"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-08-04 21:56:26

Lusi

Gość

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego

http://www.siostrymisyjne.opoka.net.pl/zycie.htm

Każdy z nas ma być misjonarzem tam gdzie żyje, niektórych jednak Pan powołuje by zostawić wszystko i głosić Ewangelię aż po krańce świata. "Nie możemy być spokojni gdy tylu ludzi nie zna Chrystusa"

 

#2 2009-08-05 13:46:06

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego

hmm a może by się jakieś zdjecia znalazły... ?


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#3 2009-08-05 15:55:43

Lusi

Gość

Re: Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego

http://www.siostrymisyjne.opoka.net.pl/misje55.jpg

http://www.siostrymisyjne.opoka.net.pl/nowi25.jpg
http://www.siostrymisyjne.opoka.net.pl/misje67.jpg
http://www.siostrymisyjne.opoka.net.pl/praca67.jpg

To tylko kilka zdjęć resztę można znaleźć na stronce:
http://www.siostrymisyjne.opoka.net.pl/zycie.htm

 

#4 2009-08-06 16:20:25

Helena

Gość

Re: Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego

Widzę tu moją serdeczną znajomą s. Magdalenę

 

#5 2009-09-06 21:24:19

Lusi

Gość

Re: Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego

Siostry Służebnice Ducha Świętego w świecie       "Jesteśmy misjonarkami, a powołaniem siostry misyjnej jest ofiarowanie siebie dla chwały Bożej i zbawienia dusz nieśmiertelnych".

       Słowa te bł. Maria Helena Stollenwerk napisała w liście do sióstr 02.02.1896 roku. 100 lat temu... Chyba jednak nikogo nie dziwi ich aktualność. To, w czym jest miłość, nigdy nie przeminie...

       Dziś Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego posiada swoje placówki w 44 krajach światana wszystkich kontynentach. Pierwsze misjonarki, żegnane jeszcze przez swoją pierwszą przełożoną - Matkę Marię, wyruszyły do Argentyny 6 lat po założeniu Zgromadzenia, już w roku 1895. Niebawem nastąpiło podjęcie pracy w Togo, na Nowej Gwinei, w USA, w Brazylii, Chinach, Japonii, Mozambiku i na Filipinach.

       Siostry na równi z pierwszymi misjonarzami doświadczały trudów, które towarzyszyły początkom pracy misyjnej, uczestniczyły w zakładaniu wspólnot chrześcijańskich. Wypracowały podstawy, na których opiera się nowoczesna praca duszpasterska w krajach rozwijających się. Działalność sióstr była od samego początku tak różnorodna jak życie. Obejmowała szkolnictwo na wszystkich szczeblach- od przedszkoli do uniwersytetów; służbę zdrowia: przychodnie, kliniki, szpitale, ośrodki zdrowia w buszu; przyuczanie do prowadzenia domu, pielęgnacja dzieci... Dzisiaj doszła praca we wspólnotach pozbawionych kapłana, rekolekcje, dzielenie życia z najbiedniejszymi, leprozoria, chorzy na AIDS, narkomani, obozy dla uchodźców.

       Czas I i II wojny światowej był dla Zgromadzenia czasem próby. Misjonarki zostały wydalone z Afryki, wiele zginęło na Nowej Gwinei, Indonezji. W latach 50-tych, w wyniku decyzji komunistycznego rządu Chin ponad 200 misjonarek musiało opuścić ten kraj. Modlimy się za wstawiennictwem bł. Marii Heleny o łaskę powrotu na tą udręczoną ziemię.

       Oprócz wspomnianych już krajów Służebnice Ducha Świętego żyją swym charyzmatem:
- w Europie, oprócz Holandii, gdzie znajduje się Dom Macierzysty, powstały dzięki inicjatywie św. Arnolda Janssena (Założyciela Zgromadzenia Słowa Bożego - Księży Werbistów): we Włoszech, Austrii, Niemczech, Anglii, Irlandii, Szwajcarii, Hiszpanii, Portugalii, Ukrainie, Rosji, Słowacji, Repubice Czeskiej, Rumunii, Mołdawii i oczywiście w Polsce (od roku 1921),
- w Afryce: powróciłyśmy w ostatnich latach do Togo, Mozambiku; pracujemy ponadto w Bostwanie, Ghanie, Angoli, Zambii, Etiopii, Beninie i Republice Południowej Afryce;
- w Ameryce Łacińskiej służymy w Argentynie, Boliwii, Brazylii, Chile, Paragwaju, Meksyku i na Kubie, w USA, a także w małych wyspiarskich krajach jak Antigua i Barbuda oraz St. Kitts.
- w Azjii: siostry są obecne w takich krajach jak: Indie, Indonezja, Timor Loro Sae, Japonia, Korea, Filipiny, Tajwan;
- w Oeanii: Australia; Papua Nowa Gwinea;

       W sumie ok. 4000 sióstr pragnie w bardzo konkretny sposób pomagać ludziom, zwłaszcza tym biednym i nieewangelizowanym. By Święty, Trójjedyny Bóg był znany, miłowany i uwielbiany...       Dzięki ślubowanemu posłuszeństwu pozostawiamy Panu wolność kierowania naszym życiem.

