"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-10-24 20:07:11

Adamox

Gość

Problem

Witajcie.
Mam taki problem, otóż rozmawiam z różnymi ludźmi na różne tematy. Ostatnio rozmawiam na tematy Boga itp. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że jedna osoba twierdzi, że wiara w Boga jest ok itp, a druga osoba mówi, że wiara to kłamstwo, że nie ma żadnych dowodów, że kościół katolicki manipuluje itp.
Kurde, a ja sam już nie wiem komu mam wierzyć. Wierzyłem w Boga, a teraz to nie wiem nawet czy warto. Nie wiem w co mam wierzyć. Czuję sie po prostu taki zagubiony i jest mi z tym źle. Wszystko co mówi zarówno pierwsza, jak i druga osoba może być prawdą lub kłamstwem, a ja sam już nie wiem, komu uwierzyć. Nie wiem, chyba mam jakiś kryzys albo coś.

 

#2 2013-10-24 20:35:39

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Problem

Nie wiem jak Ci pomóc, jeśli masz kryzys to musisz trwać .... chociaż łatwe to nie jest
Ale nawet jeśli Twoja wiara osłabła, to popatrz z innego punktu, pomyśl, jeśli Boga nie ma a Ty w Niego wierzysz to może inni Cię wyśmieją, ale nigdy się nie dowiesz czy jest bo jak umrzesz to nic już nie będzie, a na tym świecie nie dotkniesz Boga tak fizycznie i namacalnie.
Natomiast jeśli nie wierzysz, a Bóg jest to po śmierci będziesz żałować, że nie możesz nic zmienić. Tak nawet jakiś filozof powiedział i takie argumenty padają u mnie na każdej lekcji religii kiedy mówimy o wierze.
Wniosek: wiara jest łaską, trzeba o nią prosić Boga i lepiej wierzyć bo przez to nic nie tracisz, a tylko zyskujesz!!
AMEN ALLELUJA!!


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#3 2013-10-25 20:19:11

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Problem

Jak pamiętam od takich ludzi lepiej trzymać się z daleka, i nie poruszać takich tematów samemu, nawet jak ktoś chce nas sprowokować. Człowiek łatwo ulega presji nawet tego nie widząc, po prostu zaufaj Bogu i zwierz się z tego osobie duchownej lub zakonnej. Trwaj przy Bogu On wie najlepiej jak jest a nie jakiś tam człowiek, który uważa sam siebie za boga i pozjadał wiele rozumów. Polecam też Pismo Święte lub książkę ks. Dajczera Rozważania o wierze.
Naprawdę nie warto za wiele myśleć o tak nie potrzebnych sprawach, Bóg istnieje i wkoło mamy na to dowody.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Saint Kitts and Nevis