"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2016-07-07 14:15:17

karollo99

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-07-07
Posty: 1
Punktów :   

powołanie brackie

Witam wszystkich serdecznie !! Mam pytanie jak w tytule powołanie brackie a mianowicie jak ono wygląda czym się taki brat zajmuje (wśród wielu księży istnieje opinia że to służący ojców ) jakie ma obowiązki ogólnie jaka jest jego misja chodzi mi tu szczególnie o paulinów (OSPPE)??

Offline

 

#2 2016-07-07 16:36:16

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: powołanie brackie

O paulinach niewiele wiem, ale mogę napisać o redemptorystach
Jeśli chodzi o powołanie brackie u redemptorystów, to taki brat zakonny też jest misjonarzem, mimo że nie głosi Słowa Bożego wprost. Brat zakonny po przejściu formacji (rok postulatu, rok nowicjatu i 4 lata junioratu) zostaje posłany do jednego z domów Zgromadzenia. Tam może pełnić różne posługi: może być ekonomem, zakrystianinem, pracować w wydawnictwie/drukarni, na furcie, opiekuje się chorymi. Ja nie uważam, że brat zakonny jest służącym ojców. On służy wszystkim potrzebującym. Bardzo często różni ludzie zwierzają się takiemu bratu ze swoich problemów. Znam brata zakonnego, który pracuje w zakrystii. Zna on wszystkich parafian. Ludzie, którzy do niego przychodzą, mogą być pewni, że otrzymają pomoc. Często przekazuje samotnym, starszym osobom posiłki, szczególnie w okresie świąt. Dla mnie to jest piękne świadectwo i wspaniały przykład posługi brackiej.


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
HĂ´tels Padrón