"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2014-06-13 22:38:49

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

świadectwa z Lednicy

Kto był- dzielmy się

Świadectwo ogólne po 9 latach Lednicy

Po 2 latach przerwy przez pracę w Hiszpanii powróciłam znów nad Lednicę. To był mój 9 raz.
Chciałabym się podzielić z Wami świadectwem z Lednicy, która wychowała mnie na drodze wiary.
Gdy byłam 1-wszy raz w 2004r. dostawaliśmy pierścień z wyrytą ewangelią wg św. Jana 21,17 kiedy Jezus pyta Szymona Piotra: Czy kochasz Mnie? a on odpowiada: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Jezus wtedy zapytał o to także mnie.
Od 1-wszej Lednicy minęło kilka lat i teraz widzę, że ten czas był czasem kształtowania mojej wierności Bogu, bo kochać Jezusa, to szukać Go, poznawać i iść za Nim. Pamiętam do tej pory słowa św.Jana Pawła II, które wtedy do nas powiedział: "Nie bójcie się powiedzieć Chrystusowi "TAK", choć to miłość wymagająca, ale nie bójcie się kochać Chrystusa, On 1-wszy nas umiłował do końca".
Lednica rozpalała moją wiarę, motywowała do szukania Jezusa, poprzez rekolekcje, formację we wspólnocie, Przystanek Jezus itd.
W tym roku szykowałam się na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego ze wspólnotą, nie brałam Lednicy pod uwagę, aż niechcąco zerknęłam na zdjęcie i opis tegorocznego spotkania, bo ktoś akurat wrzucił na fb jak włączylam komputer, no i jakby strzała pragnienia przeszyła moje serce, to było coraz silniejsze.
Teraz wiem dlaczego miałam tam być . W tym roku Lednica miała 18-tkę, dostawaliśmy lednickie dowody osobiste jako symbol dojrzałości wiary i pierścień z napisem: "W Tobie mam upodobanie" symbolizujący przynależność do Boga Ojca. Także o 15.00 podczas Koronki do MB przed Najśw.Sakramentem zdjęłam stary pierścień, a założyłam nowy- pierścień zaślubin z Panem Jezusem, gdzie odp. Mu "TAK" na pytanie, które otrzymałam podczas modlitwy Pismem św. (Pwt 30,20) czy wybieram drogę z Nim, miłując Pana Boga, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego, bo to jest to życie w błogosławieństwie.

Tegoroczna Lednica

Jeszcze chciałabym się podzielić tym, jak ważne są pragnienia, które rodzą się w naszych sercach.
Wiedziałam tylko, że chcę jechać, szukałam w Gorzowie, ale nie było akurat z tych parafii wyjazdu więc ostatnia opcja- pociąg. Zapisałam się indywidualnie, z sekretariatu Lednicy udzielili mi informacji, także już wszystko wiedziałam. Jak już miałam wszystko załatwione, dowiedziałam się od koleżanki, że jest wyjazd z 1 parafii w Gorzowie, gdzie nie szukałam, ale kierowałam się myślą, że Pan Bóg jest tam, gdzie porządek, więc skoro już wiem co i jak, nie będę kombinować. Jak jechałam razem z koleżanką do Gorzowa- ona na wyjazd autobusem, a ja dalej pociągiem, to miałam myśli czy ja dobrze rozeznałam, bo oni będą na polu po 10.00, a ja o 11.08 w Lednogórze, a jeszcze ok. 8km pieszo, ale odrzuciłam te myśli, bo przypomniało mi się, że św. Franciszek często przestrzegał przed zmianą zdania.
W Poznaniu dołączyła do mnie dziewczyna, która też jechała sama, także 8km szybko nam zleciało
Na miejscu okazało się, że Gorzów miał awarię i jeszcze jest w trasie, czyli to, że jechałam pociągiem to był najlepszy wybór, a z powrotem dzięki Panu Bogu, który posłużył się koleżanką wróciłam z Gorzowem, a nawet Agatę (poznaną w pociągu) nasz kierowca podwiózł do Poznania.
Wniosek: Jeśli czujesz dobre pragnienie w sercu- idź za nim i nie martw się o nic. Zaufaj Temu, który rozpala Twoje serce. Ty tylko zrób krok, a On zajmie się resztą. Ta Lednica nauczyła nas tego, bo dzięki Bogu nie musiałyśmy iść pieszo w nocy, czekać na pociąg i zasnąć w nim, bo do domu daleko.

