"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2009-01-28 20:48:29

Caritas

Gość

Re: Książki dla ducha

"Oskar i Pani Róża" oraz nieśmiertelny "Mały Książę"

 

#22 2009-02-27 22:31:10

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Książki dla ducha

Ja polecam: Dzieje duszy św.Tereski od Dzieciątka Jezus


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#23 2009-02-28 09:56:48

piotrk

Gość

Re: Książki dla ducha

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ostatnio edytowany przez piotrk (2009-02-28 09:57:28)

 

#24 2009-02-28 11:35:32

Vera

Gość

Re: Książki dla ducha

A ja plecam "Oblicza Kontemplacji" s.Jadwigi Stabińskiej ostatnio czytałam i zrobiła na mnie kolosalne wrażenie ,mnóstwo informacji o duchowości i życiu sióstr z zakonów kontemplacyjnych. Oraz "Piękno Karmelu" siostry z Zakopiańskiego karmelu,posiadam w formie e-booka i mogę udostępnić.

Ostatnio edytowany przez Vera (2009-02-28 11:40:37)

 

#25 2009-02-28 18:19:54

Caritas

Gość

Re: Książki dla ducha

to ja poproszę na mejla, jeśli dasz radę... (harcerka11@wp.pl)

 

#26 2009-03-26 17:23:56

Meredith

Gość

Re: Książki dla ducha

Polecam:
-"Zraniony Pasterz"
-"Dzieje Duszy"
-"Dzienniczek"
-"E-mail od Pana Boga do nastolatka"
-"Pójdź, bądź moim światłem"
-"Życie po życiu"
-"Zaślubiny z samotnością"

 

#27 2009-03-26 21:39:29

Łucja

Gość

Re: Książki dla ducha

-"Kto to taki?" Bronisław Kant (kim jest siostra zakonna, kim ksiądz? mówi dużo o powołaniu człowieka na tę drogę... według mnie świetna książka:) )
-"Dzienniczek" też, choć wiem, że nie każdy daje radę przeczytać tę książkę... mi też chwilami było ciężko, ale jak już kończyłam to żałowałam, że już...
-"Modlitwa i czyn" Michel Quoist
-"Anioł Radości" Marek Dziewiecki

a i jeszcze zapomniałam "Ślady na piasku"  Margaret Fishback Powers - myślę, że znane jest opowiadanie ale warto zajrzeć do całości...

Ostatnio edytowany przez Łucja (2009-03-26 21:44:33)

 

#28 2009-03-27 13:12:42

Caritas

Gość

Re: Książki dla ducha

Łucja napisał:

-"Kto to taki?" Bronisław Kant (kim jest siostra zakonna, kim ksiądz? mówi dużo o powołaniu człowieka na tę drogę... według mnie świetna książka:) )

książka jest genialnie napisana... pamiętam taki cytat:
"-Ja już jurka zięciem nazywam, a ty mi znowu z zakonem wyjeżdżasz?
-Nie wyjeżdżam mamo z zakonem ale do zakonu..."


albo historia o "nabitym" powołaniu x2...

mam nawet chwilowo w domu tą książkę, pożyczoną od sióstr z parafii

 

#29 2009-03-27 14:42:06

Łucja

Gość

Re: Książki dla ducha

mi się też podoba historia z panem sołtysem - ojcem, który nie chciał się zgodzić na powołanie sowjej córki - proboszcz, który z nim rozmawiał ma genialne podejście to tak 'na zachętę' do przeczytania książki dla tych, którzy nie znają
ja przeszukałam cały internet chyba, żeby ją znaleźć... i za którymś razem udało mi się kupić na allegro stare wydanie z roku 1984

żeby nie było, że całkiem offtop, to przypomniała mi się jeszcze książka Marka Dziewieckiego "Pamiętnik Perełki"

 

#30 2009-03-31 10:00:32

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Książki dla ducha

jest jeszce fajna książka taka "Na czacie z Panem Bogiem" (chociaż mogłam przekręcić trochę tytuł )


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#31 2009-04-04 16:45:38

Caritas

Gość

Re: Książki dla ducha

Łucja napisał:

mi się też podoba historia z panem sołtysem - ojcem, który nie chciał się zgodzić na powołanie sowjej córki - proboszcz, który z nim rozmawiał ma genialne podejście to tak 'na zachętę' do przeczytania książki dla tych, którzy nie znają
ja przeszukałam cały internet chyba, żeby ją znaleźć... i za którymś razem udało mi się kupić na allegro stare wydanie z roku 1984

żeby nie było, że całkiem offtop, to przypomniała mi się jeszcze książka Marka Dziewieckiego "Pamiętnik Perełki"

no to chyba mamy takie samo wydanie..
a historia z tym, jak chłopak z konieczności trafił do szkoły przygotowującej do przyjęcia do zgromadzenia i potem "dla żartu" napisał podanie o przyjęcie i został przyjęty (miał przezwisko "Heretyk" a przyjaźnił się z "Probolem", którego po latach spotkał w otoczeniu rodziny... )

i sam koniec... "Jak cudnie pachną jaśminy..."

