"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2012-12-20 22:50:36

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Ksiądz na forum

Czasami są takie pytania, na które odpowiedź zna tylko dobrze wykształcony Ksiądz- teolog, filozof. Może zaprosimy na naszą "Furtę" Księdza, który pomagałby nam rozwiązywać "duchowe" sprawy z którymi mamy problem.


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#2 2012-12-21 16:36:12

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Ksiądz na forum

Można zapraszać księży, jak najbardziej, ale czy zechcą... Trochę czasu przed komputerem trzeba spędzić.


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#3 2012-12-22 18:07:31

Rita

Gość

Re: Ksiądz na forum

Ja też jestem jak najbardziej za, jeśli ktoś ma możliwość i takie znajomości, to pewnie! Ja niestety nie mam żadnych znajomych księży.

 

#4 2012-12-23 00:44:01

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Ksiądz na forum

też jestem "za", czasami poruszamy kwestie i sami nie bardzo potrafimy się w nich poruszać a światły komentarz by się przydał...


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#5 2013-01-02 18:05:07

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Re: Ksiądz na forum

zapytam się jednego brata Kapucyna


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#6 2013-01-02 19:22:29

terestynkaa

Gość

Re: Ksiądz na forum

Czekamy na odpowiedź : )

 

#7 2013-01-02 19:52:47

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Ksiądz na forum

na Barce jest zdecydowanie więcej osób zakonnych i księży, można też tam zapytać czy ktoś nie miałby czasu również i tu zaglądać


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#8 2013-01-04 14:59:28

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Re: Ksiądz na forum

terestynkaa napisał:

Czekamy na odpowiedź : )

Na razie ja też czekam


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#9 2013-07-06 12:56:34

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Re: Ksiądz na forum

no i na razie brak jakiegokolwiek odzewu. Może spróbuje jeszcze napisać do Duszpasterstwa  Ojców Pijarów.... Zobaczymy


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#10 2013-07-06 16:47:33

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: Ksiądz na forum

pomysł dobry. ale potrzeba modlitwy aby takowa dusza się znalazła.


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#11 2013-07-07 01:18:58

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Ksiądz na forum

jak nie paulini to pijarzy.... Honorat!! zdecydowałby się!!!
a poza tym oni czasu nie mają. ja mogę jednego księdza podpytać czy by nie chciał być na forum, ale właściwie u nas nic się nie dzieje takiego zeby ksiadz był potrzebny bo tu ciagle zabawy są
na barce to zero zabaw, sama powaga i tam faktycznie takie osoby by sie przydały, ale u nas to mysle ze by sie zanudziły. znajdźcie najpierw jakiś wątek rozkręćcie go i wtedy można zapraszać duchownych, a tak po co przyjdą? pobawić się w skojarzenia? hahahahah


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#12 2013-07-07 22:30:50

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Ksiądz na forum

popieram w tej kwestii ukochaną wszystkich komarów (kamcię) kiedyś, parę lat temu był nawet poruszany taki temat, że widać bardzo duże zaangażowanie w przeróżne gierki, a w sensownych postach odpowiedzi niewiele... potem ktoś wchodzi na forum, patrzy, że użytkownik "x" ma 1000 postów, myśli: skoro mam jakieś pytanie to napiszę do niego, pewnie powie mi coś sensownego... a w rzeczywistości 900 z tych postów jest nabitych "skojarzeniami"... jasne, że czasami takie rozluźnienie i "zawiązanie wspólnoty" są ważne, ale musimy naprawdę zwracać uwagę na to, by takie zabawy nie przesłoniły prawdziwej istoty tego forum i nie spłyciły tego, co tu tworzymy... bo jakby się przyjrzeć takim wątkom, to znajdziemy osoby, które udzielają się praktycznie tylko tam, a chyba nie o to nam chodzi... a kapłan rzeczywiście jest potrzebny, kiedy wychodzimy na głębokie wody, przy dyskusjach teologicznych, moralnych, wtedy kiedy rzeczywiście jego wiedza, autorytet, doświadczenie i inne cechy są ważne...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#13 2013-07-07 22:55:42

