś wbrew własnym zasadom, zrzucam winę na diabła.
Próby samobójcze to temat rzeka, są bardzo często wynikiem choroby lub rozpaczliwym wołaniem o pomoc.

Czasem może rzeczywiście nadużywamy tego stwierdzenia. Chociaż uważam, że być może zależy to od osobowości. Jeśli ktoś jest wewnątrzsterowny, to przyczyn będzie szukał w sobie, jeśli zewnątrzsterowny- będzie szukał wokół siebie przyczyn nieszczęścia i zła. A prawda leży pośrodku.

Trochę nie na temat wyszło, ale niech będzie

 

#7 2012-06-02 00:52:55

pea

Gość

Re: Czy czasami nie przesadzamy z tym szatanem?

piotrek26lublin napisał:

Czytajac forum czesto widze, ze bardzo wiele rzeczy jest tlumaczone dzialaniem szatana.  (...)
Dosyc czesto na codzien slysze, ze np. proba samobojcza to tez po czesci dzielo szatana, ale z reguly to jest nastepstwo choroby.
To pytanie powinno raczej brzmiec: czy nie naduzywamy zbyt czesto tego stwierdzenia?

Bo ja wiem czy tak często? Może po prostu obracasz się w jakimś specyficznym środowisku? Bo ja owszem, czasem słyszę o działaniu szatana, ale dość rzadko, no i na pewno nie dotyczy to "bardzo wielu rzeczy".

Sama zresztą też nie lubię demonizowania rzeczywistości. Może czasem nawet trochę bardziej trzeba by sobie uświadamiać wpływ na nas zła osobowego? Ale tak szczerze, to dla mnie mniej upokarzającym jest uznać, że jakieś uczynione przeze mnie zło jest całkowicie moim "produktem", niż że dałam się zwieść i oszukać Choć może to taka moja pycha?

 

#8 2012-10-30 22:48:35

Miriam

Gość

Re: Czy czasami nie przesadzamy z tym szatanem?

piotrek26lublin napisał:

Czytajac forum czesto widze, ze bardzo wiele rzeczy jest tlumaczone dzialaniem szatana. Nie neguje, ze zdarzaja sie takie przypadki, rowniez powazniejsze jak opetania, ale chyba nie powinno sie w ten sposob tlumaczyc wiekszoci rzeczy..np. ktos zrobil cos zlego, bo go szatan kusil. Czlowiek w koncu ma wolna wole i po prostu moze robic cos zlego zupelnie swiadomie bez "pomocy".
Dosyc czesto na codzien slysze, ze np. proba samobojcza to tez po czesci dzielo szatana, ale z reguly to jest nastepstwo choroby.

To pytanie powinno raczej brzmiec: czy nie naduzywamy zbyt czesto tego stwierdzenia?

Ja myślę, że mamy rację zwalając na szatana, że to on nas kusi. Bo przecież tak jest, od samego początku. Fakt - mamy wolna wolę i możemy walczyć z pokusami. Bóg stworzył wszystko dobre, także człowieka, więc od niego nic złego nie pochodzi. Szatan jest uosobieniem wszystkiego, co złe, czyli wszystkich chorób, nieszczęścia itd.
Piszesz "ktos zrobil cos zlego, bo go szatan kusil", więc nie wiesz, że to on jest największy zwodzicielem, kusicielem i ojcem kłamstwa? Polecam przeczytać choćby tekst w wikipedii na jego temat, może to Ci ułatwi zrozumienie.
"proba samobojcza to tez po czesci dzielo szatana, ale z reguly to jest nastepstwo choroby" - choroba pochodzi od złego, do samobójstwa również on namawia człowieka, bo go nienawidzi od początku i chce za wszelką cenę odwieść go od Zbawienia.

Żeby było jasne -  odpowiadamy za nasz czyn (czyli za wybór), ale nie za to, co go powoduje w tym przypadku, bo powoduje go pokusa.

Ostatnio edytowany przez Miriam (2012-10-30 22:53:40)

 

#9 2012-10-31 20:03:48

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Czy czasami nie przesadzamy z tym szatanem?

piotrek26lublin napisał:

np. ktos zrobil cos zlego, bo go szatan kusil. Czlowiek w koncu ma wolna wole i po prostu moze robic cos zlego zupelnie swiadomie bez "pomocy".

Szatan jest głównym sprawcą pokus. Tak, człowiek ma wolną wolę i wybiera albo dobro, albo zło, a wiadomo od kogo pochodzi zło.
Coś do poczytania: http://www.katolik.pl/pokusa-klamie,784,416,cz.html?s=2

piotrek26lublin napisał:

To pytanie powinno raczej brzmiec: czy nie naduzywamy zbyt czesto tego stwierdzenia?

Odpowiedź brzmi: Nie W życiu człowieka toczy się ciągła walka dobra ze złem. Święty Piotr przestrzega: „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze, przeciwstawiajcie się jemu” (1 P 5,8).  W Piśmie św. znajdujemy odpowiedzi, także zachęta do poczytania na rok wiary . Kto ma wiedzę, ten wie jak walczyc.


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#10 2013-03-06 21:00:15

słońce

Użytkownik

32685655
Zarejestrowany: 2013-03-05
Posty: 10
Punktów :   

Re: Czy czasami nie przesadzamy z tym szatanem?

Moim zdaniem, ale to tylko moje zdanie :
Nie było by grzechu, nie było by miłosierdzia.
To prawda czasem nam coś nie wychodzi .... może i to prawda że sami jesteśmy sobie winni, ale co nas do tego podkusiło....?
gdy wszystko idzie po dobrej myśli .... no udało " mi " się ..... hmmmm , każdy ma anioła stróża czyż nie?
Szatan zawsze będzie próbował, gdzie sam nie może demony pośle. Nikt mi nie powie że jeśli popełni grzech ciężki to z własnej nie przymuszonej woli, chwila słabości i parzystokopytnego masz za plecami, chwila zwątpienia i masz demona na karku, ale gdy coś przezwyciężamy .... to tu przypisujemy to samym sobie.... nie zapominajmy że udaje nam się osiągnąć wiele rzeczy z Boską pomocą.


http://img89.imageshack.us/img89/1295/ruachlogo1d.jpg

Z Twą mocą, miłością, błogosławieństwem, pomóż mi zło dobrem zwyciężać i godnie nieść Twoje imię na ustach mych.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ciekawostki Wiadomości przegrywanie kaset vhs kraków pasjart.pl https://klinikastonava.cz/ usuwanie adblue