       Konsekrowana czystość, dzięki której zostałyśmy wezwane do miłości całkowitej i definitywnej, uwalnia nasze serca dla spraw Pana i Jego Królestwa. Ewangeliczne ubóstwo czyni z nas pielgrzymów poszukujących jedynego Skarbu...

       "Każda siostra musi być gotowa do takiej pracy misyjnej, do jakiej zostanie przeznaczona, mimo że wymaga to rezygnacji z ojczyzny, ojczystego języka i rodzimej kultury. Ta gotowość jest istotną cechą naszego misyjnego powołania" (Konst 104).

       W Polsce mamy 10 placówek, gdzie angażujemy się w pracą katechetyczną, rekolekcyjną, charytatywną. Świadome swego misyjnego powołania, wykonujemy wszelkie posługi przy parafiach i w klasztorze.

       Dziewczęta, które chcą odpowiedzieć na wezwanie Pana żniwa, rozpoczynają pierwszy etap życia zakonnego, tzw. postulat, trwający 10 miesięcy, w Raciborzu. W Sulejówku koło Warszawy mieści się dom nowicjatu, gdzie nowicjuszki przez 2 lata poznają, jak wielka jest Boża miłość, dla której rezygnuje się ze szczęścia rodzinnego, dóbr własnych i swoich planów.

       Po tym okresie przygotowania siostra składa pierwsze śluby zakonne, poprzez które wiąże się ze Zgromadzeniem na okres roku. Następnie co roku, przez 6 lat, odnawia swoje przymierze z Bogiem, które Kościół potwierdza ostatecznie przyjęciem ślubów wieczystych. Na ręku siostry pojawia się wówczas obrączka z symbolem Ducha Świętego... Ona zaś od tej pory całkowicie i na zawsze oddana służbie misyjnej, realizuje dalej swoje powołanie w kraju lub za granicą.

       Z miłości do Jezusa pragnie jechać na krańce świata, ale również z tej samej przyczyny zgodzi się pozostać w Polsce, wszędzie bowiem jedni słowem, a wszyscy głosem serca mówią: "Daj mi pić wody żywej...".

Dominika Jasińska SSpS

 

#6 2011-03-18 15:55:37

storczyk45

Gość

Re: Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego

http://www.siostrymisyjne.eopolszczyzna … ex.php/rek

Rekolekcje zwane "Tygodniem" trwają 6 dni i są przeznaczone dla dziewcząt, które są na etapie wyboru już konkretnego Zgromadzenia zakonnego. Uczestnictwo w nich nie jest zobowiązujące do wstąpienia do naszego Zgromadzenia, ale jest wymagane, gdy ktoś taką decyzję podejmuje. Podczas "Tygodnia" uczestniczy się w pełni w życiu sióstr (modlitwa, praca) a oprócz tego każdego dnia poprzez wprowadzenia do Medytacji i samą już Medytację przeżywa się Słowo Boże. Jest możliwość rozmów indywidualnych, które mogą pomóc w rozeznaniu Woli Bożej. Dla dziewcząt, które są dopiero na etapie rozeznawania swojej drogi życiowej, proponowane są krótsze - 2 dniowe skupienia o podobnym charakterze. Terminy i szczegóły rekolekcji lub skupień można omówić indywidualnie. Adres siostry, która służy pomocą, podany też na stronie internetowej Zgromadzenia  to  slawka.s@interia.pl
Pozdrawiam  img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez storczyk45 (2011-03-18 15:57:37)

 

#7 2011-08-02 21:54:38

carmel

Gość

Re: Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego

Pierwsza z lewej s. Domnika, uczyła mnie religii:D. Znam kilka sióstr z Sulejówka, super są:D

 

#8 2015-01-31 20:44:40

 misjonarka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-05
Posty: 9
Punktów :   
WWW

Re: Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego

Mała korekta adresu naszej strony. Od roku jest już nowa: siostrymisyjne.pl
Zapraszam również do Facebooka są dwa konkurujące ze sobą adresy:) sióstr w Sulejówku i w Raciborzu. Oto one: Siostry Misyjne Sulejówek   i      Zgromadzenie Misyjne
Owocnej lektury

Offline

 

#9 2015-07-08 08:28:33

 misjonarka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-05
Posty: 9
Punktów :   
WWW

Re: Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego

Pierwsze śluby u Sióstr Misyjnych
zapraszam do zobaczenia fotografii z tej uroczystości
www.facebook.com/profile.php?id=1000077 … nref=story
i oczywiście modlitwy wdzięczności za 5 nowych misjonarek

Offline

 

#10 2015-07-09 17:14:05

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego

Czy dobrze sie doliczylam jest 8 nowicjuszek?piekne swiadectwo bycia dla Jezusa


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Kontakt https://es.ehotelsreviews.com