"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2014-02-20 00:43:02

wikimiki1609taleja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-19
Posty: 12
Punktów :   

WiTaM

O tym forum dowiedziałam się od koleżanki szczęśliwej Franciszkanki.

Ja mam 16lat i pochodzę z małej zapomnianej miejscowości .
Przez trzy lata nie wiedziałam co oznacza sen i głos . Ale teraz już wiem to powołanie do zakonu i nawet wiem jakiego NAZARETANKI tak właśnie to to . Gdy je spotkałam to poczułam a gdy pojechałam do nich to już wiedziałam i byłam pewna . To jest moje powołanie . Ale czy naprawdę trzeba mieć 18 lat żeby do ich zgromadzenia wstąpić ?


ZOSTAWIAJĄC WSZYSTKO DLA BOGA WSZYSTKO ZYSKUJESZ

Offline

 

#2 2014-02-20 10:31:43

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: WiTaM

Z tego co się orientuję to trzeba mieć maturę, a jeśli w dniu wstąpienia jest się niepełnoletnim to zgodę rodziców. Ale najlepiej pytać w konkretnej Prowincji, w konkretnym domu
Niech Bóg Ci błogosławi!


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#3 2014-02-21 21:59:49

kamień

Gość

Re: WiTaM

Swego czasu byłam w dość dobrych relacjach z s. nazaretankami, jakiś kontakt mam jeśli chcesz to mogę zapytać jakie mają wymagania. Póki co masz czas na ułożenie spraw, swojego tu i teraz a w odpowiednim czasie, jeśli naprawdę jest to powołanie to nic Cię nie oderwie jeśli zaufasz do końca
Trzymaj się ciepło

 

#4 2014-02-22 09:54:08

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: WiTaM

Witaj Miki, mi też się wydaje, że 16 lat to za mało...Siostry raczej Cię odeślą, będą kazały wrócić po maturze, albo nawet odeślą na studia tak jak mnie, ja chciałam pierwszy raz wstąpić w wieku 17 lat do Elzbietanek, ale kazały na studia...Powołanie jest najważniejsze, ale z doświadczenia wiem, że Sisotry na kształcenie również zwracają uwagę. Ale nie martw się, jeśli to Twoja droga to dasz radę. Tak jak piszę kamień wykorzystaj ten czas jak najowocniej. Trzymaj się...

Offline

 

#5 2014-02-22 13:57:04

wikimiki1609taleja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-19
Posty: 12
Punktów :   

Re: WiTaM

Napewno dam radę i będę szła po swoje a raczej po Boże .
Kamień mogła byś to zrobić zapytać SIostry co i jak i wg
Dziękuje pozdrawiam


ZOSTAWIAJĄC WSZYSTKO DLA BOGA WSZYSTKO ZYSKUJESZ

Offline

 

#6 2014-02-22 15:23:40

kamień

Gość

Re: WiTaM

Wczoraj napisałam maila jeśli ta s. nie odp to zaczerpnę informacji od innej tylko teraz wyjeżdżam więc odpiszę jak wrócę.

 

#7 2014-02-22 19:53:42

wikimiki1609taleja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-19
Posty: 12
Punktów :   

Re: WiTaM

DZIĘKUJE CI KAMIEŃ
Udanego wyjazdu


ZOSTAWIAJĄC WSZYSTKO DLA BOGA WSZYSTKO ZYSKUJESZ

Offline

 

#8 2014-02-22 20:34:03

kamień

Gość

Re: WiTaM

Dziękuję będę pamiętać w modlitwie

 

#9 2014-02-22 21:09:25

 hiacynta

Oazowiczka z powołaniem zakonnym..?

