"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2014-05-11 15:40:22

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Test wiary- sprawdź jakim jesteś katolikiem :)

Zamieszczam to jako nowy wątek, ponieważ będzie bardziej widoczne, a myślę, że warto sprawdzić swoją wiedzę katolicką    

http://www.gazetawroclawska.pl/quiz/121 … m,q,t.html

(z Gościa Niedzielnego)


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#2 2014-05-11 17:51:39

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: Test wiary- sprawdź jakim jesteś katolikiem :)

No właśnie WIEDZĘ KATOLICKĄ a nie wiarę,autor pokręcił pojęcia chyba,to trochę tak jakby zadawać mężowi pytania o to co lubi żona żeby sprawdzić jak mocno ją kocha hehe

Myslę,że więcej punktów uzyskałby ateista studiujący religioznawstwo niż niejeden naprawdę wierzący katolik.

Offline

 

#3 2014-05-11 21:09:08

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Test wiary- sprawdź jakim jesteś katolikiem :)

a ja się z tym testem w dużej mierze nie zgadzam, bo jest np. pytanie o to jak często katolik powinien się modlić i jako prawidłowa odpowiedź jest podana "kiedy odczuwa taką potrzebę"... natomiast odpowiedź codziennie jest zła... więc katolik jeśli nie czuje "potrzeby" modlitwy, to ma się modlić raz w roku albo wcale? trochę to chyba nie tak...

Ostatnio edytowany przez siostrzyczka (2014-05-12 20:27:55)


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#4 2014-05-12 16:27:58

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Test wiary- sprawdź jakim jesteś katolikiem :)

siostrzyczka, dokładnie z tym samym się nie zgadzam. Robiłam ten test tak z ciekawości wczoraj, później dałam tacie i źle miałam tę odpowiedź, że codziennie powinno się modlić. Myślę, że im chodziło o to, że katolik to raczej osoba, która czuje potrzebe modlitwy, wtedy by pasowało już bardziej, niż jeśli odniosłoby się to do osoby, która żyje w oddzieleniu od Boga. Spieszę się na wspólnotę, mam nadzieję, ze z sensem napisałam


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#5 2014-05-12 20:56:39

Rita

Gość

Re: Test wiary- sprawdź jakim jesteś katolikiem :)

O, to, to, zgadzam się z Wami dziewczyny. Jestem bardzo krytyczna wobec tego testu, nie wiem, co on ma mierzyć, w dodatku jest sporo nietrafnych ,,poprawnych" odpowiedzi. Trzeba podejść do niego z dużym dystansem

 

#6 2014-05-16 16:44:21

 kamisia

Użytkownik

Skąd: Kościerzyna
Zarejestrowany: 2013-07-24
Posty: 84
Punktów :   

Re: Test wiary- sprawdź jakim jesteś katolikiem :)

Ja też zgadzam się z wami dziewczyny, co do tego pytania o modlitwę. Modlić się trzeba mimo wszystko a nie kiedy czuje się taką potrzebę. Ale mimo wszystko wypadłam słabo. Pozdrawiam wszystkich


Pełnić wolę Pana!

Offline

 

#7 2014-05-17 14:37:25

thin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-19
Posty: 20
Punktów :   

Re: Test wiary- sprawdź jakim jesteś katolikiem :)

Ciekawy temat. I bardzo ciekawe odpowiedzi. Prawdziwie wierzący to nie ten co czyta i zna Biblię tylko ten co jest prawdziwym wierzący. Masło maślane. Nie uważacie? Potem wychodzą takie potworki jak w Warszawie na moście 2 maja br. Parę metrów, a jedzenie kiełbasy jest grzechem, albo nie jest. Przecież pojęcie grzechu to nie jest zabawa dzieci które założą habit. Jeżeli świecenia dają wam prawo rozgrzeszania lub zatrzymywania grzechów musicie być odpowiedzialni za to co piszecie i mówicie. Inaczej stworzycie sektę prowadzącą do schizmy. Bycie w łasce uświęcającej, przystąpienie do komunii świętej nie jest moim pojmowaniem wiary czy pomysłów na interpretację Biblii, ale postępowaniem według reguł, które trzeba znać. Czyli rachunek sumienia, spowiedź, akt skruchy, żalu za grzechy, odpuszczenie grzechu i dopiero przyjęcie komunii świętej. Jeżeli tego nie wiecie to wasza wiara jest pusta, a nie prawdziwa. Więc nie piszcie proszę, że nieznajomość Biblii, ustaleń soborów i słów Pana Boga czyni z was osoby prawdziwie wierzące bo to z wiarą nie ma nic wspólnego. Potem mamy takie obrazki, że księża dowolnie interpretują pismo święte wg swoich pomysłów i prowadzą wiernych do grzechu i buntu przeciw kościołowi. Przygotowanie się do bierzmowania jest zakończone egzaminem, może nie tak surowym jak to jest w innych kościołach chrześcijańskich np. u Ewangelików. Ale egzamin musi być. Nie po to na każdym nabożeństwie ksiądz czyta pismo święte byśmy spali. Tylko po to byśmy się zastanawiali nad treścią Biblii i czy nasze życie jest z nim w zgodzie. Przepraszam za "kazanie" ale nie chcę by moi bracia w wierze w kościół powszechny nie szczycili się wyłącznie, że uczestniczą w fajnych imprezach, zlotach, wycieczkach, festiwalach, spotkaniach, a nie znali Biblii

Offline

 

#8 2014-05-17 23:08:24

Rita

Gość

Re: Test wiary- sprawdź jakim jesteś katolikiem :)

Ale nikt nie napisał, że znajomość Pisma Świętego, nauczania Kościoła jest zła! Wręcz przeciwnie, ja odbieram wypowiedzi jako właśnie związane ochroną wiary. Czepiliśmy się tego pytania ,,Jak często powinien modlić się katolik?" ponieważ test wskazuje jako odpowiedź poprawną ,,wtedy, kiedy czuje taką potrzebę". Czyli, jeśli czuję potrzebę pomodlenia się raz do roku, to wszystko jest w porządku? Osobiście zaznaczyłam, ze codziennie (czyli wg testu odpowiedź błędną). Nie chodzi o nasze prywatne odczucia związane z wiarą, tylko o rzetelność i trafność tego testu.
Osobiście zgadzam się z tym co napisałeś/aś. Wydaje mi się, że po prostu w dotychczasowych odpowiedziach chodzi przede wszystkim o metodologię, sformułowania pytań i odpowiedzi oraz brak informacji, kto te pytania układał.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Niedrogie szamba betonowe Miasteczko Śląskie hotelstayfinder Lodging Desenzano del Garda Accommodatie Fernandina Beach HĂ´tels Blackheath