Gość
http://www.siostrymisyjne.opoka.net.pl/zycie.htm
Ka¿dy z nas ma byæ misjonarzem tam gdzie ¿yje, niektórych jednak Pan powo³uje by zostawiæ wszystko i g³osiæ Ewangeliê a¿ po krañce ¶wiata. "Nie mo¿emy byæ spokojni gdy tylu ludzi nie zna Chrystusa"
hmm a mo¿e by siê jakie¶ zdjecia znalaz³y... ?
Offline
Gość
To tylko kilka zdjêæ resztê mo¿na znale¼æ na stronce:
http://www.siostrymisyjne.opoka.net.pl/zycie.htm
Gość
Widzê tu moj± serdeczn± znajom± s. Magdalenê
Gość
Siostry S³u¿ebnice Ducha ¦wiêtego w ¶wiecie
"Jeste¶my misjonarkami, a powo³aniem siostry misyjnej jest ofiarowanie siebie dla chwa³y Bo¿ej i zbawienia dusz nie¶miertelnych".
S³owa te b³. Maria Helena Stollenwerk napisa³a w li¶cie do sióstr 02.02.1896 roku. 100 lat temu... Chyba jednak nikogo nie dziwi ich aktualno¶æ. To, w czym jest mi³o¶æ, nigdy nie przeminie...
Dzi¶ Zgromadzenie Misyjne S³u¿ebnic Ducha ¦wiêtego posiada swoje placówki w 44 krajach ¶wiatana wszystkich kontynentach. Pierwsze misjonarki, ¿egnane jeszcze przez swoj± pierwsz± prze³o¿on± - Matkê Mariê, wyruszy³y do Argentyny 6 lat po za³o¿eniu Zgromadzenia, ju¿ w roku 1895. Niebawem nast±pi³o podjêcie pracy w Togo, na Nowej Gwinei, w USA, w Brazylii, Chinach, Japonii, Mozambiku i na Filipinach.
Siostry na równi z pierwszymi misjonarzami do¶wiadcza³y trudów, które towarzyszy³y pocz±tkom pracy misyjnej, uczestniczy³y w zak³adaniu wspólnot chrze¶cijañskich. Wypracowa³y podstawy, na których opiera siê nowoczesna praca duszpasterska w krajach rozwijaj±cych siê. Dzia³alno¶æ sióstr by³a od samego pocz±tku tak ró¿norodna jak ¿ycie. Obejmowa³a szkolnictwo na wszystkich szczeblach- od przedszkoli do uniwersytetów; s³u¿bê zdrowia: przychodnie, kliniki, szpitale, o¶rodki zdrowia w buszu; przyuczanie do prowadzenia domu, pielêgnacja dzieci... Dzisiaj dosz³a praca we wspólnotach pozbawionych kap³ana, rekolekcje, dzielenie ¿ycia z najbiedniejszymi, leprozoria, chorzy na AIDS, narkomani, obozy dla uchod¼ców.
Czas I i II wojny ¶wiatowej by³ dla Zgromadzenia czasem próby. Misjonarki zosta³y wydalone z Afryki, wiele zginê³o na Nowej Gwinei, Indonezji. W latach 50-tych, w wyniku decyzji komunistycznego rz±du Chin ponad 200 misjonarek musia³o opu¶ciæ ten kraj. Modlimy siê za wstawiennictwem b³. Marii Heleny o ³askê powrotu na t± udrêczon± ziemiê.
Oprócz wspomnianych ju¿ krajów S³u¿ebnice Ducha ¦wiêtego ¿yj± swym charyzmatem:
- w Europie, oprócz Holandii, gdzie znajduje siê Dom Macierzysty, powsta³y dziêki inicjatywie ¶w. Arnolda Janssena (Za³o¿yciela Zgromadzenia S³owa Bo¿ego - Ksiê¿y Werbistów): we W³oszech, Austrii, Niemczech, Anglii, Irlandii, Szwajcarii, Hiszpanii, Portugalii, Ukrainie, Rosji, S³owacji, Repubice Czeskiej, Rumunii, Mo³dawii i oczywi¶cie w Polsce (od roku 1921),
- w Afryce: powróci³y¶my w ostatnich latach do Togo, Mozambiku; pracujemy ponadto w Bostwanie, Ghanie, Angoli, Zambii, Etiopii, Beninie i Republice Po³udniowej Afryce;
- w Ameryce £aciñskiej s³u¿ymy w Argentynie, Boliwii, Brazylii, Chile, Paragwaju, Meksyku i na Kubie, w USA, a tak¿e w ma³ych wyspiarskich krajach jak Antigua i Barbuda oraz St. Kitts.
- w Azjii: siostry s± obecne w takich krajach jak: Indie, Indonezja, Timor Loro Sae, Japonia, Korea, Filipiny, Tajwan;
- w Oeanii: Australia; Papua Nowa Gwinea;
W sumie ok. 4000 sióstr pragnie w bardzo konkretny sposób pomagaæ ludziom, zw³aszcza tym biednym i nieewangelizowanym. By ¦wiêty, Trójjedyny Bóg by³ znany, mi³owany i uwielbiany...