48250746
Zarejestrowany: 2013-08-04
Posty: 79
Punktów :   

Re: WiTaM

niestety musisz poczekać, ja chciałam wstąpić w wieku 14 lat, teraz mam 17 i nadal czekam.. Trzeba ukończyć szkołę średnią/zawodową. A tak w ogóle to witaj


''Powierz Panu swą drogę i zaufaj Mu; On Sam będzie działał!'' Ps37,5

''Wszystkie Dzieła Boże dokonują się powoli i w bólu, ale potem są tym trwalsze i owocują tym wspanialej'' M.Teresa Gerhardinger- założycielka SSND

Offline

 

#10 2014-02-22 22:18:37

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: WiTaM

ja chciałam wstąpić kiedy miałam 13lat, nawet planowałam ucieczkę z domu w tym celu (plany poszły tak daleko, że spakowałam się i wyjechałam, ale trafiłam wtedy na księdza, który przekonał mnie, żebym wróciła ), teraz mam 22 i czekam nadal, bo Bóg różnie układa nasze życie i mimo, że to pragnienie nigdy nie zniknęło, wręcz przeciwnie, nieustannie rośnie i najchętniej wstąpiłabym natychmiast, to muszę czekać... ale w miarę tego czekania zobaczysz, jakie to wyda w tobie owoce, bo choć to czas trudny, to jest naprawdę baaaardzo piękny, to jak narzeczeństwo, wypróbowywanie wierności, wzrastanie w miłości, poznawanie siebie nawzajem - Boga i siebie samej... kiedy przyjdzie odpowiedni moment i już będziesz mogła wstąpić, obejrzysz się wstecz, by spojrzeć na ten czas oczekiwania i podziękujesz Bogu, za każdy dzień tej wielkiej tęsknoty, to ci gwarantuję! Dlatego i teraz dziękuj za ten czas, bo on oznacza, że Bóg chce ci wiele przez to powiedzieć, wiele nauczyć pięknych rzeczy, których nie doświadczysz już w zakonie... Nie śpiesz się bardziej niż On tego chce


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#11 2014-02-23 14:06:26

wikimiki1609taleja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-19
Posty: 12
Punktów :   

Re: WiTaM

No pewnie macie rację , to piękny czas no ale trudny bo rodzina już się do mnie nie odzywa ale nie żałuję . Bowiem Pan zajmuje w domu rodzinnym moje miejsce . On mi pomaga i dlatego szukam tej drogi szybciej

Oddając wszystko Bogu Wszystko Zyskujesz


ZOSTAWIAJĄC WSZYSTKO DLA BOGA WSZYSTKO ZYSKUJESZ

Offline

 

#12 2014-03-16 14:12:42

 Promyk

franciszkanka

Skąd: Orlik
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 89
Punktów :   
WWW

Re: WiTaM

wikimiki1609taleja napisał:

O tym forum dowiedziałam się od koleżanki szczęśliwej Franciszkanki.
Ale czy naprawdę trzeba mieć 18 lat żeby do ich zgromadzenia wstąpić ?

Przyjęcie do zakonu jest normowane przez prawo kanoniczne i własne przepisy zgromadzenia, minimum to 17 lat, ale życie pokazuje, że lepiej poczekać parę lat. Wikimiki...śpiesz się powoli - to dobra rada!

Offline

 

#13 2014-03-16 14:24:00

wikimiki1609taleja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-19
Posty: 12
Punktów :   

Re: WiTaM

Niestety byli tacy co mi mówili śpiesz się powoli . Ja staram się żyć tak , ale nie wychodzi . Mówiłam że Polski nie opuszcze a 2000km stąd muszę uciekać żeby żyć . Bo mam taką rodzinę i już za czasu znałam wyklęta z rodziny . Wszyscy mogą być szczęśliwi tylko nie ja <+bo zakon to już gorsza jestem >+  . Ale jeśli będę musiała czekać to poczekam bo czuje to . Bo robie to nie z własnej woli tyko JeGo


ZOSTAWIAJĄC WSZYSTKO DLA BOGA WSZYSTKO ZYSKUJESZ

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://informacjepolska.pl/ przegrywanie kaset vhs wola przegrywanie kaset vhs studio kopiowania kaset mokotów click for mor