 

#32 2009-04-04 21:46:20

Łucja

Gość

Re: Książki dla ducha

jednym słowem, historii ciekawych dużo i trzeba przeczytać

 

#33 2009-05-20 13:36:26

Elcia

Gość

Re: Książki dla ducha

A ja bym chciała polecić książki Rafała Szymkowiaka OFM Cap np. "Ale faza! Życie pod napięciem" Świetna książka i świtny człowiek Warto przeczytać lub "Spowiedź jest spoko"

 

#34 2009-05-20 15:13:33

Rita

Gość

Re: Książki dla ducha

a ja dziś dostałam bardzo ciekawą książkę- ,,Beskidzkie rekolekcje" Wandy Półtawskiej. Nie przeczytałam jej jeszcze, tylko tak przekartkowałam, ale już widzę, że to będzie wspaniała książka

 

#35 2009-05-20 15:55:28

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Książki dla ducha

Rita napisał:

a ja dziś dostałam bardzo ciekawą książkę- ,,Beskidzkie rekolekcje" Wandy Półtawskiej. Nie przeczytałam jej jeszcze, tylko tak przekartkowałam, ale już widzę, że to będzie wspaniała książka

No też o tej książce duzo słyszałam podobno bardzo fajna i naprawde warta polecenia dlatego zamierzam sobie też ją kupic..


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#36 2009-06-05 22:29:49

Meredith

Gość

Re: Książki dla ducha

To ja dorzucę jeszcze:
~ "Jak ogień, który pali" Ks. Jan Krajczyński
~ "Dar bycia sobą" David G. Benner

 

#37 2009-08-07 17:32:01

Łucja

Gość

Re: Książki dla ducha

"Dziurawy kajak i Boże Miłosierdzie" - Jan Grzegorczyk
o Siostrach Jezusa Miłosiernego, powstawaniu ich zgromadzenia, o obrazie 'Jezu, ufam Tobie', jego historii, o s.Faustynie i ks.Sopoćko, o ludziach którzy doświadczyli Bożego Miłosierdzia... i też tego samego autora "Niebo dla akrobaty" - historie opisujące rzeczywistość w hospicjum opowiadane przez różne osoby.

 

#38 2009-08-07 18:30:17

szukajaca Boga

Gość

Re: Książki dla ducha

a ja polecam "Objawienia czyli co Chrystus powiedział do św. Brygidy" oraz książki o sw. ojcu Pio

 

#39 2009-08-07 22:37:23

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Książki dla ducha

Ja polecam coś z prawosławnej biblioteki a mianowicie "Wspomnienia z Świętej góry Atos" i "Opowieści pielgrzyma" tej drugiej niestety jeszcze nie dokończyłam ale ksiązki wspaniałe ta druga wydawana jest przez jakieś katolickie wydawnictwo ale niewiem dokładnie.
"Opowieści pielgrzyma" to anonimowy traktat o modlitwie Jezusowej, będący "wykwitem duchowości rosyjskiej" z XIX w., przekraczający swą treścią czas i miejsce. Jest aktualny zawsze i wszędzie, gdyż mówi o odpowiedzi człowieka na miłość Bożą. W niniejszej książce autor opisuje swoje przygody, doświadczenia, spotkania z ludźmi, z których mądrości czerpał, by coraz bardziej mógł żyć w Bożej obecności, zjednoczyć się z Nim."


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#40 2010-01-05 17:02:57

boza_tancerka

Gość

Re: Książki dla ducha

polecam nowe tłumaczenie Twierdzy Wewnętrznej - Zamek Wewnętrzny Matki Teresy Wielkiej, naprawdę bardzo uaktualnione z wieloma odniesieniami do sytuacji w jakiej była święta pisząc to dzieło, pomaga zrozumieć kontekst i odnieść do swojego życia.

Druga pozycja to ,,Ewangelia dla Twojej wolności" Kardynała Arcybiskupa Carlo Maria Martiniego- polecam osobom poszukującym swojego powołania - i nie chodzi tu o zakon, ale o ogólne wdrożenie w życie postawy rozeznania.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Montenegro Rassom Hostel Noclegi Gujana Francuska 酒店 泰克伦堡