To był czas łask:
-podczas spowiedzi św.- namaszczenie olejem mocy i radości pobłogosławionym przez Papieża Franciszka
-1-wszy raz szłam w procesji Lednickiej
-spotkanie "Barki- pomocy powołaniowej"-  było wspaniale!
-Msza św.
-odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
-poświęcenie pierścieni
-Adoracja NS, pokój serca i ta cisza... Ten, dla Którego jesteśmy, jest pośród nas
-Wybór Chrystusa
i wiele innych rzeczy.
O 24.45- przejście przez Rybę i wyjście do autobusu.

Bogu niech będą dzięki!!!

A teraz w niedzielę czeka mnie zadanie, opowiedzieć o Lednicy zamiast kazania na Mszy św. młodzieżowej.
Proszę, pomódlcie się za mnie, by to, co powiem trafiło do ludzkich serc i zachęciło młodych na kolejne spotkanie, być może już z mojej parafii


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#2 2014-06-14 10:15:12

 kamisia

Użytkownik

Skąd: Kościerzyna
Zarejestrowany: 2013-07-24
Posty: 84
Punktów :   

Re: świadectwa z Lednicy

Kaśka jestem z Tobą,
a tak przy okazji Ty nic nie musiałabyś mówić wystarczą twoje oczy, uśmiech i postawa - to przemawia.
A modlitwę masz załatwioną.
Pozdrawiam


Pełnić wolę Pana!

Offline

 

#3 2014-06-14 10:37:50

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: świadectwa z Lednicy

kamisia, ale mnie rozśmieszyłaś, dzięki i oczywiście dzięki za modlitwę, to bardzo ważne, bo wczoraj rozmawiałam z księdzem i pytałam ile to ma trwać, pow.że ok.15min nawet do 30 może być, wolę 1wszą wersję Kilka razy mówiłam świadectwa, ale to będzie moje 1wsze kazanie


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#4 2014-06-14 13:38:35

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: świadectwa z Lednicy

Kasiu niech Duch Swiety Cie prowadzi.No i daj znac jak Ci poszlo


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#5 2014-06-15 20:23:30

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: świadectwa z Lednicy

Już po wszystkim Kiedy stanęłam przy mikrofonie, Pan Jezus zabrał cały strach, mówiłam na luzie, a koleżanki ze wspólnoty powiedziały, że mówiłam same najważniejsze rzeczy a na koniec poprowadziłam młodych do modlitwy wyboru Chrystusa. Bardzo ciągnie mnie do takiego przemawiania, zupełne przeciwieństwo do tego, co było kiedyś, a najlepsze, że Pan daje moc i siłę, zabiera to, co przeszkadzałoby w mówieniu. Chwała Panu!


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#6 2014-06-16 00:40:58

 biedronka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-13
Posty: 9
Punktów :   

Re: świadectwa z Lednicy

Kasiu, chcialam podziekować za Twoje świadectwo o Lednicy teraz wiem, że w przyszlym roku muszę tam pojechać właśnie z powodu obaw, że będe musiala jechać tam sama zrezygnowałam ale dobrze ze sa takie osoby jak Ty ktore pokazuja swoja historia i wlasna odwaga ze warto zaufac Panu, u mnie jak widac z tym zaufaniem różnie bywa

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.berlin-hotel.pl Hôtels Canada 酒店 新西兰