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Ksiądz na forum

Kamcia też ma wiele postów w skojarzenia i inne, ale to raczej z nudów a ciekawe się rzeczy dzieją, można złapać lepszy kontakt i faktycznie ludzie piszą i pytają, ale... ciągle o jedno do jakiego zakonu idę i dlaczego Dominikanki  hahahahaha
Ksiądz na forum super pomysł, ale popieram Siostrzyczkę, która popiera mnie, że aby zaprosić kapłana to najpierw trzeba mieć gdzie go zaprosić. Np. wątek i tłumaczenie Pisma. Jest fragment w Piśmie o plackach z rodzynkami i co on oznacza? Bo w Piśmie, każde słowo, każdy znak nawet taki 'malutki' i 'nic nie znaczący' przecinek ma wielkie znaczenie. Albo tekst mówiący o zielony drzewie, jeśli zrobili to z zielonym o ile łatwiej zrobią to z suchym. Tu przydałby się Kapłan, oczywiście te dwa przykłady są takie maksymalnie wyszukane po to, aby takiego kapłana lub siostrę 'zagiąć' ale są też takie kiedy kapłan jest potrzebny. I przepraszam jeśli jakiegoś kapłana urażę, ale grając w skojarzenia poradzę sobie bez niego hahahah:)


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#14 2013-07-07 23:15:42

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Ksiądz na forum

na pewno jest mnóstwo rzeczy których nie wiemy, a o które można byłoby kapłana zapytać, czy to dotyczące Pisma Świętego, czy Liturgii Mszy Świętej, czy nauczania Kościoła w różnych sprawach... pytanie tylko czy jeśli takie wątki powstaną, to czy nie umrą śmiercią naturalną... bo trochę słabo będzie jak zaprosimy księdza i on będzie jedynym, który będzie się tam udzielał, bo my będziemy woleli wybierać wątki mniej ambitne...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#15 2013-07-07 23:42:01

 Kartka

Wsp.Przymierza im bl. Bolesławy Lament / Florystka/

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2013-01-05
Posty: 40
Punktów :   

Re: Ksiądz na forum

jestem ...za kimś duchownym..ale może łatwiej takiej osobie będzie jak np. będzie to jakiś kleryk na starszym roku ? na barce jest kleryk przyszły werbista .. może w takim kierunku pójść ?

Czasem wystarczy ktoś kto ma większe doświadczenie, czasem jak jest na końcu studiów teologicznych ..a jednak czasem problemy omawiane są tematem rozmów indywidualnych nie na forum ..

Offline

 

#16 2013-07-07 23:46:11

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Ksiądz na forum

Adas niech sobie będzie na Barce i tak się udziela hahaha
byl chyba watek o nasze pytania i wątpliwości piszmy tam, pytajmy, jeśli kapłan będzie potrzebny na pewno się taki znajdzie, ale jeśli wątek ma umrzeć po 2 dniach to szkoda faceta, zeby się tu logował lepiej niech spowiada, co nie? hahaha


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#17 2015-09-06 07:31:36

Ks. Krzysztof

Gość

Re: Ksiądz na forum

Temat z przed lat, a jednak się w pewnym sensie zrealizował :-)
Myślę, że dobrze się stało, iż to ja znalazłem Furtę a nie Furta mnie.
A właściwie to KTOŚ inny przyprowadził mnie tutaj i chwała MU za to!!
Czuję, że jetem tutaj nie z obowiązku ale z prostej chęci bycia z Wami

 

#18 2015-09-06 09:52:09

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Ksiądz na forum

Tak moim zdaniem Ksiądz na takim forum to skarb

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Mikstat ČeskĂŠ Velenice konkurenčnĂ­ ceny https://www.worldhotels-in.com/ Innkvartering Polańczyk Majoitus Leer