Dziêki ¶lubowanemu pos³uszeñstwu pozostawiamy Panu wolno¶æ kierowania naszym ¿yciem.
Konsekrowana czysto¶æ, dziêki której zosta³y¶my wezwane do mi³o¶ci ca³kowitej i definitywnej, uwalnia nasze serca dla spraw Pana i Jego Królestwa. Ewangeliczne ubóstwo czyni z nas pielgrzymów poszukuj±cych jedynego Skarbu...
"Ka¿da siostra musi byæ gotowa do takiej pracy misyjnej, do jakiej zostanie przeznaczona, mimo ¿e wymaga to rezygnacji z ojczyzny, ojczystego jêzyka i rodzimej kultury. Ta gotowo¶æ jest istotn± cech± naszego misyjnego powo³ania" (Konst 104).
W Polsce mamy 10 placówek, gdzie anga¿ujemy siê w prac± katechetyczn±, rekolekcyjn±, charytatywn±. ¦wiadome swego misyjnego powo³ania, wykonujemy wszelkie pos³ugi przy parafiach i w klasztorze.
Dziewczêta, które chc± odpowiedzieæ na wezwanie Pana ¿niwa, rozpoczynaj± pierwszy etap ¿ycia zakonnego, tzw. postulat, trwaj±cy 10 miesiêcy, w Raciborzu. W Sulejówku ko³o Warszawy mie¶ci siê dom nowicjatu, gdzie nowicjuszki przez 2 lata poznaj±, jak wielka jest Bo¿a mi³o¶æ, dla której rezygnuje siê ze szczê¶cia rodzinnego, dóbr w³asnych i swoich planów.
Po tym okresie przygotowania siostra sk³ada pierwsze ¶luby zakonne, poprzez które wi±¿e siê ze Zgromadzeniem na okres roku. Nastêpnie co roku, przez 6 lat, odnawia swoje przymierze z Bogiem, które Ko¶ció³ potwierdza ostatecznie przyjêciem ¶lubów wieczystych. Na rêku siostry pojawia siê wówczas obr±czka z symbolem Ducha ¦wiêtego... Ona za¶ od tej pory ca³kowicie i na zawsze oddana s³u¿bie misyjnej, realizuje dalej swoje powo³anie w kraju lub za granic±.
Z mi³o¶ci do Jezusa pragnie jechaæ na krañce ¶wiata, ale równie¿ z tej samej przyczyny zgodzi siê pozostaæ w Polsce, wszêdzie bowiem jedni s³owem, a wszyscy g³osem serca mówi±: "Daj mi piæ wody ¿ywej...".
Dominika Jasiñska SSpS
Gość
http://www.siostrymisyjne.eopolszczyzna … ex.php/rek
Rekolekcje zwane "Tygodniem" trwaj± 6 dni i s± przeznaczone dla dziewcz±t, które s± na etapie wyboru ju¿ konkretnego Zgromadzenia zakonnego. Uczestnictwo w nich nie jest zobowi±zuj±ce do wst±pienia do naszego Zgromadzenia, ale jest wymagane, gdy kto¶ tak± decyzjê podejmuje. Podczas "Tygodnia" uczestniczy siê w pe³ni w ¿yciu sióstr (modlitwa, praca) a oprócz tego ka¿dego dnia poprzez wprowadzenia do Medytacji i sam± ju¿ Medytacjê prze¿ywa siê S³owo Bo¿e. Jest mo¿liwo¶æ rozmów indywidualnych, które mog± pomóc w rozeznaniu Woli Bo¿ej. Dla dziewcz±t, które s± dopiero na etapie rozeznawania swojej drogi ¿yciowej, proponowane s± krótsze - 2 dniowe skupienia o podobnym charakterze. Terminy i szczegó³y rekolekcji lub skupieñ mo¿na omówiæ indywidualnie. Adres siostry, która s³u¿y pomoc±, podany te¿ na stronie internetowej Zgromadzenia to slawka.s@interia.pl
Pozdrawiam img/smilies/smile
Ostatnio edytowany przez storczyk45 (2011-03-18 14:57:37)
Gość
Lusi napisał:
Pierwsza z lewej s. Domnika, uczy³a mnie religii:D. Znam kilka sióstr z Sulejówka, super s±
Użytkownik
Ma³a korekta adresu naszej strony. Od roku jest ju¿ nowa: siostrymisyjne.pl
Zapraszam równie¿ do Facebooka s± dwa konkuruj±ce ze sob± adresy:) sióstr w Sulejówku i w Raciborzu. Oto one: Siostry Misyjne Sulejówek i Zgromadzenie Misyjne
Owocnej lektury
Offline
Użytkownik
Pierwsze ¶luby u Sióstr Misyjnych
zapraszam do zobaczenia fotografii z tej uroczysto¶ci
www.facebook.com/profile.php?id=1000077 … nref=story
i oczywi¶cie modlitwy wdziêczno¶ci za 5 nowych misjonarek
Offline
Czy dobrze sie doliczylam jest 8 nowicjuszek?piekne swiadectwo bycia dla Jezusa
Offline